پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا


مسئولان استان باید جدیت بیشتری برای رفع چالش های یزد به خرج بدهند


استاندار یزد با اشاره به چالش‌های موجود در استان یزد گفت: رفع این چالش‌ها، جدیت مسئولان استان یزد را طلب می‌کند.

به گزارش یزد امــــروز، سیدمحمد میرمحمدی، پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان یزد که با حضور وزیر اطلاعات به عنوان مهمان ویژه و مدیران و ائمه جمعه استان یزد برگزار شد، اظهار داشت: یزد با مشکلاتی نظیر وجود مهاجران غیربومی، اتباع خارجی غیرمجاز، شرایط اقلیمی سخت، پراکندگی جمعیت، قرار گرفتن در مسیر قاچاق موادمخدر و کالا و ... مواجه است که رفع هر یک از این چالش‌ها خود به نیرو و تلاشی ویژه نیازمند است.

وی با بیان اینکه این چالش‌ها بسیاری از مشکلات دیگر در استان را نیز رقم زده است، عنوان کرد: وجود این چالش‌ها، تلاش و جدیت مدیران استان برای ایجاد آرامش و امنیت برای مردم را طلب می کند.

استاندار یزد با بیان اینکه باید از ظرفیت های استان نیز برای رفع این چالش‌ها بهره گرفت، خاطرنشان کرد: یزد استانی است که از نظر فرهنگی و مذهبی دارای غنای بالایی است و این ظرفیت نباید مورد غفلت قرار گیرد.

میرمحمدی همچنین از وجود احزاب، تشکل ها و رسانه ها نیز به عنوان دیگر ظرفیت های استان یزد یاد کرد و افزود: هر یک از موارد یاد شده ظرفیتی عظیم در مسیر گسترش امنیت و آرامش مردم جامعه به شمار می روند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ۲۴ خرداد، سالروز انتخاب دولت تدبیر و امید از سوی مردم، عنوان کرد: مردم ایران اسلامی در ۲۴ خرداد سال ۹۲ با حضور در پای صندوق های رای و لبیک به ندای رهبر، حماسه بزرگ سیاسی را رقم زدند.

میرمحمدی عنوان کرد: با اتحاد و انسجامی که با حضور یکپارچه مردم در این روز به وجود آمد، اختلاف و تفرقه از چهره کشور از بین رفت همدلی، آرامش و صمیمیت در کشور حاکم شد.

وزیر اطلاعات نیز در این جلسه با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: عزت ملی در پرتو وحدت و همدلی محقق می‌ شود و رهبر معظم انقلاب با هوشیاری، ژرف‌ نگری و ژرف ‌بینی امسال را به نام دولت و ملت، همدلی و همزبانی نامگذاری کرده‌اند تا در جهت دست یافتن به تحقق این آرمانها گام برداریم.

حجت ‌الاسلام سیدمحمود علوی ادامه داد: امروز دولت جمهوری اسلامی ایران به دست کسانی سپرده شده است که به دنبال جناح‌بندی نیستند و همه جناح‌ها را اعم از اصولگرا، اصلاح‌ طلب و مستقل، فرزند انقلاب می ‌داند و در زیر چتر ولایت برای توسعه کشور و خدمت به مردم در عرصه‌های مختلف گام بر می ‌دارد.

 

منبع:مهر


آخرین اخبار آخرین اخبار