پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

حجت الاسلام قرائتی:

مسائل اعتقادی و اجتماعی جوانان در هیئت‌های مذهبی مورد توجه باشد


رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه جشن‌ها و عزاداری‌ها باید به دور از هرگونه تعصب و ریا باشد، گفت: در این جلسات باید تفسیر قرآن و نهج البلاغه و مسائل اعتقادی و اجتماعی جوانان مورد توجه باشد.

به گزارش  یزد امـــــروز از مهر، حجت الاسلام محسن قرائتی شامگاه سه شنبه در اولین همایش تجلیل از خادمان نیمه شعبان که در سالن همایش پژوهشگاه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد، به ضرورت وجود رهبر الهی در جامعه پرداخت و اظهار کرد: امام زمان(عج) عصاره هستی است.

 

وی با بیان اینکه خداوند وعده داده است، اسلام تمام جهان را فراخواهد گرفت، گفت: برخی از وعده‌های الهی تنها با ظهور امام زمان(عج) تحقق خواهد یافت.

 

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه انسان باید حرکت رو به جلو داشته باشد و از انجام کارهای یکنواخت خود داری کند، افزود: باید در کنار جشن‌های نیمه شعبان علاوه بر چراغانی که هر ساله انجام می‌شود، فعالیت‌ها و اقدامات جدیدی انجام شود.

 

پرهیز از از تعصبات قومی، مذهبی

وی تصریح کرد: در انجام این گونه مراسم‌ از تعصبات قومی، مذهبی، محله‌ای، سیاسی و حتی تعصب نسبت به مکان خاص پرهیز کنید و در هر مکانی که تأثیر بیشتری می‌تواند داشته باشد مراسم را برگزار کنید.

حجت الاسلام قرائتی با اشاره به اینکه در چنین مراسمی به اثر و نتیجه کار باید اندیشید، گفت: در هر مکانی که تأثیر بیشتری بر افراد دارد اقدام کنید و از ورود نیرو های جدید و جوانان برای برپایی اینگونه مراسم ممانعت نکنید.

 

وی ادامه داد: در برپایی جشن‌ها و عزاداری‌ها باید رضای خداوند نیز مد نظر قرار بگیرد و از هرگونه تعصب و ریا دوری کرد.

 

این مفسر قرآن افزود: غفلت از یاد خدا بزرگ ترین مشکل مردم جهان است و همین موجب می‌شود تا از علم خود در جهت ساخت موشک و هواپیما برای حمله به مردم بی گناه استفاده کنند.

ضرورت انجام فعالیت‌های فرهنگی

وی با بیان اینکه باید فعالیت‌های فرهنگی در مراسمی چون میلاد ولی عصر(عج) رواج یابد، عنوان کرد: رؤسای هیئت‌ها باید به این نکته توجه  داشته باشند و آن را در برنامه‌های خود قرار دهند.

 

حجت الاسلام قرائتی گفت: در عزاداری‌ها، جشن‌ها و مراسم دیگری که برگزار می‌کنید، نباید قرآن و عترت را از هم جدا کنید  و در کنار این گونه مراسم جلسات تفسیر قرآن و نهج البلاغه را نیز برگزار کنید.

 

وی افزود: در هیئت‌هایی که تشکیل می‌دهید تنها انجام عزاداری برای اهل بیت(ع) و یا گرفتن جشن در میلاد آن بزرگواران کافی نیست و خوب است در این هیئت‌ها به دیگر مسائل اعتقادی و اجتماعی جوانان چون امر ازدواج آنان توجه شود.

 

رئیس ستاد اقامه نماز با اشاره به سابقه‌ای که قم در انقلاب دارد اشاره کرد و اظهار داشت: قم باید در برپایی این گونه مراسم با دیگر شهرهای کشور تفاوت داشته و الگویی برای آنان شود.


آخرین اخبار آخرین اخبار