پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

یزد رسا پای حرف مردم؛

مردم یزد به دولت روحانی چه نمره ای می دهند؟


چند تن از شهروندان استان یزد در گفتگوهای جداگانه‌ای با یزد رسا، عملکرد سه ساله دولت را مورد ارزیابی قرار دادند.

به گزارش یزدرسا؛ کابینه دولت یازدهم طی سه سال است است که در کنار یکدیگر اداره کشور را برعهده گرفتند و طی این مدت هم گزارش عملکردهایی را از کارهای کرده و نکرده ‌شان به مردم و رسانه ها داده‌اند؛ از این رو خبرنگار یزدرسا نظر مردم را نسبت به کارنامه دولت یازدهم در تحقق وعده‌های انتخاباتی جویا شده است.

محمد علی دهقان با ابراز گلایه از اوضاع معیشتی کشور در چند سال اخیر، گفت: پس از انجام توافقات ما منتظر رونق اقتصادی و گشایش وضعیت معیشتی بودیم که متأسفانه هر روز شاهد افزایش گرانی در کالاهای ضروری مردم بوده‌ایم و من به نوبه خودم به این دولت نمره مردودی خواهم داد.

وی با بیان اینکه تکیه بر اقتصاد مقاومتی نتیجه بخش تر از اجرای برجام است، اظهار کرد: آنچه که در جمهوری اسلامی ایران مهم است ودولت باید در راستای کار خویش قرار دهد این است که طبق فرمایشات مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی تکیه شود.

این شهروند یزدی با بیان اینکه طرف مقابل در مذاکرات هسته ای با رویکرد زیاده‌خواهی وتحقیر ملت ایران، وارد میدان شده است، افزود: دل به برجام و دشمن بستن اشتباهی محض است؛ چرا که در طول تاریخ نشان داده شده است دشمنان هیچ وقت به شکوفایی اقتصادی کشور ما نیندیشیده ودشمن همیشگی ما هستند.

محمود نیکوکارن با اشاره به عدم حمایت دولت از قشر کارگری گفت: متأسفانه زمزمه‌هایی از اقدامات دولت مبنی بر حذف بیمه قشر کارگر ساختمانی وجود دارد و من به دولت نمره قابل قبولی را نمی‌دهم؛ چرا که هر چه چوب است به سر قشر کارگر زده می‌شود.

این کارگر ساختمان با بیان اینکه در دولت یازدهم هیچ نقطه قوتی یافت نمی‌شود و مشکل اقتصاد ایران فقط  در حل برجام نیست، افزود: دولتمردان باید توجه داشته باشند اقتصاد هر کشوری در گرو بیگانگان نیست، بلکه تنها به دست مردم آن ملت ساخته می شود؛ لذا ملت و فعالان اقتصادی نباید بر وعده‌های دروغ بیگانگان امید ببندند.

وی افزود: من به نوبه خودم به روحانی رای داده‌ و انتخابش کرده‌ام و کلید دولت را به دستش دادم  ولی تاکنون عملی شدن وعده‌هایش برای ارتقای اقتصاد و مشکلات معیشتی را باور نکرده‌ام.

یک بانوی یزدی با تاکید بر اینکه تحریم‌ها واقعا برداشته نشده و بر خلاف وعده‌های دولت، در این زمینه برجام نتوانسته تحرکی به اقتصاد ایران بدهد، خاطرنشان کرد: دولتمردان باید توجه کنند که عقیده بسیاری از مردم پس از گذشت بیش از یک سال از توافق هسته‌ای، برآورده نشدن انتظار آنها در زمینه برداشته شدن تحریم‌ها است.

وی با بیان اینکه نبود توان اقتصادی خانواده‌ها را با مشکلات متعددی مواجه کرده است، اظهار کرد: متأسفانه در جامعه ما تورم وگرانی بیداد می‌کند و تا زمانی که اثر برجام در سفره‌های مردم دیده‌ نشود هیچ منفعتی نداشته واعتماد ما از آنها را سلب خواهد نمود.

وی با انتقاد از عملکرد دولت در زمینه اشتغال جوانان تحصیل کرده یزدی افزود: این همه وعده‌های دولت برای حل مشکلات بیکاری جوان‌ها چه شد؟ متأسفانه شاهد کم شدن فرصت اشتغال جوانانی هستیم که ممکن است اعتیاد را برای آنها به ارمغان آورند و من به همین دلیل به دولت نمره‌ای بالاتر از هشت نمی‌دهم.

نوجوان یزدی با انتقاد از شهريه‌هاي آموزشي نامناسب در دولت یازدهم خاطر نشان کرد: من در عملکرد دولت در زمینه‌های مختلف می‌توانم میانگین نمره ده را بدهم؛ چرا كه آموزش وسيله‌اي براي توسعه توانايي‌هاي فردي و ابزاري براي شكوفائي استعدادها و بالندگي اجتماعي محسوب مي گردد؛ لذا جامعه بايد قادر باشد تا شرايط كسب تحصيل را براي همه جوانان بدون هيچ مانعي فراهم آورد.

وی با انتقاد از کمبود امکانات تفریحی و رفاهی در سطح استان، عنوان داشت:هر چند تاکنون برای جذب سرمایه گذاری برای ایجاد امکان تفریحی در شهرستان تلاش‌هایی صورت گرفته است، اما دستگاه‌هایی که باید در این زمینه همکاری کنند محیط مناسبی برای سرمایه گذاری در این زمینه فراهم نمی‌کنند.

یک نانوای یزدی با بیان اینکه قرار بود دولت یازدهم جلوی بریز و بپاش‌ها را در ادارات دولتی بگیرد، اظهار کرد: تصور ما این بود که دردولت تدبیر و امید، شایسته سالاری در ادارات دولتی شکل می‌گیرد ولی هنوز انتصاب‌ها براساس روابط دوستانه (پارتی بازی) است و شایسته سالاری در ادارات بسیار کمرنگ شده است.

وی افزود: بنده به دولت تا حدودی نمره رضایتمندی می‌دهم، اما رئیس جمهور در سخنرانی‌ها و شعارهای انتخاباتی و بعد از انتخابات همواره «بیکاری» را معضل اصلی کشور می دانست ولی با گذشت سه سال هنوز به این وعده عمل نشده وهزاران جوان تحصیل کرده با بیکاری دست و پنجه نرم می‌کنند.

مجتبی آخوندی با بیان اینکه قدرت خرید مردم در دولت یازدهم نه تنها تقویت نشده بلکه تضعیف هم شده است، اذعان کرد: بیشتر مردم به خاطر وعده‌های اقتصادی و سیاست خارجی به روحانی رأی دادند ولی نه تنها نشانه‌ای از تحقق وعده‌های اقتصادی ملموس نیست، بلکه  در این مدت فقط سیاست خارجی به عنوان هدف اصلی در دولت دنبال شده است.

وی کاهش قیمت دلار را از شاخص‌ترین اقدامات دولت یازدهم برشمرد و افزود: اگر قرار باشد به دولت نمره بدهم نمره‌ای در حد مطلوب می‌دهم، البته ناگفته نماند نقدهای جدی به این دولت دارم و معتقدم باید به دولت کمک کرد چرا این دولت متعلق به همه ماست.

انتهای پیام/د

 

 

 


آخرین اخبار آخرین اخبار