پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

نقویان در مسجد حظیزه عنوان کرد

مسئولان در زمینه رفع فقر و فساد و تبعیض چه کرده اند؟/در جامعه اسلامی افراد باید بدون ترس از مسئولین انتقاد کنند


در نقویان گفت: جامعه باید افراد به راحتی و بدون ترس از به خطر افتادن امنیتشان حرف حق خود را به مسئولان بزنند، و از اینکه فردا به حسابآن آن ها برسند واهمه نداشته باشد و وجود این دو ویژگی در جامعه مردم را خداپرست می کند.

به گزارش خبرنگار یزد امـــــــروز؛ حجت الاسلام ناصر نقویان ظهر دیروز در جمع روزه داران در مسجد حظیره یزد در ادامه بازخوانی نامه سی و یکم حضرت علی (ع) به فرزندش به ویژگی های جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت: جامعه مسلمانان از نظر قرآن دارای سه ویژگی می باشد : اول اینکه درآن جامعه گرسنه ای وجود نداشته باشد، دوم ترس از اظهار بیان در مردم نیاشد و سوم مردم آن شهر خداپرست باشند.

نقویان در ادامه خطاب به دولتمردان  گفت: امروز مسئولیت بیکاری کارگران در چهارراه ها و میادین با کیست؟ تازه گرسنگی فقط گرسنگی نان و آب نیست، بلکه گرسنگی محبت و جنسی نیز نوعی گرسنگی است.


وی افزود: امروزه گرسنگی محبت  یکی از عوامل فساد در جامعه است چرا که  محبت در خانه نسبت به دختران و زنان یا وجود ندارد و یا ابراز نمی شود از این رو لازم است محبت به همسران و دختران خود را ابراز کنید و به آن ها بگویید دوستشان دارید.

 

نقویان نوع دیگر گرسنگی را گرسنگی جنسی عنوان کرد و گفت: برخی جوانان امروز قدرت ازدواج ندارند و این نیازمند توجه ویژه مسئولین برای حل مشکلات ازدواج جوانان است.

 

خطیب مراسم،  درادامه به تشریح دومین شرط جامعه اسلامی پرداخت و ابراز داشت : در جامعه باید افراد به راحتی و بدون ترس از به خطر افتادن امنیتشان حرف حق خود را به مسئولان بزنند، و از اینکه فردا به حسابآن آن ها برسند واهمه نداشته باشد و وجود این دو ویژگی در جامعه مردم را خداپرست می کند.

این اظهارات در حالی بیان می شود که چندی قبل رئیس جمهور منتقدین خود را بی سواد خوانده ودولت چندین سایت منتقد خود را برای مدتی فیلتر کرده بود.

نقویان در ادامه  با اشاره به اقدامات دولت قبل در برکناری یکباره وزرا و مسئولان کشوری و تحمیل هزینه به جامعه گفت: امیرالمومنین هم مسئولینی که نصب کرده بود، عزل می کرد اما با دلیل و منطق.


وی افزود: حضرت علی با اصرار از فردی برای قضاوت در شهر بصره دعوت کرد اما پس از 3 روز او را برکنار کرد! دلیل را پرسید و حضرت پاسخ داد: داشتی در جهنم می افتادی! گرفتمت! گفت چطور؟ پاسخ دادند: از کنار دادگاهت رد می شدم شنیدم صدایت بر دو طرف دعوا بلند شده! و بلندتر از آنان حرف می زنی! عزلت کردم تا گرفتار نشوی.


ناصر نقویان گفت: امام علی هنگام عزل نمی گفت دلم می خواهد کسی را برکنار کنم! نمی گفت چون رئیس جمهور هستم برکنارت می کنم! ولی برخی گفتند چون به رئیس دفترم انتقاد میکنی، برکنارت می کنم! یا چون گفتی معاونم دزدی کرده، برکنارت می کنم!


وی ادامه داد: 45 هزار تومان به عنوان یارانه گداوار به مردم دادند و فکر کردند کار بزرگی انجام داده اند.


وی گفت: دل به هیچ جناح و گروهی نبسته ام اما خواندن دعای الهم کن لولیک در سازمان ملل یک مانور و کلاهبرداری دینی بود.

این سخن تند نقویان در صورتی است که  آیت الله بهجت (ره) جلسه احمدی نژاد در سازمان ملل را اعتلای اسلام می دانست و آیت الله مشکینی (ره) نیز در سخنانش اظهار کرده بود حاضرم تمام عبادت هایم را بدهم تا ثواب دعای فرج خواندن احمدی نژاد در سازمان ملل را بگیرم.


همچنین آیت الله نوری همدانی نیز با عالی توصیف کردن سخنان شجاعانه رییس جمهور در سازمان ملل متحد، تاکید کرده بود احمدی نژاد در نیویورک دیپلماسی بسیار قوی نظام را به جهان عرضه کرد و باید در برابر دشمنان و استکبار جهانی این گونه ایستادگی کرد و سخن گفت.

ناصر نقویان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تاکیدات مکرر رهبر مظلوم انقلاب به مسئولان در خصوص مبارزه با فقر و فساد و تبعیض  خاطر نشان کرد: ایشان 15 سال است داد می زند مسئولان با فقر، فساد و تبعیض مبارزه کنند، امروز مسئولان پاسخ بدهند در این زمینه چه کار انجام داده اند؟


نقویان دین گریزی برخی جوانان را حاصل نمایش تصویر نامناسب از دین به جوانان دانست و افزود: متاسفانه در کشور برخی چهره نادرستی از دین ریبای اسلام به نمایش گداشته اند و اگر این چهره دین ترمیم شود هیچ کس نسیت به اسلام دل زده نمی شود.

 

لازم به توضیح است سخنان دیروز نقویان درحالی مطرح می شود که رهبر معظم انقلاب در آخرین دیدار رئیس‌ دولت دهم و هیأت وزیران، کار و تلاش شبانه‌روزی و بسیار پرحجم، و برجسته‌کردن شعارهای انقلاب در عرصه‌های داخل و خارج را از ویژگی‌های تحسین‌برانگیز دولت خواندند و از زحمات و تلاش‌های آقای احمدی‌نژاد و همکاران وی صمیمانه قدردانی کردند.


حضرت آیت الله خامنه ای در خصوص تلاش های صورت گرفته در دوران 8ساله تصدی پست ریاست جمهوری توسط احمدی نژاد فرمودند: در ۸ سال اخیر همه احساس و درک کردند که رئیس‌جمهور محترم و همکاران ایشان، با تحمل سختی‌ها، نسبت به همه‌ی دولت‌ها و دوره‌های دیگر، کارهای بسیار پرحجم و پرشتابی انجام می‌دهند که این واقعیت، نکته‌ی برجسته و قابل تقدیری است.


رهبر معظم انقلاب با تجلیل از اقدام دولت در برجسته‌کردن شعارهای انقلاب در داخل و خارج افزودند: احساس شرم‌نکردن در بیان اهداف، انگیزه‌ها و شیوه‌های انقلابی در مجامع جهانی، از جمله کارهای بزرگ دولت بود.


ایشان همچنین با توصیه به اعضای هیأت‌ دولت برای جهت‌گیری انقلابی در تمام فعالیت‌های آینده افزودند: امثال شما مدیران شایسته و کارآمد، لازم است تلاش کنید تا رویکرد انقلابی را در فعالیت‌های خود حفظ کنید.


آخرین اخبار آخرین اخبار