پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

نواده شهید صدوقی:

مسئولان با صحبت های رهبری سلیقه ای برخورد نکنند/وضعیت آب در یزد نگران کننده است


متاسفانه در برخی موارد با سخنان رهبری بصورت سلیقه ای برخورد می شود و باید به همه بخشهای فرمایشات ایشان توجه شود و انشا الله خداوند به مسئولان و همه ما توفیق عمل به دستورات مقام معظم رهبری را بدهد.

به گزارش خبرنگار یزدامروز؛حجت الاسلام محمد صدوقی  در خطبهای نماز عبد فر در مسجد روضه محمدیه(حظیره)یزد گفت: داعش بویی از اسلام نبرده اند و حتی اخیرا دیدید که به حرم شریف پیامبر اکرم(ص) هم قصد تعرض داشتند .

وی ادامه داد: اعش ساخته قدرت های جهانی است تا به مقابله با اسلام برخیزند وهوشیاری و وحدت مسلمین می تواند این توطئه را خنثی کند .

یادگار نماینده ولی فقیه و امام جمعه فقید یزد گفت:  باید مواظب باشیم تا عملکرد برخی تند روها از هر طرف شیعه یا سنی ،باعث شعله ور شدن شعله آتش اختلاف و تفرقه نشود.

حجت الاسلام صدوقی ادامه داد:متاسفانه وضع امنیتی که در منطقه وجود دارد ثمره جنگ قدرتهای بزرگ در منطقه است و خوشبختانه کشور ایران در سایه وحدت ،امنیت بسیار مناسبی دارد و نگهداری این وضعیت فقط و فقط در سایه وحدت امکان پذیر است.

وی افزود:ما باید برای  هدف بزرگمان که حفظ امنیت است دعواهای داخلی را کنار بگذاریم و خوشبختانه امروز مدافعان حرم از مرزهای ایران صدها کیلومتر دورتر از مرز جغرافیایی ما دفاع می کنند و فداکاری این رزمندگان و حفظ وحدت ،انشا الله  موجب خواهد شد این امنیت ما همینگونه حفظ شود.

نواده سومین شهید محراب گفت: امروز دامن زدن به اختلافات داخلی و دامن زدن به اختلافات شیعه و سنی  از طرف افراطیون هر دو قوم، چونان بنزینی است که بر روی آتش اختلاف ریخته می شود و انشا الله با وحدت همه گروهها، این اتفاق نخواهد افتاد.

حجت الاسلام  صدوقی در بخش دیگری از خطبه های نماز عید فطر گفت: سخنان اخیر مقام معظم رهبری  در جمع دانشجویان افق جدیدی را برای کشور ما ترسیم کرد و همچون همیشه راهگشا بود واگر مدیران فرهنگی کشور بتوانند فقط نظراتی  که ایشان فرمودند  را اجرایی کنند قطعا تحول بزرگ فرهنگی  در کشور به راه خواهد افتاد .

وی  افزود: متاسفانه در برخی موارد با سخنان رهبری بصورت سلیقه ای برخورد می شود و باید به همه بخشهای فرمایشات ایشان توجه شود و انشا الله خداوند به مسئولان و همه ما توفیق عمل به دستورات مقام معظم رهبری را بدهد.

یادگار نماینده ولی فقیه و امام جمعه فقید یزد در خطبه دیگر نماز عید فطر ضمن برشمردن اینکه مسئله صنعت ، اشتغال،وفرهنگ و آب از مشکلات کشوری و استان یزد است ، گفت: البته مسئولان هم به جد مشغول هستند اما نکته ای که برای استان یزد حیاتی است مسئله آب است  و اگر دور اندیشی مسئولان و دولت های  گذشته و پیگیری علما و ائمه جمعه  فقید این شهر  نبود  امروز شاید یزد محل زندگی نبود

حجت الاسلام صدوقی ادامه داد: اگر یزد تواتسته و می تواند به زندگی خود ادامه دهد با خط انتقال آبی بود  که امروز در یزد داریم و با توجه به افزایش جمعیت و مسائل مختلف جانبی که در این مورد مطرح است، می طلبد که به فکر آینده باشیم.

وی افزود: باید با دور اندیشی در مورد خط انتقال جدید برنامه ریزی شود و قطعا مطالعه و طرح نیاز دارد و اگر کار اساسی خواستیم برای استان صورت گیرد ،زمانی حداقل بیش از یک دهه نیاز دارد ، ولی امروز و فردای  یزد در کوتاه مدت هم دچار مشکل و نگران کننده است.

نواده  آیت الله سید روح الله خاتمی گفت: جدای از مسائل دراز مدت که قطعا مسئولان به آن توجه دارند ، اما با توجه به زمان کوتاه ما  و اینکه حتی همین پنج سال پیش رو هم ، واقعا جای نگرانی دارد  و اینکه در طول دو دهه ای که خط انتقال آب یزد فعال شده ، هیچوقت از حداکثر ظرفیت آن استفاده نشده و در بیشتر مواقع  از نصف ظرفیت آن استفاده شده ، لذا اگر مسئولان همت کنند و راهکار های قانونی را پیدا کنند تا این ظرفیت درست انجام شود ، شاید زمانی خواهیم داشت تا بررسی نموده و طرحهای بلند مدت را اجرا کنیم .

حجت الاسلام صدوقی افزود:  مردم شریف یزد که موصوف به صفت قناعت هستند در مصرف این آب که با هزینه زیاد تهیه شده  رعایت کرده و خواهد نمود .

یادگار نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد در بخش دیگری از خطبه های نماز عید فطر گفت: ماه رمضان فرصتی برای خودسازی و پاک شدن از گناهان بود و روز عید فطر نیز زمان مزد گرفتن از خداوند و شروعی از زندگی عاری از گناه و حرکت در جهت کسب رضای خداوند متعال است.

مراسم اقامه نماز عید فطر از ساعت شش و 30 دقیقه امروز چهارشنبه با قرائت دعای ندبه اغاز و سپس با  حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان نماز عید فطر اقامه شد. 


آخرین اخبار آخرین اخبار