پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

فرمانده پلیس راه استان یزد:

محور یزد-مهریز به دلیل یخ زدگی و بارش شدید برف مسدود شد/همراه داشتن زنجیر چرخ در محورهای برف گیر الزامی


فرمانده پلیس راه استان یزد با بیان اینکه درحال حاظر کلیه محورهای راه اصلی استان به استثنای محور یزد -مهریز باز است گفت: با توجه به ترافیک سنگین در این محور و یخ زدگی، توصیه می شود رانندگان از تردد غیر ضروری در این مسیر خودداری کنند.

به گزارش یزد امـــروز؛ فرمانده پلیس راه استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزد رسا؛  با اشاره به بارش برف و لغزندگی در جاده های استان و اینکه تردد وسایل نقلیه با کندی صورت می گیرد اظهار داشت: احتیاط، شرط اول رانندگی در این مسیرها است.

 

ناصرمظفری با بیان اینکه  درحال حاظر کلیه محورهای راه اصلی به استثنای  محور یزد -مهریز باز است افزود: ترافیک  درحول  محور یزد- مهریز خیلی سنگین است و با توجه به یخ زدگی  توصیه می شود رانندگان از فلکه جاده بافق به بعد از زنجیر چرخ استفاده کنند که در طول مسیر دچار مشکل نشوند.

 

وی با اشاره به اینکه در محور محور یزد- مهریز چندین  تریلیر از جاده بیرون رفتند گفت: خروج این تریلر ها به وسیله  جرثقیل  های سنگین  ممکن می باشد که به کمک  رانندگان جرثقیل ها در این  محور نیاز فوری احساس می شود.

 

مظفری عنوان کرد: رانندگان در محورهای  یزد به شیراز حوالی گردنه علی آباد، محور تنگ چنار، محور یزد به طبس حوالی گردنه خرانق و همچنین محور بافق و بهاباد ملزم به استفاده از زنجیر چرخ برای تردد می باشند.

 

فرمانده پلیس راه استان یزد تاکید کرد: بر اثر شدت بارش برف محورهای فرعی استان همانند کنج کوه، ده بالا، منشاد، سخوید، بیدخویک، علی آباد و نصرآباد و همچنین خضر آباد بسته است و رانندگان باید از سایر مسیرها برای رسیدن به مقصد خود استفاده کنند.

 

این مسئول اضافه کرد: باوجود بارندگی مناسب و همچنین بارش برف در برخی از مناطق و ارتفاعات بخش مرکزی در استان یزد سایر جاده ها باز و تردد بدون مشکلی انجام می شود.

 

رییس پلیس راه استان یزد، از رانندگان خواست به خاطر خطرات احتمالی از تردد و مسافرات های غیرضروری در جاده های این استان خودداری کنند.

 

مظفری خاطرنشان کرد: در صورت ضرورت نیز باید رانندگان با احتیاط کامل رانندگی کنند و حتما زنجیرچرخ ، سوخت کافی ، جیره و لباس گرم زمستانی به همراه داشته باشند.

 

وی یادآور شد: رانندگان برای اطلاع از وضعیت راه ها استان یزد می توانند از طریق شماره ویای 141 و همچنین 21870464 تماس گرفته و در جریان آن قرار گیرند.

 

شایان ذکراست بارش باران از یکشنبه شب در استان یزد آغاز و تا لحظه مخابره خبر ادامه دارد، این بارشها در مناطق مرتفع و کوهستانی بصورت برف است.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار