پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه یزد:

مذاکره ایران با آمریکا انقلابیون دنیا را مأیوس و مقاومت آنها را سست می‌کند


امام جمعه یزد با اشاره به بیانات رهبری که مذاکره با امریکا را ممنوع دانستند، گفت: مذاکره ایران با امریکا هیچ نفعی ندارد و علاوه برآن انقلابیون دنیا را مأیوس می‌کند و مقاومت انها را سست می‌کند.

به گزارش یزدامـــــروز به نقل از یزد آوا، آیت الله محمد رضا ناصری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن تسیلیت مجدد به خانواده‌های قربانیان فاجعه منا ، از مردم یزد که در تشییع پیکر سه جان باخته یزدی حضوری باشکوه داشتند و با خانواده‌های آنها همدردی کردند تشکر کرد.

وی با اشاره به بیانات مقتدرانه مقام ممظم رهبری خطاب به آل سعود گفت: ایشان با این سخنرانی عزت ایران را به رخ همه جهانیان کشیدند و عظمت امام(ره) وم انقلاب را زنده کردند و از حق و حقانیت ملت ایران دفاع کردند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به نزدیک شدن به ماه محرم گفت: امام حسین(ع) برای بر پا داشتن امر به معروف و نهی از منکر قیام کردند و بعد از شهادت امام حسن(ع) بارها نامه‌های شدیداللحنی به معاویه نوشتند  و با اینکه معاویه نیز جواب تندی به حضرت می‌دادند اما ابا عبدالله(ع) هرگز آرام ننشستند.

وی ادامه داد: امام حسین(ع) در خطابه‌ای که در منا یک و نیم سال قبل از واقع کربلا داشتند، تذکر دادند که اگر امر به معروف و نهی از منکر نجام ندهید مانند یهودی و نصارا می‌شوید که در جلوی فساد را نگرفتند و زبانشان سست است و اگر عزتی دارید به خاطر اسلام است و باید به آن عمل کنید.

آیت الله ناصری با بیان اینکه اگر دو فریضه بزرگ الهی امر به معروف و نهی از منکر احیا شود، همه خوبی ها احیا می‌شود،  تأکید کرد: دولت نیز باید برای احیای این دو فریضه آستین را بالا بزند و با برنامه ریزی و آموزش آن را در جامعه پیاده کند.

وی به هیئت‌های عزاداری توصیه کرد تا محرم را هر چه باشکوه‌تر شروع کنند و در عزاداری‌ها سادگی را رعایت کنند و از شعرهای پرمحتوا که تاثیر بیشتری دارد استفاده کنند.

ناصری سینه زنی را ساده‌ترین و زیباترین نوع عزاداری دانست و یادآور شد: سبک عزدادری و مداحی یزد خوب است و شعرهای مداحان نیز از محتوای خوبی برخوردار است و مداحان نباید سعی کنند از دیگران تقلید کنند و چه بهتر است که هیئت‌های زنجیرزنی نیز تبدیل به سینه زنی شود تا سادگی و معنویت آن بیشتر شود و ازدیدگاه دیگران نیز خوب جلوه کند.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیانات قاطع رهبری که مذاکره با امریکا را ممنوع اعلام کردند، تصریح کرد: امریکا از ابتدا تاکنون براین استوار شده که با تقویت رژیم صهیونیستی ایران و انقلاب اسلامی را از بین ببرد.

وی با بیان اینکه در زمان جنگ نیز یکی از وزرای دفاع امریکا از خشکاندن ریشه انقلاب سخن می‌گفت، خاطرنشان کرد: امریکا به  دنبال براندازی انقلاب و نظام اسلامی است و دست از دشمنی خود برنداشته و با چنین کشوری نمی توان وارد مذاکره شد.

آیت الله ناصری با اشاره به آیه ای از قرآن که اگر از خداوند اطاعت نکند ،هیچ جیز نیستید، گفت: امریکا و ایادی آن هیچ چیز نیستند و به قول مقام معظم رهبری  مذاکره با انها نه تنها نفعی ندارد بلکه ضرر هم دارد.

وی تصریح کرد: مذاکره ایران با امریکا انقلابیون دنیا را مأیوس می‌کند و مقاومت انها را سست می‌کند. جمهوری اسلامی ایران پشتوانه آنهاست و اگر با امریکا سازشی انجام دهد نه تنها عزتی برای خودش نمی ماند بلکه آنها که ایران را الگوی خود قرار دادند نیز همه چیز خود را از دست می‌دهند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به دیگر بیانات مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: توجه به اقتصاد مقاومتی، توجه به فضای مجازی، مسئله خانواده و حفظ آن، برنامه ریزی برای جمعیت و ازدیاد نسل  از جمله مسائلی است که همه کارشناسان، مسئولان، دولت، مردم، حوزویان و غیره باید به آن توجه کنند واز کنار آن ساده نگذرند.

آیت الله ناصری ائتلافی روسیه، ایران و سوریه برای از بین بردن داعش را مقابل ائتلافی دانست  که امریکا برای این گروهک تروریستی تشکیل داده بود و ادامه داد: امریکا و عربستان با ائتلافی که با دلارهای عربستان تشکیل دادند موجب تقویت نیرو، تجهیزات، منابع نفتی، آذوقه و غیره داعش شدند و این تنها نتیجه ائتلاف آمریکایی بود که داعش را از هر نظر تقویت کرد.

آخرین اخبار آخرین اخبار