پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه یزد:

مسئولان استان بدون نظر به«مسائل سیاسی» بیش از پیش برای مردم کار کنند


امام جمعه یزد با بیان اینکه رسانه‌های غربی با استفاده از فضای مجازی، از بین بردن حیا در جامعه اسلامی را هدف قرار داده‌اند گفت: مسئولان، معلمان، روحانیون و والدین باید بیش از پیش نسبت به آموزش‌های تربیتی در مورد حفظ حیا در بین مردم جامعه اقدام کنند.

به گزارش یزد امـــــــروز، آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد،  با بیان اینکه انسان‌ها باید همیشه ارتباط خود را با خداوند حفظ کنند، اظهار داشت: دور شدن از خداوند در حقیقت دور شدن از ذات و اصالت انسانی است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: اگر انسان‌ها فارغ از هرگونه مصلحت‌های شخصی به فرمایشات پیامبران عمل کنند،  شایسته رحمت خداوند و روشنگری فکر و قلب در راه رسیدن به کمال انسانی می‌شوند.

امام جمعه یزد افزود:  جنایات سعودی‌ها در یمن و دیگر مستکبران جهان نتیجه گمراهی از راه حق و تاریکی در برابر نور حق و هدایت تعالی است.

وی با تبریک سال‌روز ولادت حضرت زهرا(س) گفت:  غربی‌ها در فضاهای مجازی و رسانه‌های مختلف در حال تخریب و از بین بردن حیا به عنوان اصل ایمان و نور خدا بین مردم به ویژه زنان جامعه اسلامی هستند.

وی با اشاره به اینکه جوهره حیا از ایمان است، افزود:  حضرت فاطمه زهرا(س) به صورت کامل و دقیق از این ویژگی برخوردار بوده‌اند.

امام جمعه یزد حفظ سلامت روحی روانی و عفت را از جمله قدرت‌های حیا  بین انسان‌ها به ویژه زنان دانست و تصریح کرد:  حیا در جامعه اسلامی هیچ چیز جز سلامتی و سعادت در پی ندارد.

ناصری با بیان اینکه رسانه‌های غربی با استفاده از فضای مجازی، از بین بردن حیا در جامعه اسلامی را هدف قرار داده‌اند، گفت:  مسئولان، معلمان، روحانیون و والدین باید بیش از پیش نسبت به آموزش‌های تربیتی در مورد حفظ حیا در بین مردم جامعه اقدام کنند.

به گزارش تسنیم نماینده ولی فقیه در استان یزد با تبریک میلاد حضرت زهرا(س) و اشاره به اهمیت روز زن افزود:  مادران و زنان باید بدانند که خداوند وظایفی مهم و بسیار ارزشمند بردوش زنان و مادران گذشته است.

وی گفت:  همسرداری،  رفتار با فرزندان،  رفتار با پدر و چگونگی زندگی حضرت زهرا(س) می‌تواند الگویی بسیار خوب و موثر برای زنان و مادران در عصر امروز باشد.

امام جمعه یزد تولد امام خمینی(ره) در این روز را ارتباط معنوی بین نظام اسلامی ایران با ائمه اطهار دانست و در ارتباط با مسائل هسته‌ای، با بیان اینکه فرمایشات مقام معظم رهبری در این مورد تمام باید و نبایدها را مشخص کرده، گفت: دنیا و مستکبران جهان مسئله هسته‌ای را بهانه‌ای برای توطئه‌های جدید و دشمنی‌های مختلف علیه ایران،  مکتب الهی و حسینی در جوامع بین‌المللی قرار داده‌اند.

وی افزود:  سیاست رفتاری جمهوری اسلامی در مذاکرات هسته‌ای و در برابر مستکبران جهان صداقت ایران و دروغ‌گویی دشمنان نظام و دین را بیش از پیش برملا کرد.

امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه مسئولان نظام نباید به برطرف شدن تحریم‌ها امید داشته باشند، گفت: دولت مردان باید بیش از پیش در مسیر حرکت جهادی و خودکفایی ملی سعی و فعالیت کنند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خطاب به مسئولان یزد، افزود: مدیران و مسئولان استان باید بدون در نظر گرفتن مسائل سیاسی بیش از پیش برای مردم و جامعه خود کار کنند.

 

آخرین اخبار آخرین اخبار