پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه بافق:

مبلغان هویت گروه‌های تکفیری و داعش را برای نسل جوانان آشکارتر کنند


امام جمعه بافق گفت: مبلغان تلاش کنند تا هویت گروه‌های جنایتکار تکفیری و داعش را برای مردم و نسل جوان و نوجوان آشکارتر کنند.

به گزارش یزد امــــروز، حجت‌الاسلام سید جواد سلیمانی، صبح امروز در دیدار مبلغان بومی و اعزامی از قم اظهار داشت: رفع شبهات جوانان و نوجوانان از وظایف خطیر طلاب و مبلغان دینی است بنابراین باید به این مقوله توجه جدی شود تا این قشر پویا به مساجد، اماکن مذهبی و آموزه‌های دینی و احکام اسلامی علاقمند شوند.

امام جمعه بافق، ماه مبارک رمضان را فرصتی مغتنم برای معرفی اسلام ناب محمدی (ص) به مردم دانست و بیان کرد: جوانان ایران اسلامی تشنه آگاهی و دانستن واقعیت‌های دینی هستند و مبلغان باید با روش‌های موثر، مانع از ترویج خرافات و اسلام گریزی جوانان و نوجوانان شوند.

وی با بیان اینکه جوانان سرمایه‌های ارزشمند نظام جمهوری اسلامی ایران هستند، خاطر نشان کرد: اینکه می‌بینیم در ماه مبارک رمضان و محرم مردم به ویژه جوانان به صورت خودجوش مراسم‌های مذهبی را باشکوه برگزار می‌کنند به خاطر این است که آنها درک صحیح از اسلام و مذهب تشیع پیدا کرده‌اند.

سلیمانی ادامه داد: در فضای معنوی ماه مبارک رمضان، جوانان خداجو گرایش زیادی به مسجد، قرائت قرآن و دعا دارند که ناشی از ارتقای سطح فرهنگ دینی در جامعه است به همین دلیل باید بکوشیم تا این فرهنگ پیوسته از نسلی به نسل دیگر منتقل شود.

امام جمعه بافق همچنین درباره تأثیر ماه مبارک رمضان در سبک زندگی افراد و کاهش بزهکاری در جامعه خاطر نشان کرد: این ماه الهی فضایی کاملا معنوی ایجاد می‌کند و افراد جامعه تلاش می‌کنند در این ماه مبارک و در فضای معنوی آن از ارتکاب گناه و معاصی به دور باشند.

وی با اشاره به شرایط کنونی کشور و هجمه‌های فرهنگی دشمن یادآور شد: مبلغان دینی باید با برنامه‌ریزی و همگرایی لازم با هیئت امنای مساجد از فرصت این ماه مبارک، بهره کافی را برای جذب و آگاهی قشر جوان و تعالی روح انسان‌ها در مساجد ببرند.

سلیمانی همچنین با اشاره به فضیلت شب‌های احیا در این ماه بیان کرد: منزلت شب قدر برابر با هزار ماه است و مبلغان باید از هم‌اکنون فیوضات شب‌های قدر را با بیانی شیوا و لحنی رسا برای اقشار مختلف مردم بازگو کنند تا قشر جوان هم با اشتیاق به شب زنده‌داری بپردازد.

وی، بیان مسائل روز کشور را هم ضروری دانست و بیان کرد: مسجد تنها برای نماز و روضه خواندن نیست بلکه پایگاه اطلاع‌رسانی و محل گفتمان‌های دینی و آگاهی‌بخشی مردم به ویژه جوانان از اوضاع و احوال کشور و منطقه است.

امام جمعه بافق در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت گروه‌های تکفیری و داعش در منطقه تصریح کرد: مبلغان تلاش کنند تا هویت این گروه‌های جنایتکار را برای مردم و نسل جوان و نوجوان آشکارتر کنند.

به گزارش فارس، در حال حاضر 75 مُبلغ به مساجد شهر و روستای شهرستان بافق برای برگزاری باشکوه مراسم‌های ماه مبارک رمضان اعزام شدند.

از این تعداد مبلغ که ترکیبی از مبلغان بومی و روحانیون اعزامی از قم هستند، 50 نفر به مساجد شهری و بقیه به مناطق روستایی شهرستان بافق اعزام شدند.

 

منبع:فارس 


آخرین اخبار آخرین اخبار