پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد در بازدید از «یزد رسا»:

مردم پاسخ اظهارنظر مسئولان را پای صندوق رأی می دهند/برخی می خواهند اقکار عمومی را به کمک ابزار رسانه به سمت اهداف خود ببرند


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم گفت: رسانه ها هم نباید انتظار اثرگذاری آنی را در مسائل داشته باشند و مسئولان هم بدانند قرار نیست مردم برای هر اظهار نظرها و خبرها واکنشی نشان دهند بلکه شاید اثرات این اخبار پای صندوق های رأی مشخص شود.

به گزارش یزد امـــــــروز؛ سید محمد حسینی در بازدید از دفتر پایگاه خبری یزد رسا، ضمن تبریک آستانه حلول ماه مبارک رمضان اظهار کرد: وقتی در جمع شما قرار می گیریم قطعا انگیزه و نشاط ما بیشتر می شود چراکه از مزایای این دوره تاریخی رویش جوانان تاریخ انقلاب است.

 

وی با اشاره به نقش رسانه ها در دنیای امروز گفت: تفاوت اصلی این دوره با دوره گذشته همین بخش رسانه است به ویژه در بحث خبرگزاری ها و پایگاه های خبری و شبکه های اجتماعی، نیروهای متدین و ارزشی فعال هستند و الا برخی ها می خواهند فضای رسانه را در اختیار بگیرند و اقکار عمومی را به سمت ببرند که هدف آن ها است نه واقعیت!

 

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: این رسانه های مغرض شکننده هستند لذا با ناراحتی نگران هستند که مثلا فلان سخنران بر خلاف نظراتشان حرف می زند یا یکی بر علیه شان روشنگری می کند.

 

حسینی تصریح کرد: کسانی که ژست روشن فکری و صعه صدر می گیرند و ادای بردباری دارند خیلی بیش از این ها بی طاقت هستند و واکنش نشان می دهند و هرگونه سخن را تخریب قلمداد می کنند.

 

وی افزود: به طور مثال امروز برخی روزنامه های اصلاح طلب در خصوص مذاکرات به گونه ای نوشته اند که گویی در کشور عده ای مخالف اصل مذاکرات و برداشته شدن تحریم ها هستند در صورتی همه ولایتمدارند و اگر رهبری سخنی فرمودند همه باید اطاعت کنند و نباید جوری جلوه داد که عده ای با اصل مذاکره مخالف هستند.

 

این استاد دانشگاه اذعان داشت: وقتی امروز جوانان ارزشی و با انگیزه وارد صحنه شود و همه ابعاد و مسائل را برای مردم تشریح وتببین کند دیگر عده ای جرأت نمی کنند از امام (ره) یک امام بدلی درست کنند لذا نقش رسانه ها بسیار مهم است.

 

حسینی با بیان اینکه برخی در داخل امروزه پایبندی به چهارچوب های اخلاقی ندارند و به طرف مقابلشون هر برچسب می زنند خاطرنشان کرد: اما یک رسانه خوب باید سعی کند در چهارچوب اخلاق و دین اهداف خود را دنبال کند و مطمئنا کسانی تفکر بسیجی و انقلاب دارند بی جهت به دیگران برچسب نمی زنند.

 

وزیر دولت دهم اظهار کرد: بعد از بیانیه لوزان برخی جوری اخبار مرتبط را پوشش دادند که گویی وطیفه مردم است که به خیابان ها بیایند، شادی کنند! و حتی برخی ها سؤال کردند که چرا مقام معظم رهبری موضع نمی گیرند در صورتی که با برخی اقدامات نادرست یک جوی در کشور ایجاد شد تا مردم برای هیچ به خیابان ها بیایند و شادی کنند.

 

وی رسانه خوب رسانه ای داانست که در فضای تیره و ابهام آلود بتواند اهداف خود را پیش ببرد و ادامه داد: چراکه باید برای مردم مسائل واضح باشد و با توجه به فرمایش رهبری مسئله هسته ای مسئله ای نیست که در آن پنهان کاری صورت بگیرد.

 

حسینی تأکید کرد: نباید صرف اینکه افراد بی شناسنامه یا بی سواد هستند مسئولین تصمیم نادرست بگیرند و باید در مسائل مهمی چون هسته ای از مخالفان هم نظر بگیرند چراکه این مهم دستور مؤکد رهبری است و رسان ها می توانند در این امر یاری رسان دولت و مسئولان باشد.

 

وی با اشاره به اینکه اطلاع رسانی کار بسیار مهم و مقدسی است تصریح کرد: اینکه پیامبر مبلغی را اعزام می کردند می فودند اگر شما یک نفر را هدایت کنید از آنچه در زمین و آسمان است ارزش بیشتری دارد و مسئلان بدانند اگر رسانه های کشور امروز ساکت بودند اتفاقات ناگواری در انتطارشان بود.

 

حسینی افزود: رسانه ها هم نباید انتظار اثرگذاری آنی را در مسائل داشته باشند و مسئولان هم بدانند قرار نیست مردم برای هر اظهار نظرها و خبرها واکنشی نشان دهند بلکه شاید اثرات این اخبار پای صندوق های رأی مشخص شود.

 

این نخبه فرهنگی اذعان داشت: باید اخبار رسانه های غربی و معاند برای مردم تشریح و شفاف سازی شود چراکه تاکتیک های دشمن بر روی مردم اثر خواهد گذاشت و این رسانه های هستند که به عنوان خاکریزها خط مقدم باید جلوی این نیرنگ و تاکتیک ها را بگیرند.

 

حسینی در پایان افزود: همه مأمور به تکلیف هستیم و نباید در مقابل مسائلی چون تحریف شخصیت امام و حتی روی زمین ماندن حرف رهبری سکوت کنیم و نباید منتظر نشست که رهبری خود وارد صحنه شوند حال آنکه برخی ها پشت سر رهبری قایم می شوند و حاضر نیستد بعد از اینکه رهبری هم دستور می دهند قرص و محکم وارد میدان شوند.

تصاویر این دیدار را می توانید اینجــــــا ببینید


آخرین اخبار آخرین اخبار