پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

وزیر آموزش و پرورش خبر داد

مستخدمین جدید، در سال 95 مشغول به کار می شوند/اجرای روش صندوقی بیمه تکمیلی فرهنگیان در آینده نزدیک


وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مشکلات بیمه فرهنگیان از اجرای بیمه تکمیلی فرهنگیان به روش صندوقی با هدف ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده خبر داد.

به گزارش یزد امــــــروز؛علی اصغر فانی در گفت‌وگویی با شبکه تلویزیونی سهند گفت: دولت در آخرین جلسه سال 93 طرح رتبه بندی معلمان را به تصویب رسانده و از مهرماه امسال این طرح اجرایی می شود .

وی افزود: برای اجرای این طرح در سال جاری 1350 میلیارد تومان و در سال 95، سه هزار و 500 میلیارد تومان پیش‌بینی شده که این ارقام مازاد بر آن سقف بودجه جاری و عمرانی وزارت آموزش و پرورش است.

فانی در خصوص اینکه گفته می شود از آزمون استخدام وزارت آموزش و پرورش استقبال کمی صورت گرفته بود، گفت: چنین چیزی صحت ندارد و استقبال خوبی از این آزمون به عمل آمده بود.

وی سیاست وزارت آموزش و پرورش  را استخدام از بوم برای بوم دانست و اضافه کرد: این سیاست در راستای کاهش فشار درخواست های نقل و انتقالات معلمان  در آینده صورت گرفته است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: مجوز استخدام 5000 نفر را دریافت کرده ایم که بر این اساس فارغ التحصیلانی که مدرک لیسانس و بالای لیسانس دارند بعد از قبولی در آزمون استخدام وزارت آموزش و پرورش و گزینش و مصاحبه، باید یک سال در دانشگاه فرهنگیان درس معلمی یاد بگیرند و از مهرماه سال 95 فعالیتشان در آموزش و پرورش را آغاز کنند.

فانی در رابطه با مشکلات بیمه فرهنگیان، عنوان کرد: خدمات ارائه شده به کارکنان وزارت در برخی شهرستان ها مناسب نبود و از این رو امیدواریم با اجرای بیمه تکمیلی فرهنگیان به روش صندوقی شاهد ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده به آنان باشیم.

ایرنا/


آخرین اخبار آخرین اخبار