محتوا محتوا

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد:


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: مدارس پر جمعیت و حاشیه شهر به دلیل تراکم جمعیت بیشتر از سایر مدارس با خطر شیوع بیماری شپش مواجع هستند.

شیوع شپش، ناراحتی های بسیاری را برای خانواده ها و مخصوصا دانش آموزان ایجاد کرده است که به همین منظور خبرنگار یزدرسا، به سراغ معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد رفت، تا از جزئیات موضوع مطلع شود.

محمدحسن لطفی با اشاره به این که که تخم ریزی و تولید مثل شپش در آغاز فصل پاییز انجام می‌شود گفت: هر ساله در ماه های مهر و آبان شاهد شیوع بیماری شپش در کل کشور هستیم که استان یزد از این قاعده مستثنی نیست. علت اصلی شیوع این بیماری؛ تغییرات آب و هوایی است.

وی ادامه داد: این بیماری اغلب در دانش آموزان دختر شایع هست و به همین منظور خانواده ها باید دقت بیشتری را در بهداشت و پیشگری در فرزندان دختر خود به خرج دهند. بهترین روش پیشگیری از بیماری شپش؛ آموزش است، چراکه خانواده ها با فراگیری آموزش های لازم در خصوص این بیماری، از گزند شپش در امان خواهند ماند.

دکتر لطفی افزود: اگر علائم بیماری در دانش آموزی رویت شود، بهتر است که خانواده وی نیز معاینه شوند چراکه برای انتقال شپش از فردی به فرد دیگر، یک مجاورت کوچک کافی است.

وی مدارس پر جمعیت و حاشیه شهر را دارای بالاترین میزان رشد و شیوع شپش اعلام و بیان کرد: این مدارس به دلیل تراکم جمعیت بیشتر از سایر مدارس با خطر بیماری شپش مواجع هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد در پایان اظهار داشت: نیروهایی برای شناسایی و درمان شپش در مدارس مستقر شده اند و همشهریان گرامی برای معاینه و درمان این بیماری می‌توانند بصورت رایگان از خدمات بهره‌مند شوند. 

انتهای پیام / ا.م


آخرین اخبار آخرین اخبار