پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان یزد:

مدارس متوسطه یزد پذیرای 78 هزار دانش‌ آموز است/آغاز پروژه مهر در آموزش و پرورش استان یزد


معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان یزد از برگزاری پروژه مهر در آستانه بازگشایی مدارس خبر داد و گفت: نزدیک به 78 هزار نفر دانش اموز در دوره اول و دوم متوسطه در استان مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش یزدامروز به نقل از یزدآوا؛ محمود زارع، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان یزد پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه از برگزاری پروژه مهر در آستانه بازگشایی مدارس خبر داد و گفت: این پروژه دستوری جهت آماده سازی، زیباسازی و بازگشایی مدارس است که در31 شهریورماه درمدارس استان برگزار می‌شود.

وی هدف از اجرای پروژه مهر را ایجاد تحولی نوین در نگرش‌ دانش آموزان در بدو ورود به مدارس ذکر کرد و افزود: هدف کلی این پروژه به طوری است که دانش آموز برای ورود به مدرسه لحظه شماری کند و نقش وخاطره روزهای به یاد ماندنی اول مهرماه در ذهن دانش آموز تا ابد نقش بندد.

زارع با بیان اینکه برای این دستورالعمل 9 کمیته طراحی و پیش بینی شده است، اظهار کرد: ساماندهی نیروی انسانی، پشتیبانی، توجیه و تبلیغ، حراست و حفاظت، نظارت، تایید صلاحیت و انتصاب‌ها از جمله کمیته‌های در نظر گرفته می‌باشد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان یزد از اجرای 11 برنامه در اول مهرماه خبر داد و اذعان کرد: جشن شکوفه‌ها، جشن غنچه‌ها، زیارت و غباررویی بارگاه شهدای دانش آموز، جشن مقاومت به یاد دوران دفاع مقدس در دبیرستان شاهد، جشن بچه‌های رنگین کمان ویژه دانش آموزان استثنایی، زنگ بازگشایی، جشن جوانه‌ها ویژه دانش آموزان متوسطه دوره اول، طنین بانک توحید و اقامه نماز رسمی در مدارس استان با حضور امام جمعه استان یزد، بازگشایی جشن خانه در مدرسه، جشن شکوه ویژه دانش آموزان نهضت سوادآموزی از جمله این برنامه‌ها است.

وی با تأکید بر اینکه شرایط و دقت نظر خاص  حوزه آموزش متوسطه، تصریح کرد: آمار دانش آموزان دوره متوسطه اول325 مدرسه با 45 هزار دانش آموز، دوره دوم در شاخه نظری 215 مدرسه با 22 هزار و 900 دانش آموز، فنی و حرفه‌ای43 هنرستان با پنج هزار و 200 دانش آموز و هنرستان کاردانش 43 هنرستان با پنج هزار دانش آموزاست که مجموعا 78 هزار نفر دانش آموز در دوره اول  و دوم متوسطه  مشغول به تحصیل هستند.

زارع با بیان اینکه در سال تحصیلی  جدید 40 درصد دانش آموزان جذب هنرستان‌ها شده‌اند، اذعان کرد: از هر 10 دانش اموز فارغ التحصیل از هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای وکاردانش 9 نفر از آنها جذب بازار کار شده‌اند؛ چرا که وضعیت اشتغال دانش آموختگان رشته‌های هنرستان بسیار مطلوب است.

این مسئول با بیان اینکه در سال 57 فقط 5 هزار هنرستان در استان یزد وجود داشته است، خاطرنشان کرد: هم اکنون این تعداد به 90 باب رسیده است و تعداد رشته‌های هنرستان یزد که کمتر از 10 رشته بود اکنون نزدیک به 100 رشته افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه رشته‌های ادبیات، ریاضیات، زیست، شیمی، فیزیک، نجوم، کامپیوتر ونانو جزء هشت رشته المپیاد علمی بوده‌اند، اذعان کرد: ما 5 نفر از استان یزد به مرحله کشوری اعزام کرده‌ایم که محمد جواد انتظاری، امیر ظریفی، زهرا بابایی بافقی، و یگانه شوق الشعرا در این المپیادها موفق به کسب رتبه برتر شدند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان یزد با بیان اینکه در سال جاری نزدیک به 500 نفر معلم وارد آموزش و پرورش یزد می‌شوند، تصریح  کرد: این معلمان فارغ التحصیلان دانشگاه جامع فرهنگیان، قبول شدگان آزمون استخدامی سال قبل وسرباز معلمان هستند که درصد کمی در برخی رشته‌ها در شهرستان‌ها کمبود داریم که این نیاز را مدیریت می‌کنیم تا نیازها برطرف شود.

این مسئول با بیان اینکه استان یزد بالاترین امتیاز را از لحاظ علمی کسب نموده است، عنوان کرد: امسال نگرانی ما بیش از 90 درصد کاهش یافته است و شرایط تحصیلی برای اتباع فراهم است و تا جایی که مقدور باشد این کار انجام می‌شود.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار