محتوا محتوا

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان یزد:


مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان یزد اعلام کرد: تعداد اعضای مشارکت کننده در حوزه جوانان هزار نفر بودند و 204 هزار و 651 مسافر نیز از پایگاه های ثابت و 2 هزار و 172 نفر نیز از پایگاه های سیار خدمات دریافت کرده اند.

به گزارش یزدامروز، مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان یزد در جمع خبرنگاران با بیان این که فعالیت های جمعیت هلال و احمر بسیار گسترده است اظهار داشت: علی رغم آن که جمعیت هلال  احمر در طول سال اقدامات گسترده ای انجام می دهد اما فعالیت های آن کمتر دیده شده و مغفول می ماند و از سویی جمعیت هلال احمر متکی به اعضای داوطلب آن است و از این رو جلب اعتماد عمومی بسیار اهمیت دارد.

دکتر محسن حرازی زاده در خصوص طرح امداد و نجات نوروزی هلال احمر استان گفت: طرح نوروزی هلال احمراز تاریخ 25 اسفند ماه آغاز و تا 15 فروردین ماه ادامه داشت و این نهاد در سه حوزه مختلف اقدامات دواطلبانه، امداد و نجات و معاونت حوزه جوانان فعالیت داشته است.

وی با بیان این که اقدامات دواطلبانه در قالب سه طرح مهرورزی، نیابت و فرشتگان رحمت انجام شده افزود: در طرح مهرورزی بیشتر بحث اطلاع رسانی و آموزش های لازم مطرح بوده و در طرح نیابت نیز اکیپ هایی از خیرین به 148 خانواده عموما بدسرپرست و بی سرپرست  با هدف خدمات رسانی و حمایت از  آنان مراجعه کردند.

حرازی زاده ادامه داد: در طرح فرشتگان رحمت نیز جمعیت هلال احمر هم چون پلی میان افراد توانمند و نیازمند قرار داشت و هزار و 700 بسته به ارزش 170 میلیون تومان بین افراد نیازمند توزیع شد.

وی در خصوص اقدامات این نهاد در حوزه امداد و نجات گفت: هلال احمر در حوزه امداد و نجات 18 پایگاه شامل 12 پایگاه ثابت و 6 پایگاه سیار در ایام نوروز آماده خدمت داشت که نسبت به سال گذشته 50 درصد از نظر تعداد افزایش داشته است. علاوه بر این خدمات امداد موتوری، امداد کوهستان و دفاتر EOC , 112  نیز فعال بودند.

حرازی زاده اظهار داشت: معاونت حوزه جوانان نیز با 22 پایگاه سیار و ثابت بیشتر در حوزه راهنمای مسافرین نوروزی در قالب طرح ایمنی و سلامت مسافرین فعال بودند و مسافرین در این پایگاه ها علاوه بر دریافت راهنمایی های لازم استراحت کرده و در کنار آن خیمه های نماز و فضاهای دوستدار کودک نیز بر پا شده بود.

این مقام مسئول اعلام کرد: تعداد اعضای مشارکت کننده در حوزه جوانان هزار نفر بودند  و 204 هزار و 651 مسافر نیز از پایگاه های ثابت و 2 هزار و 172 نفر نیز از پایگاه های سیار خدمات دریافت کرده اند.

حرازی زاده ادامه داد: ۹۴ هزار و۱۳۲ نقشه،  ۸۸ هزار و ۷۹۵ بروشور و ۶۵ هزار و ۵۱۹ مورد از سایر محصولات در بین مسافرین نوروزی توزیع شد و همچنین چهار هزار و ۱۲۰ مورد تست قند خون و فشارخون گرفته شد و  سه هزار و ۶۲ نفر از خیمه های نماز و چهار هزار و ۱۸ مورد از فضاهای دوستدار کودک استفاده کردند و ۱۵ هزار و ۳۱۶ نفر نیز به عضویت در کمپین نه به تصادفات درآمدند.

وی اظهار داشت: جمعیت هلال احمر استان در سه منطقه اردکان، تفت و یزد دارای سه تیم امداد کوهستان است و خوشبختانه به لحاظ فنی و علمی این سه تیم جایگاه خوبی در امداد کوهستان کشور دارند.

حرازی زاده اعلام کرد: در حوزه امداد و نجات، مجموع کل حوادث در ایام نوروز 112 مورد بوده که 31 مورد آن حوادث جاده ای، 75 مورد خدمات حضوری، 2 مورد خدمات مناسبتی، 2 مورد ریزش آوار و 2 مورد نیز حوادث کوهستان بوده است.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان یزد اظهار داشت:  مجموع کل نیروهای عملیاتی به کار گرفته شده در  ایام نوروز ٤٦٦  نفر بوده و ٤٧ مورد نیز اعزام آمبولانس بوده است و مجموع حادثه دیدگان در این ایام در حوادث جاده ای  ٨٤ نفر  و مجموع کل نجات یافتگان در حوادث جاده ای ١٨ نفر بودند.

حرازی زاده اذعان داشت: با ارتباط خوبی که با شرکت های دارویی و مسئولین و عوامل دارویی کشور وجود دارد هر دارویی که در ایران وجود دارد در داروخانه هلال احمر استان یزد نیز وجود دارد.

وی با اشاره به اهمیت اعتماد سازی در جامعه گفت: عمده ترین برنامه و کار جمعیت هلا احمر اعتماد سازی است چرا که اساس کار این نهاد داوطلبانه است و زمانی اعضای فعالی خواهیم داشت که اعتماد وجود داشته باشد.

حرازی زاده با اشاره به برنامه های مختلف جمعیت هلال و احمر استان  اظهار داشت: مرکز توانبخشی هلال احمر استان یزد تا نیمه دوم اردیبهشت امسال افتتاح خواهد شد و خدماتی از قبیل فیزیوتراپی، کار درمانی و گفتار درمانی را ارائه خواهد داد و در نهایت ارتوپدی فنی نیز اضافه خواهد شد.

انتهای پیام/ق

 


آخرین اخبار آخرین اخبار