پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

آیت الله ناصری در خطبه های نماز جمعه یزد:

مسئولانی که به مردم خدمت نکنند، خیانتکارند/وزارت امورخارجه، عربستان را رسوا کند


آیت الله ناصری در خطبه های نماز جمعه یزد تاکید کرد: مسئولان باید به دنبال خدمت به مردم باشند و اگر به مردم خدمت نکنند خیانت کرده‌اند.

به گزارش یزدامروز به نقل از یزدرسا، آیت الله ناصری در خطبه های نماز جمعه این هفته در یزد با اشاره به موضوع اشتغال اظهار کرد: مسئولان باید به دنبال خدمت به مردم باشند و اگر به مردم خدمت نکنند خیانت کرده‌اند. برنامه‌ریزی‌ها به سمتی باشد که استعداها شکوفا شود و شرایطی فراهم شود تا ایجاد اشتغال کنند.

خطیب جمعه یزد با اشاره به ضرورت ایجاد اشتغال‌های کوچک و محلی بیان داشت: حتما که نباید با پروژه‌های بزرگ اشتغال ایجاد شود بلکه از صنایع کوچک نیز می‌توان ایجاد اشتغال کرد.

ناصری اضافه کرد: به راحتی می‌توان مسئله اشتغال را حل کرد و با تقویت و توسعه اشتغال‌های محلی، اشتغال را برای روستائیان هم ایجاد کرد تا روستاها از سکنه خالی نشود.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به نقش قاچاق کالا تولید در افزایش نرخ بیکاری تاکید کرد: مسئله قاچاق کالا چیزی نیست که به سادگی بتوان از کنار آن گذشت و با شرایطی کنونی که در کشور پیش آمده باید با این موضوع به طور جدی برخورد کرد.

وی ادامه داد: مسئله قاچاق در جامعه ما به یک مشکل بزرگ تبدیل شده و همه دستگاه‌ها و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باید این موضوع حساس را بیش از پیش مورد توجه قرار دهند و در این راستا تلاش کنند تا از ورود اجناس و کالاهای قاچاق به داخل کشور جلوگیری شود.

خطیب جمعه یزد با تاکیدبر اینکه مردم هم نقش موثری در مبارزه با قاچاق کالا دارند عنوان کرد: قاچاق کالا از آفت‌های تولید است و باید بدون در نظر داشتن برخی مسائل و ملاحظات در این زمینه برخورد جدی صورت گیرد.

وی ادامه داد: مبارزه جدی با قاچاق کالا لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی است و دولت باید هرکاری که در این زمینه لازم است انجام دهد، مرزها را ببندد و یا نظارت و کنترل شدیدتری اعمال کند چراکه مسئله قاچاق کالانیاز به اقدام و عمل جدی دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان بیان داشت: حرف و حدیث هایی که در خصوص ایجاد بنادر آزاد مطرح شده  است که برای این موضوع باید بررسی و کار کارشناسی بیشتری صورت گیرد و دید که بنادر موجود چه سود و عایدی برای نظام و ملت داشته است؟.

وی با تاکید بر اینکه در هر کاری باید ابتدا عواقب و نتایج آن کار را در بلند مدت مورد رصد و بررسی قرار داد اظهار داشت: وضعیت اشتغال در کشور به یک مشکل بزرگ تبدیل شده که البته آمار و ارقام متغیری هم دارد اما این موضوع نیز ارتباط موثری با پدیده قاچاق دارد.

امام جمعه یزد ادامه سخنان خود را به موضوع حقوق بشر و برخرد دوگانه سازمان ملل با این موضوع اختصاص داد و گفت: عربستان سعودی در شرایط فعلی با رویه‌ای که در پیش گرفته به غریقی شبیه شده که راهی برای نجات آن نیست و نفس‌های آخر را می‌کشد.

آیت‌الله ناصری در پایان خواستار اقدام وزارت خارجه برای نشان دادن و رسوایی جنایت عربستان سعودی برای جهانیان  شد.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار