پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرعامل ستاد دیه استان یزد:

محکوم مالی زن در زندان های استان یزد وجود ندارد/212میلیارد ریال برای آزادی 139 نفر/ برگزاری جشن گلریزان در شهرستان های استان


مدیرعامل ستاد دیه استان یزد گفت: خوشیختانه هیچ محکوم مالی زن،در زندان های استان وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار یزدامروز؛ پیش از ظهر امروز، نشست خبری مدیرعامل ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند استان یزد برگزار شد .

اسلام افشون ازبرگزاری 10جشن گلریزان در روزهای  پنجم  تا هفدهم ماه مبارک رمضان در تمام شهرستان های استان یزد خبر داد و گفت: یازدهمین مراسم جشن گلریزان در شهرستان یزد در پنجمین روز ازماه مبارک در سالن همایش های شهید عباسپور شرکت برق منطقه ای  با حضور مسئولان و خیرین استان برگزار خواهد شد.

افشون افزود: همچنین برنامه ای تلویزیونی تحت عنوان ماه مهربانی نیز درشب های فرد ماه مبارک از ساعت 19 در شبکه تابان پخش خواهد شد که در آن محکومان غیر عمد با رضایت شخصی خود از چگونگی محکومیت برای مردم سخن گفته و در ادامه با همت خیرین اسباب آزادی آنان فراهم می شود

وی  در ادامه به ارائه گزارش فعالیت های این ستاد پرداخت و اظهار داشت: در سال گذشته برای آزادی 93 زندانی به یکصد و سه میلیارد ریال پول نیاز بود که با پرداخت 54میلیارد ریال آن و گذشت رضایتمندانه شاکیان در باره 49میلیارد ریال باقی مانده این اقدام صورت گرفت.

افشون ادامه داد:البته در جشن گلریزان سال گذشته 5میلیارد ریال جمع آوری شد و با وام های کم بهره بانک های عامل به زندانیان مبلغ  فوق برای آزادی زندانیان تامین شد.

مدیرعامل ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند استان ادامه داد: خوشبختانه  از ابتدای سال جاری نیز مبلغ 9میلیارد ریال برای آزادی 15 زندانی نیاز بود که با تلاش های کمیته صلح وسازش ستاد، بیش از 5میلیارد ریال آن به صورت گذشت رضایتمندانه و مابقی با کمک خیرین تامین شده است.

افشون به کاهش 60 در صدی محکومان تصادفات در بحث ورود به زندان  و23درصدی موجودی زندانیان در همین زمینه اشاره کرد و گفت: اما متاسفانه در زمینه محکومان مالی چک 72درصد و محکومان مهریه 63درصد و در مجموع در بحث موجودی زندانیان  با 58درصد افزایش نسبت به مدت مشابه روبرو بوده ایم.

مدیرعامل ستاد دیه استان اضافه کرد: درحال حاضر 139نفر محکوم مالی به تفکیک 30نفر در زمینه تصادفات،58نفر محکومیت مالی چک و 51نفر به دلیل مهریه و نفقه در زندان های استان زندانی هستند که برای آزادی آنان نیازبه 212میلیارد ریال بوده  و امیدواریم با همت خیرین محترم به زودی سبب آزادی این زندانیان نیز فراهم شود.

وی در خصوص ملاک های انتخاب محکومان برای دریافت کمک های مالی و آزادی اززندان اظهار داشت: در بحث آزادی محکومان مالی اولویت اول با زنان و سپس سرپرستان خانواده ها و پس از آن خانواده های شهدا و ایثارگران است .

افشون در پایان با اعلام این مطلب که خوشیختانه هیچ محکوم مالی زن در زندان های استان وجود ندارد اضافه کرد: براساس تعهدات اعضای ستاد هیچ فرد محکوم مالی با مبلغ کمتر از 100میلیون ریال در زندان ها  وجود ندارد و اگر کسی هم با این مبلغ یا کمتر زندانی شود در اسرع وقت آزاد می شود.


آخرین اخبار آخرین اخبار