پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه ابرکوه:


امام جمعه ابرکوه گفت: به نظر می‌آید مردم حق اعتراض مسالمت آمیز و اعتراض به گرانی دارند اما باید مراقب باشند فرصت طلبانی که عقده‌های کپک زده در وجودشان موج می‌زند میدان پیدا نکنند.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم حسینی در گفتگو با خبرنگار یزدامروز، با اشاره به افزایش نرخ بنزین گفت: این موضوع گرانی بنزین برای همه ما غیر مننتظره بود و همه دفعتا با آن مواجه شدیم و این تصمیم از چند جهت ایراد دارد یکی این که افزایش سه برابری قیمت بنزین به طور ناگهانی به چه معناست که یک مرتبه فشار این چنینی بر گرده مردم وارد شده است.

وی با بیان اینکه یکی از بی‌تدبیری‌های دولت این بود که یک دفعه نرخ بنزین را سه برابر کرده است، ادامه داد: با این افزایش سه برابری بنزین مسئولان هنوز مطالبه هم دارند که رانندگان، مردم و دیگران خودسرانه قیمت‌ها را بالا نبرند، این مطالبه‌ای است که ظاهرش خوب و زیبا است اما وقتی بنزین گران شود متعلقات دیگر که مترتب بر امر حمل و نقل است گران می‌شود و دولت نمی‌تواند جلو مشکلات بگیرد.

امام جمعه ابرکوه تصریح کرد: این فرصت پیش آمده بهانه را به دست افرادی می‌دهد که عمدتا از نظام عقده داردن و به دلایلی سوابق سیاه دارند و یا عواملی هستند که منافع آنها در جهت ایراد، ایجاد اغتشاش و مشکل زایی برای کشور است.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی ادامه داد: به نظر می‌آید مردم حق اعتراض مسالمت آمیز و  اعتراض به گرانی دارند اما باید مراقب باشند فرصت طلبانی که عقده‌های کپک زده در وجودشان موج می‌زند میدان پیدا نکنند و این اعتراضی مسالمت آمیز که حق مردم در جهت گرانی و علیه گرانی است به اغتشاش و آشوب نکشند. بنابراین هوشیاری ملت را می‌طلبد و باید مراقب این موضوع باشند.

 وی عنوان کرد: دولت باید فکر اساسی‌تر برای حل مشکل بنزین بردارد می‌گویند بنزین در جاهای دیگر گران هست و در ایران ارزان هست اگر هم قصد گرانی بنزین داشتند نه مقبول عقل و نه مقبول عرف است که  یک مرتبه قیمت آن را سه برابر افزایش دهند.

امام جمعه ابرکوه افزود: برای اینکه افزایش قیمت کالاهای دیگر را در پی گرانی بنزین شاهد نباشیم اراده و عزم ملی را می طلبد، البته تجربه نشان داده است مردم همه قیمت‌ها را معطوف به قیمت مواد سوختنی و حمل و نقل می‌کنند، به هر حال مردم باید با صبر و حوصله مشکلات را پشت سر بگذارند و تحمل کنند قیمت اجناس با گرانی بنزین بالا نرود تا فشار بیشتر بر مردم وارد نشود.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار