پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد اعلام کرد

مزار شهدا گلباران می‌‌شود/رژه نیروهای مسلح استان به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس


فرمانده سپاه الغدیر استان یزد در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد، به تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس در یزد پرداخت.

به گزارش یزدامروزبه نقل از یزد آوا، فرمانده سپاه الغدیر استان یزد در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام(ره)، شهدای انقلاب، شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافعان حرم و تبریک عید سعید غدیر به تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس در یزد پرداخت.

سردار اکبر فتوحی با بیان اینکه برنامه‌های امسال هفته دفاع مقدس با شعار کلی«ما می‌توانیم» برگزار می‌شود، اظهار کرد: صبح روز چهارشنبه 31 شهریور همزمان با شروع هفته دفاع مقدس رژه نیروهای مسلح در مرکز استان و شهرستان‌های یزد با شعار«اقتدار، صلابت، نیروهای مسلح » برگزار می‌شود.

وی غبارروبی و گلباران مزار مطهر شهدا در تمام گلزارهای شهدای استان را از برنامه‌های اصلی هفته دفاع مقدس در روز پنج‌شنبه عنوان کردو ادامه داد: دیدار  فرهنگیان بسیجی با جانبازان و خانواده شهدا و همچنین دیدار با خانواده معظم شهدا  و رزمندگان شاخص کارگر نیز از برنامه‌های این هفته است و همچنین در دومین روز هفته دفاع مقدس نیروهای نظامی، انتطامی و بسیج در مراسم نماز جمعه سراسر استان شرکت می‌کنند.

سردار فتوحی نمایش رزمی با عنوان «کد سی و هشت» به مدت هفت شب در دهکده مقاومت جنب پارک کوهستان را از برنامه‌های اصلی  گرامیداشت هفته دفاع مقس در یزد نام برد و افزود: این نمایش وقایع  کشور از سال 42 تا پیروزی انقلاب و همچنین رحلت امام(ه) و همچنین فداکاری‌های مدافعان حرم تا ظهور امام زمان را را به همت هنرمندان یزدی به نمایش در می‌آورد.

وی ویزیت رایگان در مطب پزشکان تخصصی و عمومی عضو بسیج جامعه پزشکی استان، ویزیت رایگان گروه‌های تخصصی و عمومی در مناطق محروم استان وشهرستان‌ها  و ویزیت رایگان در محل میعادگاه‌های نماز جمعه سراسر استان را از جمله برنامه‌های سازمان بسیج جامعه پزشکی استان در هفته مقدس اعلام کرد.

فرمانده سپاه الغدیر استان برگزاری همایش نخبگان پیشکسوت سپاه الغدیر و برگزاری روز قشر در حسینیه ثارالله  در مرکز استان با حضور کلیه بازنشستگان نیروهای مسلح را از برنامه‌های سازمان بسیج پیشکسوتان و برگزاری مجمع خوشنویسان بسیجی به مناسبت هفته دفاع مقدس و شب شعر را از برنامه‌های سازمان بسیج هنرمندان در هفته دفاع مقدس عنوان کرد.

سردار فتوحی با اشاره به برنامه‌های بسیج سازندگی در این هفته، ادامه داد:  همایش یا کارگاه‌های آموزشی توجیهی با محوریت اقتصاد مقاومتی و گفتمان سازی آن  برگزار می‌شود و نمایشگاه‌های دستاوردهای اقتصاد مقاومتی نیز در استان و شهرستان‌های یزد در هفته دفاع مقدس برپا می‌شود.

وی گفت: سازمان بسیج دانش آموزی نیز به اجرای مسابقات فرهنگی، برپایی نمایشگاه‌های فرهنگی و ساخت ماکت‌های عملیاتی در مدارس، ایجاد رادیو دفاع مقدس در مدارس و دعوت از خانواده‌ها و فرزندان شهدا مدافع حرم در صبحگاه مدارس در این هفته می‌پردازد.

فرمانده سپاه الغدیر استان فضاسازی فرهنگی تبلیغی سطح استان، برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی جنایات آمریکا در جنگ تحمیلی و برگزاری نشست‌های روشنگری با موضوع انقلابی در سطح استان را از مهم‌ترین برنامه‌های معاونت فرهنگی اجتماعی سپاه الغدیر نام برد.

وی با اشاره به فداکاری‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، توکل به خدا، شب‌زنده‌داری رزمندگان، دشمن‌شناسی، به کار بردن اصل غافلگیری و ... را از عوامل پیروزی رزمندگان اسلام در جبهه حق علیه باطل عنوان کرد.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار