محتوا محتوا

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد:


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از مسمومیت 451 نفر از دانشجویان دانشگاه یزد خبر داد.

به گزارش یزدامروز؛ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در مصاحبه با یزد آوا؛ از مسمومیت 451 نفر از دانشجویان دانشگاه یزد خبر داد و گفت: تعداد 200 نفر در نمازخانه دانشگاه  و 251 نفر در بیمارستان‌ها بستری شدند که بحمدالله حال عمومی تمامی آن‌ها خوب است و تاکنون همگی دانشجویان بستری در نمازخانه دانشگاه ترخیص شده و 80 درصد دانشجویان بستری در بیمارستان‌ها نیز در حال ترخیص هستند و مابقی نیز تا عصر ترخیص خواهند شد.

علی دهقان با رد شایعاتی در خصوص مشخص شدن علت مسمومیت هم اظهار داشت: هنوز علت خاصی مشخص نشده و کارشناسان معاونت بهداشتی در حال بررسی موضوع بوده که معمولاً 48 تا 72 ساعت طول خواهد کشید.

دهقان خاطرنشان کرد: رعایت دستورات بهداشتی همیشه دردستور کار دانشگاه‌ها بوده و تاکنون در استان یزد با حجم بالای دانشجویی کنترل‌های لازم صورت گرفته است و درباره اتفاق امروز نیز تنها باید منتظر مشخص شدن علت بود.

وی در پایان تصریح کرد: خوشبختانه با همکاری بسیار منسجم بخش‌های ستادی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی یزد و مدیران بیمارستان‌های دولتی و خصوصی توانستیم در کوتاه‌ترین زمان این موضوع را سروسامان دهیم.

گفتنی است بیمارستان‌های سیدالشهدا، شهید صدوقی، مرتاض، شهدای کارگر، شاه ولی شهید رهنمون، مجیبیان، افشار و شهید بهشتی تفت بیمارستان‌هایی بودند که دانشجویان مسموم در آن‌ها بستری شدند.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار