پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

نماینده ولی فقیه در دانشگاه پیام نور استان:

مدعیان اسلام رحمانی؛ سفسطه‌بازی می‌کنند/تأکید رهبری بر استکبارستیزی؛ تحقق عینی«آیه نفی سبیل»است


حجت الاسلام صدرالساداتی با اشاره به برخی اظهار نظرها در خصوص اسلام رحمانی گفت: سخنان هدفدار مبنی بر اسلام رحمانی سفسطه‌بازی است و عده‌ای قصد دارند با این اظهارات قبح ظالم را از بین ببرند.

به گزارش یزدرسا، نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه پیام نور استان در مصاحبه با عصرسیاست با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از دانشجویان و نمایندگان تشکل‌های دانشجویی اظهار داشت: رهبری در این دیدار نیز مانند دیگر دیدارهای خود بر اصول انقلاب و ضرورت حفظ و حراست از آن تاکید کردند.

سید مهدی صدرالساداتی افزود: مسلما ما یکسری اصول داریم که این اصول ثابت و تغییر ناپذیر است چون این اصول کلی که رهبر معظم انقلاب نیز بر آن تاکید کردند برخواسته از مبانی اسلام است و از نص صریح قرآن گرفته شده است. قرآن کتاب جاوید است و تا دامنه قیامت برای همه انسان‌ها حجت است و برای مردم اصولی را ترسیم می کند و با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران به عنوان پرچم‌دار اسلام ناب محمدی در عالم است و در همین راستا باید اصول آن را تحقق بخشد.

استکبارستیزی؛ نقطه مقابل اسلام آمریکایی/ استکبارستیزی؛ تحقق عینی آیه نفی سبیل است

وی تاکید کرد: کشورما به عنوان پرچ دار اسلام ناب محمدی باید در راستای تحقق این اصول تلاش کند که یکی از مهمترین اصول که معمار کبیر انقلاب اسلمی و رهبر معظم انقلاب نیز بر آن تاکید کردند استکبارستیزی و نفی ظلم است که در نقطه مقابل اسلام آمریکایی قرار دارد که شاخصه‌های اصلی آن وادادگی، ظلم پذیری و عدم استقلال است.

صدر ااساداتی با بیان اینکه اسلام ناب محمدی باطن و مغز و هسته خود را از اصول و آیات قرآن گرفته است عنوان کرد: این اصول تغییر ناپذیر است و مهمترین نمود عینی آن مبارزه با ظلم است. این استکبار ستیزی که کشورمان آن را افتخار خود می داند معنایش این است که با زورگوئی و سلطه کفار مخالف است که خداوند نیز در آینه نفی سبیل نیز تاکید می‌کند که خداوند هرگز راهی را برای تسلط کفار بر مسلمین قرار نداده است.

انقلاب منهای استکبارستیزی؛ مصداق اسلام آمریکایی

حجت الاسلام صدرالساداتی با اشاره به کلام رهبری در خصوص مبنای انقلاب بودن استکبار ستیزی گفت: اگر استکبار ستیزی را از جهموری اسلامی ایران و انقلاب بگیریم از انقلاب اسلامی چیزی باقی نم‌ماند و همان مصداق اسلام آمریکایی می شود.

وی با بیان اینکه عده‌ای که سخن از ضرورت جایگزینی اسلام رحمانی به میان می‌آورند در حقیقت از اسلام ناب محمدی فاصله گرفته اند و خود را به اسلام ظاهری آمریکایی نزدیک کرده‌اند افزود:  رهبر معظم انقلاب در موارد متعددی از فاصله گرفتن از اصول انقلاب هشدار داده اند که نمونه بارز آن را می توان در سخنرانی ایشان در سالگرد امام خمینی ره اشاره کرد که ایشان از خطر تحریف اندیشه‌ها و اصول امام و انقلاب هشدار دادند زیرا عده‌ای کمر به رخت بستن این اصول از جامعه گرفته اند.

نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه پیام نور استان یزد در ادامه تصریح کرد: صحبت روز گذشته رهبری در دیدار دانشجویان نیز از همین جنس است و هشداری بر آن است که عده ای قصد دارند اصول انقلاب را کم‌رنگ کنند تا این اقدامات، از موقعیت پیش آمده سوء‌استفاده کنند.

حجت الاسلام سید مهدی صدرالساداتی با اشاره به فتنه سال 88 عنوان کرد: کسانی که در فتنه 88 فعالیت داشتند در صددآن هستند تا این اصول را از بین ببرند و رهبر معظم انقلاب دانشجویان و دانشگاهیان را به عنوان یکی از تاثیر گذارترین قشرها در جامعه خواسته‌اند تا در برابر این تلاش خباثت آمیز واکنش نشان دهند و نگذارند آرمان‌های امام و انقلاب کم رنگ شودزیرا دانشجو بهتر از هر قشر دیگری می تواند این مهم را به سرانجام برساند زیرا از مادیات معمول زندگی دلبستگی کمتری دارد و. اراداه شو شور جوانی جوان را آماده می‌کند.

صدر الساداتی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در ضرورت تکرار آرمان‌ها برای تاثیر گذاری بیشتر گفت: برای اینکه مسائل و مواضع اصولی و آرمان‌ها مسر نهادینه‌سازی و گفتمان سازی را به درستی طی کند باید همواره تکرار و تبیین شود تا همگان با این اصول آشنا و برای دفاع ازآن دست به کار شوند که این امر در نتیجه گفتمان سازی به وسیله تکرار است.

وی در ادامه با اشاره به سابقه طولانی جریان خواستار انحراف در اسلام ناب محمدی تصریح کرد: این رویکرد در دوران قبل از انقلاب حاکم بوده است و سعی در تخریب اسلام ناب محمدی بوده است و ادامه آن را می توان در دوران اصلاحات دید که افرادی با طرح موضوعاتی چون اسلام رحمانی و اسلام نفی کننده خشونت در صدد تئوریزه کردن تعامل با تمام جهان بودند گرچه در این راه استقلالی نیز خدشه‌دار شود. در همین راستا این‌ها حتی برای معاندان و کسانی که خواهان ریشه کن کردن اسلام و انقلاب بودند نیز آغوش باز می‌کردند.

نمایندگی ولی فقیه در پایان اظهار داشت: این سخنان هدفدار مبنی بر اسلام رحمانی سفسطه‌بازی است و قصد دارند با این اظهارات قبح ظالم را از بین ببرند.


آخرین اخبار آخرین اخبار