پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه بخش مرکزی یزد:

مسئله اتباع بیگانه استان یزد مهم‌تر از مسئله آب است


امام جمعه بخش مرکزی یزد مسئله رسیدگی به اتباع بیگانه در استان را حتی مهم‌تر از مسئله آب دانست و با اشاره به قتل‌هایی که عامل آن‌ها اتباع بیکانه بودند، گفت: حضور 100 هزار غیر ایرانی در یزد با فرهنگ‌های متفاوت خطرات جدی از نظر اقتصادی، فرهنگی و غیره برای استان در برخواهد داشت و باید مسئولان از جمله مسئولان قضایی برای این معضل تمهیداتی ویژه بیندیشند.

به گزارش یزدامـــروز به نقل از یزد آوا، حجت الاسلام سید محمد کاظم مدرسی در خطبه‌های نماز جمعه روستای محمد آباد با اشاره به ایام شهادت حضرت زهرا(س) حرمت پرچم سه رنگ ایران را در پرتو حرمت پرچم فاطمی دانست و ادامه داد: عده‌ای که می‌گویند باید ایام شادی را بر ایام عزاداری ترجیح دهیم در واقع فرهنگ دوران رضاخان را ترویج می‌دهند.

 

وی تأکید کرد: مجالس عزاداری ایام فاطمیه را نباید دور از سیاست برگزار کرد و همچنین در این ایام باید دید و بازدیدها پر محتوا برگزار شود، به مسائل دینی پرداخته شود، مسئله ازواج جوانان مطرح شود، به نیازمندان کمک شود و خدایی ناکرده با عنوان شوخی، به مقدسات و ارزش‌های دینی توهین نشود.


امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به مذاکرات هسته‌ای یادآور شد: غربی‌ها و دشمنان نمی‌خواهند کشور ایران روی پای خود بایستد و ضمن اینکه مقام معظم رهبری از جریان مذاکرات با ثمره مطلوب حمایت کردند، دشمن دست از تحریم بر نخواهد داشت و مسئولین باید هوشیارانه عمل کنند و خواستار برداشته شدن تحریم‌ها به صورت یکجا باشند.


حجت الاسلام مدرسی با اشاره به پایان سال 93 و  تقدیر از عملکرد مسئولان اجرایی استان در سالی که گذشت، اظهار کرد: دولت به تنهایی نمی‌تواند مشکل آلودگی محیط زیست را حل کند و کنترل آلودگی محیط زیست شهر یزد نیاز به همکاری مردم، بخش‌های خصوصی و مدیریت دولت دارد.


این خطیب برجسته با اشاره به خشکسالی‌های پی در پی در استان تصریح کرد: باید در جریان مدیریت دولتی صنایع کم آبخواه را  که موجب کاهش منابع آب‌های زیرمینی می‌شود، کنترل کرد.


حجت الاسلام مدرسی عدالت محوری را در رسیدگی به بخش‌های مختلف استان مورد تأکید قرار داد و یادآور شد: مسئولان اجرایی باید اقداماتی انجام دهند که برخی مدیران با رانت و روابط دوستانه ناعادلانه بودجه‌ها را برای شهرستان خود جذب نکنند در حالی که برخی شهرستان‌‌ها مانند خاتم از نبود بودجه رنج می‌برند.


امام جمعه بخش مرکزی یزد مسئله رسیدگی به اتباع بیگانه در استان را حتی مهم‌تر از مسئله آب دانست و با اشاره به قتل‌هایی که عامل آن‌ها اتباع بیگانه بودند، تصریح کرد: حضور 100 هزار غیر ایرانی در یزد با فرهنگ‌های متفاوت خطرات جدی از نظر اقتصادی، فرهنگی و غیره برای استان در برخواهد داشت و باید مسئولان  از جمله مسئولان قضایی برای این معضل تمهیداتی ویژه بیندیشند.

آخرین اخبار آخرین اخبار