پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرحوزه علمیه استان یزد؛

مانور27میلیونی اربعین به دشمن نشان داد که مسلمانان با اتحاد می توانند هر مانعی را از پیش روی خود بردارند


مدیر حوزه علمیه استان یزد گفت: در اربعین حسینی قدرت نمایی شیعه که در غالب تظاهرات مذهبی دینی تجلی یافت نه تنها تاثیرش از ده ها مانور نظامی بیشتر بود بلکه به دشمن نشان داد که مسلمانان در صورت اتحاد می توانند هر مانعی را از پیش روی خود بردارند.

به گزارش یزد امروز، حجت الاسلام و المسلمین محمد شمس در مصاحبه با خبرنگار حوزه از یزد، ضمن قدردانی از حضور بیش از 27 میلیونی مردم در مراسم پیاده روی اربعین اظهار داشت: افتخار مسلمانان است که بیش از 27 زائر از سراسر دنیا با عقاید و مذاهب مختلف قبر حضرت سیدالشهدا (ع) را در روز اربعین زیارت و برای شهدای دشت کربلا سوگواری کردند.
 
مدیر حوزه علمیه استان یزد با بیان اینکه اولین پیام این این راهپیمایی عظیم و معنوی وحدت بر محور ولایت بود، افزود: زائرین در راهپیمائی اربعین با نمایش وحدت حول محور ولایت از اسلام و قرآن حمایت و این اربعین را جهانی کردند.
 
استاد حوزه علمیه استان یزد دومین پیام این راهپیمایی تاریخی را حضور افراد از ملیت ها، مذاهب، نژادها و قومیت ها مختلف دانست و عنوان كرد: اين راهپيمايي  منحصر به شیعه و سنی نبود و از مسیحیان گرفته تا کلیمیان و حتي غير مسلمانان نیز در این راهپيمايي شركت داشتند و این تایید این ادعا است که جاذبه امام حسین(ع) دین و مذهب و ملیت نمی شناسد و این مسئله می تواند زمینه وحدت بخش بین همه مسلمانان و حتی غیرمسلمانان باشد.
 
وی سومین پیام اربعین امسال را همزیستی ایثارگرانه مسلمانان بایکدیگر و علیه استکبار دانست و گفت: راهپیمایی اربعین مصداق «اشداء علی الکفار، رحماء بینهم» است زیرا از یک سو انسجام و نظام همزیستی فداکارانه و ایثارگرانه در طول مسیر راهپیمایی عظیم اربعین مصداق «رحماء بینهم» بود که جهانیان را خیره این عظمت کرد و از سوی دیگر این راهپیمایی گسترده و میلیونی حامل پیام، زنده بودن مبارزه مستضعفین علیه مستکبرین است و مسلمانان در این راهپیمایی انزجار خود از استکبار جهانی و ایستادگی در برابر جنایات و تجاوزگری‌‌های آنها نشان دادند.
 
حجت السلام و المسلمین شمس چهارمین پیام این اجتماع تاریخی براي عالم اين است كه با تمام تلاش های دشمن طی ده ها سال برای خاموشی نور حقیقت و ولایت و محو کردن افق روشن راه امام حسین (علیه السّلام) بی فایده بوده است و این حضور 27 میلیونی از آزادگان جهان در این مانور عظیم عشق و ایمان، زمینه سازی قیام امام زمان (عجل الله تعالي فرجه الشريف)با معرفی امام حسین(علیه السلام) به جهانیان است.
 
مدیر حوزه علمیه استان یزد پنجمین پیام این راهپیمایی را صبر و تحمل و مقاومت زائرین دانست و خاطرنشان كرد: راهپميايي اربعين حسيني نشان داد که این زائرین برای احیای ارزش های اسلامی و حسینی حاضرند تمام سختی های سفر را به دوش بکشند.
 
وی شجاعت شركت كنندگان در راهپيمايي عظيم اربعين حسيني را ششمین ويژگي هاي اين اجتماع عظيم دانست و ادامه داد: هر لحظه اين راهپيمايي مي توانست با حادثه اي مواجه شود اما زائرین حسینی نشان دادند که در مقابل داعش و تکفریی ها که با کمک دلار های نفتی عربستان و حمایت رژیم صهیونیستی و آمریکا و انگلیس و دیگر همپیمانانشان روی کار آمده اند، هیچگونه ابایی ندارند.
 
استاد حوزه علمیه استان یزد مدیریت این حرکت میلیونی را کنایه ای به کشور وهابی سعودی و تحقیری برای این کشور دانست و اضافه کرد: هفتمین پیام اربعین امسال این است که بسیاری از مسلمانان در اقصی نقاط جهان ناخودآگاه به مقایسه خدمات ارائه‌شده و نحوه برگزاری مراسم دینی در کربلا که با موفقیت برگزار شد با عملکرد مسئولین دولت عربستان سعودی در حج امسال می پردازند و می گویند چگونه عربستان تنها نمی تواند ۲ میلیون زائر را در منا مدیریت کند و ۵ هزار کشته می دهد اما عراق بیش از 27 میلیون زائر کربلا را بدون کشته مدیریت می کند؟!.
 
وی خدمت رسانی و سرویس دهی مردم به زائران اباعبدالله و تأمین امنیت و نظم زائران پیاده اربعین در ورود و خروج از مرزهای ایران و عراق را ستودنی توصیف کرد و گفت: هشتمین پیام اربعین امسال این است با تمام کارشکنی های دشمن، دولت عراق و ایران با کمک های خودجوش مردمی این پیام را به جهانیان ارسال کردند که شیعیان توانایی اداره کردن، ایجاد امنیت و فراهم کردن امکانات رفاهی با کمترین هزینه و تشریفات را برای این سیل جمعیت را دارند.
 
مدیر حوزه علمیه استان یزد با بیان اینکه این مانور 27 میلیونی در اربعین امام حسین (علیه السّلام) که بیخ گوش عربستان انجام گرفت زنگ خطری برای حکومت های دیکتاتور عربی و استکبار جهانی است، افزود: نهمین پیام این است که این قدرت نمایی شیعه که در غالب تظاهرات مذهبی دینی تجلی یافت نه تنها تاثیراش از ده ها مانور نظامی هم بیشتر بود بلکه به دشمن نشان داد که مسلمانان در صورت اتحاد می توانند هر مانعی را از پیش روی خود بردارند.
 
حجت السلام والمسلمین شمس در بخش دیگر صحبت های خود از سانسور خبری این اجتماع عظیم توسط رسانه های غربی و عربی انتقاد کرد و افزود: این رسانه ها مدعی آزادی بیان و صداقت آنقدر از این اجتماع هراسان شده بودند که برخی از آن ها حتی در حد زیرنویس هم این اجتماع را پوشش خبری ندادند و نگذاشتند خبر آن به گوش جهانیان برسد.
 
وی در پایان گفت: دهمین پیام و ثمره این خیزش جهانی این بود که دست بسیاری از  رسانه ها مدعی آزادی بیان را رو کرد و این رسانه‌های مدعی در این آزمون سرافکنده شدند و همه دنیا به زودی پی خواهند برد که دلار سعودی و دستگاه های امنیتی غربی هستند که می‌تواند درجه آزادی بیان را تنظیم کند.
انتهای پیام/ع

آخرین اخبار آخرین اخبار