پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در یزد:

مذاکره بهانه دشمن برای تحمیل خواسته های خود به ملت ایران است / جواب دشمن را مثل سیدالشهدا(ع) بدهید


رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب مبنی بر ممنوعیت مذاکره با آمریکا گفت: مذاکره بهانه است. می خواهند ما را سر میز مذاکره بنشانند و خواسته های خود را بر ما تحمیل کنند.

به گزارش یزدامـــروز به نقل از عصر فرهنگ، مراسم ترحیم مهاجر الی الله حاج حسن دانش با سخنرانی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و تلاوت اساتید برجسته بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد اعظم امامزاده جعفر(ع) یزد برگزار شد.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در این مراسم با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب مبنی بر ممنوعیت مذاکره با آمریکا گفت: مذاکره بهانه است. می خواهند ما را سر میز مذاکره بنشانند و خواسته های خود را بر ما تحمیل کنند.
حجت‌الاسلام علی محمدی با اشاره به آیات قرآن اظهار داشت: طبق سنت الهی حاکمان سرکش تر از این ها نیز تنبیه شده است. این ها هم یقیناً به مجازاتشان خواهند رسید و نابود می شوند به شرط اینکه استقامت بورزیم و در مقابل آن ها کوتاه نیاییم.
وی ادامه داد: سیدالشهدا هم در مقابل دشمن تا آخر یکه، تنها و مظلوم ایستاد. روز عاشورا و در محاصره کامل زمانی که دیگر کسی نبود که به امام کمک کند، به ایشان پیغام می دهند که یا تسلیم شدن و یا کشته شدن. حضرت پیشنهاد تسلیم شدن را را رد می کند و جمله تاریخی «هیهات منا الذله» را بیان می فرمایند. جواب دشمن را این چنین می دهند. ثمره چنین مقاومتی هم این می شود که اکنون 1400 سال از شهادت امام حسین می گذرد ولی هیچ نام و نشانی از یزید و یزیدیان نیست.
محمدی در پایان با قدردانی از وفاداری و قدرشناسی مردم یزد نسبت به مهاجر الی الله حاج حسن دانش خطاب به خانواده این طلبه شهید اظهار داشت: این مصیبت بسیار سنگین است و این غم بر دل ما باقی می ماند.
حسن دانش قاری نخبه یزدی از جانباختگان فاجعه منا است.


آخرین اخبار آخرین اخبار