پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد:

مردم یزد در گرمای طاقت فرسا به سفارش امیرمومنان(ع) عمل کردند


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد پس از راهپیمایی روز قدس در یزد با قدردانی از مردم همیشه در صحنه دارالعباده خطاب به آنها گفت: شما که تابع عدالت و عاشق امامت و ولایت هستید در این گرمای طاقت فرسا و با زبان روزه به ندای امامتان لبیک گفتید و به سفارش امیرامومنان(ع) در دفاع از مظلوم عمل کردید.

به گزارش یزد امــــــــــروزآیت الله محمد رضا ناصری پس از راهپیمایی روز قدس در یزد با قدردانی از مردم همیشه در صحنه دارالعباده خطاب به آنها اظهار کرد: شما که تابع عدالت و عاشق امامت و ولایت هستید در این گرمای طاقت فرسا و با زبان روزه  به ندای امامتان لبیک گفتید و به سفارش امیرامومنان(ع) در دفاع از مظلوم عمل کردید.


وی گفت: امام علی(ع) در لحظات آخر عمر خویش به امام حسن(ع) سفارش کردند که همیشه یار مظلومان باشید و نسبت به ظالمان خصومت داشته باشید و به آنها مجال خودنمایی ندهید.


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با بیان اینکه نجات مظلومان از شر ظالم تکلیف اسلامی است، ادامه داد: پیامبر(ص) فرمودند اگر ندای مظلومی بلند شود و به یاری او نروید مسلمان نیستید، همانگونه که کسانی که صدای هل من ناصر ینصرنی امام حسین (ع) را شنیدند و به یار او نشتافتند مسلمان نیستند.


آیت الله ناصری با اشاره به سفارش امام (ره) به یاری و دفاع از مظلومان  فلسطین یادآور شد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نیز ملت ایران نسبت به مسئله فلسطین و قدس حساس بوده است و علمای بسیار در مورد آن سخن گفته‌اند و نواب صفوی از کسانی بود که در سخنان خود به مسئله جهاد و فلسطین اشاره داشته است و این اهتمام مسلمانان نسبت به فلسطین، قدس و دیگر ملت‌های مسلمان را نشان می‌دهد.


وی با تأکید بر وحدت بین مسلمانان خاطر نشان کرد: استکبار جهانی می خواهد اسرائیل را بر همه مسلط کند و یک دولت تروریست و کودک کش را تربیت کند.


سخنران راهپیمایی روز قدس در یزد گفت: استکبار جهانی ادعای حقوق بشر می‌کند اما در برابر جنایت‌های اسرائیل و همچنین در برابر جنایت‌های عربستان در یمن و به خاک و خون کشیدن مردم آن سکوت می‌کند.


آیت الله ناصری با بیان اینکه آل سعود با جنایاتی که مرتکب می‌شود خود را خادم الحرمین نیز می‌نامد، افزود: این قتل عام مردم روزه دار یمن در خانه، مساجد و بیمارستان و غیره بربریت و جاهلیت قرن اخیر را نشان می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در استان راهپیمایی مردم در روز قدس را اعلام انزجار از جنایت‌های امریکا و اسرائیل و هم پیمانانش خواند و ادامه داد: ملت ما با حضور در این راهپیمایی برائت خود از جنایت‌های وحشیانه و خلاف حقوق بشر و انسانیت آل سعود  و صهیونیسم را اعلام کرد و به حمایت و دفاع از مردم مظلوم فلسطین و یمن برخاست.

یزدرسا/

آخرین اخبار آخرین اخبار