پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

هشدارهای جدی پلیس یزد به مسافران نوروزی؛

مسافران نوروزی از نگهداری وسایل باارزش در خودرو، پرهیز کنند/کوتاهی مردم نسبت به نگهداری اموال خود


خالقی بیشترین نوع سرقت در ایام نوروز را سرقت از وسایل داخل خودرو دانست و گفت: متاسفانه برخی از مسافران به گمان اینکه خودرو محل امنی برای وسایل با ارزش و پول نقد می باشد،اموال و خصوصا زیورآلات خود را از منزل خارج و در خودرو نگهداری می کنند.

رئیس پلیس آگاهی استان یزد در مصاحبه با یزد امـــروز با اشاره به ایام تعطیلات و مسافرت های  نوروزی  گفت: بهترین عامل برای جلوگیری از سرقت، توجه و رعایت نکات حفاظت از اموال می باشد.


سرهنگ علیرضا خالقی ضمن توصیه کسبه و فروشندگان به نصب سیستم آژیر خطرگفت: آمارها نشان می دهد فروشگاه هایی که مجهز به این سیستم می باشند کمتر مورد سرقت قرار می گیرند. 


خالقی بیشترین نوع سرقت در ایام نوروز را سرقت از وسایل داخل خودرو دانست و گفت: متاسفانه برخی از مسافران به گمان اینکه خودرو محل امنی برای وسایل با ارزش و پول نقد می باشد، اموال و خصوصا زیورآلات خود را از منزل خارج ودر طول سفر درخودرو نگهداری می کنند.


رئیس پلیس آگاهی استان ادامه داد: احتمال سرقت وسایل با ارزش از خود رو چندین برابر منزل است و لذا به مسافران نوروزی وبه ویژه شهروندان یزدی که قصد انجام سفر رادارند توصیه می کنم اموال خود را به افراد خانواده یا دوستان مورد اعتماد خود بسپارند و از نگهداری آن در خودرو به شدت پرهیز کنند.


وی به مسافرینی که در طول سفر قصد استفاده از چادرمسافرتی دارند توصیه کرد: در صورت نگهداری اموال درچادر، مسافران حتی برای یک لحظه چادررا ترک نکرده و درهنگام استراحت نیز مراقب تیغ زنی چادرتوسط سارقین باشند.


خالقی همچنین خطاب به مسافرانی که از مدارس استفاده می کنند گفت: برای جلوگیری از سرقت اموال باارزش همراه خود، آن را به سرایدار مدرسه بسپارید.


وی با اشاره به شعار امسال پلیس «رعایت ایمنی با التزام به اخلاق و رفتار» گفت: هر چند بحمدالله استان یزد از ضریب امنیتی بالایی برخوردار است اما برخی بر اساس همین تصور نسبت به حفاظت و نگهداری اموال خود کوتاهی کرده و پس از وقوع سرقت از پلیس توقع معجزه دارند.


خالقی در پایان ابراز امیدواری کرد سال جدید ، سالی کم خطر برای ملت بزگ ایران و به ویژه  مردمان دارالعباده باشد.


آخرین اخبار آخرین اخبار