پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رییس دفتر سابق استاندار یزد:

متهم كردن مسئولان سابق استان یزد به كم‌كاری،دور از انصاف و عدالت است


در پی اظهارات میرمحمدی استاندار یزد در مورد عدم جذب اعتبارات سفر های استانی ریاست جمهوری قبل در دولت دهم واکنش های مختلفی در شبکه های مجازی صورت گرفت در همین رابطه رییس سابق دفتر استاندار یزد با نامه ای سرگشاده خطاب به استاندار یزد به اظهارات وی واکنش نشان داد.

به گزارش یزدامروز، در پی اظهارات میرمحمدی استاندار یزد در مورد عدم جذب اعتبارات سفرهای استانی ریاست جمهوری قبل در دولت دهم واکنش های مختلفی در شبکه های مجازی صورت گرفت در همین رابطه مهران فاطمی رییس سابق دفتر استاندار یزد با نامه ای سرگشاده خطاب به استاندار یزد به اظهارات وی واکنش نشان داد.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
برادر گرامی و ارجمند جناب آقای مهندس سیدمحمد میرمحمدی زید عزه
استاندار محترم و متین یزد
با سلام و اهداء تحیات
با درود و صلوات به حضرت محمد مصطفی(ص) و خاندان مطهرش و آرزوی توفیق الهی برای حضرتعالی، به استحضار می رساند چندی پیش در ششمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان یزد در سال جاری به ریاست جنابعالی و با حضور مدیرکل محترم دفتر پیگیری معاونت اجرایی رئیس جمهور، مطالب و آماری ناصواب و غیرواقع در خصوص عملكرد مدیریت ارشد استان در دوره گذشته، مبنی بر تحقق 21 درصدی اعتبارات مصوبات سفر هیئت محترم دولت سابق به استان یزد و نامشخص بودن علت ضعف مسئولان استان در سطح كشور برای جذب اعتبارات در دولت قبل، مطرح گردیده كه لازم دیدم مطالبی را در این رابطه ارائه نمایم:
    از آغاز فعالیت استاندار سابق یزد، ستادی در محل استانداری یزد برای پیگیری ، ارزیابی میزان پیشرفت مصوبات و پروژه های سفر تشكیل و این ستاد به صورت ماهیانه نسبت به دریافت گزارش های مربوطه اقدام نمود كه این گزارشات در سامانه نهاد ریاست جمهوری ثبت و همچنین بصورت كتابچه‌ای چاپ گردیده است. آخرین گزارش‌گیری در این سامانه مربوط به تاریخ  2/ 6/ 92 می‌باشد كه بر این اساس تا تاریخ مذكور، درصد پیشرفت مصوبات در شهریور سال 1392 برای سفر اول 94 درصد، سفر دوم 79 درصد و سفر سوم 39 درصد گزارش شده است. نظر به انتشار عمومی مصوبات سفر در رسانه‌ها و در دسترس بودن آن برای عموم، ارزیابی این موضوع كار چندان دشواری نخواهد بود مضاف بر اینکه این سامانه تا کنون بروز نشده است و ستاد پیگیری مصوبات سفر نیز در ابتدای ورود این دولت منحل شده و حتی ایدی و پسورد سامانه مذکور از مسوول مربوطه  به منظور برزوز رسانی گزارشات اخذ نگردید لذا در این شرایط جمع بندی نهایی و قطعی واعلام آمار تحقق 21 درصدی اعتبارات مصوبات سفر مخدوش و به دور از انصاف است.
لازم به یادآوری است از آنجا كه از تاریخ فوق الذكر، گزارشی برای ثبت در سامانه مذكور ارائه نشده است قطعا میزان جذب اعتبارات و پیشرفت پروژه‌ها بیش از این ارقام می‌باشد. ضمن آن كه مستحضرید بسیاری از مصوبات سفر هیات محترم دولت، مربوط به مطالعه، جانمایی، تجهیز، تعمیر، صدور مجوز، تسریع، تخصیص اعتبار یا تسهیلات و... بوده كه تحقق آنان در قالب جذب اعتبارات قابل محاسبه نیست و حتی جمع‌بندی اعتبارات 795 مصوبه و توافقنامه سه سفر هیئت محترم دولت سابق به استان كه شامل اعتبارات استانی، ملی، وزارت خانه، نهاد ریاست جمهوری و ... و همچنین متشكل از هزاران پروژه می‌باشد، بسیار مشكل است.   
    بسیاری از مدیرانی كه در دوران استاندار سابق یزد در استان مشغول به فعالیت بوده‌اند هم‌اكنون نیز در حال خدمت رسانی به مردم بوده و به عنوان عضوی از شورای برنامه ریزی استان حضور داشته و می توانند در این رابطه گواهی بر مدعا باشند. ضمن آن كه كتابچه‌ای كه در خصوص مصوبات سفر هیات محترم دولت به استان یزد منتشر و در اختیار عموم قرار گرفته است توسط مدیران محترم مورد امضاء و تصدیق قرار گرفته است. در چنین شرایطی، اعلام آمار این چنینی، محل تامل و دقت نظر است. لذا پیشنهاد می‌شود دستور فرمایید برای اثبات حقیقت موضوع، كارگروهی متشكل از نماینده نهاد ریاست جمهوری، نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی یزد، نماینده دفتر فنی استانداری، مسئول پیگیری مصوبات سفر فعلی و سابق تشكیل و دراین خصوص اعلام نظر نمایند.
    همانگونه كه مستحضرید سفر پرخیر و بركت رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) در دوران استاندار سابق برنامه‌ریزی و محقق گردید. این سفر ارزشمند در كنار دستاوردهای عظیم معنوی، دارای دستاوردهای مهم عمرانی و اقتصادی برای استان یزد بود. نكته حائز توجه آن كه مصوبات سفر پربركت رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) نزدیک به صد در صد اجرایی و محقق شده است و مدارک و مستندات آن نیز موجود است . حال چگونه می توان پذیرفت مجموعه مدیریتی استان، كه در زمان مقرر همه مصوبات آن سفر را اجرایی كرده‌اند برای تحقق حداكثری مصوبات سفر ریاست جمهوری عاجز بوده و یا كم‌كاری و بی‌توجهی كرده باشند؟! به بیان دیگر، تحقق صد درصدی مصوبات سفر با بركت رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) برای اهل انصاف و استدلال، سندی معتبر بر توانمندی مدیریت وقت استان و معیار سنجشی برای پشتكار و پیگیری این مجموعه برای تعالی یزد بوده و آمار ارائه شده در نشست شورای برنامه‌ریزی استان را مخدوش و مورد تردید جدی قرار می‌دهد.
    جناب آقای استاندار! خود به خوبی واقفید كه همه مدیریتها در كنار مزیت‌ها و محاسن، دارای نواقص و ایراداتی نیز می‌باشند و اینجانب نیز در صدد آن نیستم كه مدیریت ارشد سابق استان را از همه ایرادات مبرا جلوه دهم، همانگونه كه دوران مدیریت حضرتعالی نیز به رغم اقدامات صورت گرفته، قابل نقد خواهد بود. اما آنچه كه همه مدیران و آحاد مردم شریف استان بر آن اذعان داشته اند سختكوشی، پیگیری شبانه روزی و تلاش مستمر و بی ادعای استاندار سابق یزد است كه از سوی دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان استاندار فعال مقلب گردید و بارها و بارها امام جمعه فقید دیارمان مرحوم شیخ محمدعلی صدوقی (ره) و سایر بزرگان بر متدین بودن و پشتکار ویژه ایشان تاکید داشتند وحقیقتا شعار تدبیر و اعتدال دولت محترم  و گفتمان مدیریت جهادی و انقلابی  رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی را در دوران تصدی و مدیریت خویش در عمل به منصه اجرا گذاشت. سفرهای مكرر و هفتگی به تهران برای پیگیری مصوبات، نشست های مختلف با مقامات كشوری و پیگیری‌های شبانه‌روزی و بی‌وقفه برای تعالی و پیشرفت استان دارالعباده یزد توسط استاندار سابق یزد، مسائل و مواردی نیست كه به سادگی بتوان آن را انكار و آن را به گونه‌ای دیگر جلوه داد. تردیدی نیست مدیران امین حضرتعالی، كه به انحای مختلف در دوران استاندار سابق یزد نیز مشغول به فعالیت بوده‌اند می‌توانند گواه این ادعا باشند. لذا متهم كردن مسئولان سابق استان یزد به كم‌كاری و عدم پیگیری جذب مصوبات، حقیقتا دور از انصاف و عدالت است.
    اینجانب به عنوان كسی كه از نزدیك با مدیریت ارشد استان در دولت سابق آشنایی و همكاری داشته‌ام در پیشگاه حضرت دوست گواهی می‌دهم حركت در مدار ولایتمداری، تلاش بی‌وقفه و شبانه روزی برای عزت اسلام و انقلاب و خدمت‌رسانی بی‌منت به مردم و همچنین صداقت با مردم شریف از بارزترین ویژگی های استاندار سابق یزد بود كه هرگز برای فریب افكار عمومی و كسب وجهه دنیایی دست به اقدامات نمایشی و یا ارئه آمارهای غیرمتقن نزده و تمام زندگی خویش را در مسیر روشنی كه جز رضایت حضرت دوست نبود تقدیم نموده است.
لذا اینجانب ضمن دعوت همگان به رعایت انصاف در داوری‌ها و پرهیز از ارائه آمار غیر دقیق و مطالب نادرست ، امیدوارم حضرتعالی در مسیر ارزشمند خدمت به مردم شریف استان یزد موفق و منصور بوده و فرصت الهی و گرانسنگ خادمی مردم را ارج بنهید. الطاف بی دریغ الهی بدرقه‌تان.
 


آخرین اخبار آخرین اخبار