پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیر حوزه های علمیه استان یزد:

مسئولان سعودی منتظر عواقب اجرای حکم اعدام «شیخ نمر» باشند


مدیر حوزه های علمیه استان یزد با اشاره به اینکه اعلام صریح زمان اعدام شیخ نمر لزوم واکنش جدی دستگاه دیپلماسی کشور را می طلبد و باید سفیر عربستان به خاطر این حرکت گستاخانه کشورش احضار شود و از سوی وزارت امور خارجه تذکر جدی را بگیرد و عواقب این تصمیم برای عربستان تشریح شود.

حجت الاسلام محمد شمس در مصاحبه با خبرنگار یزد رسا، در واکنش به اعلام رسانه‌های عربستان برای اجرای حکم اعدام شیخ نمر رهبر شیعیان این کشور در روز 24 اردیبهشت ماه اظهار داشت: طلاب، حوزویان، فرهیختگان و دانشگاهیان باید در این عرصه ندای مظلومیت شیخ نمر را لبیک بگویند و با حمایت از ایشان به صورت جدی و علنی توجه جهانیان را جلب کنند.

 

حکم اعدام شیخ نمر واکنش جدی دستگاه دیپلماسی کشور را می طلبد 

مدیر حوزه های علمیه استان یزد با اشاره به اینکه اعلام صریح زمان اعدام شیخ نمر لزوم واکنش جدی دستگاه دیپلماسی کشور را می طلبد و باید سفیر عربستان به خاطر این حرکت گستاخانه کشورش احضار شود و از سوی وزارت امور خارجه تذکر جدی را بگیرد و عواقب این تصمیم برای عربستان تشریح شود.

شمس با اشاره به اینکه امروز مدعیان حقوق بشر باید در برابر  این حرکت های نفاق انگیز موضع گیری کنند گفت: امیدواریم با موضع گیری های مسلمانان جهان ،حکومت عربستان این حکم را لغو و این عالم بزرگ را آزاد کنند.

 

 

مسئولان سعودی باید منتظر عواقب اجرای حکم اعدام شیخ نمر باشند

حجت الاسلام شمس محاکمه مجاهد و عالم روحانی آیت‌الله نمر در دادگاه عربی-آمریکایی تنها به خاطر انتقاد به شاهزاده بی‌کفایت سعودی را بدعتی جدید در اسلام دانست و به مسئولان سعودی عواقب اجرای این حکم را هشدار داد.

وی افزود: به طور قطع اجرای این حکم، موجبات برخی ناملایمات را عرصه وحدت اسلامی بوجود خواهد آورد و باعث واکنش و برانگیخته شدن احساسات مسلمانان در سطح جهان خواهد شد.

مدیر حوزه های علمیه استان یزد با اشاره به اینکه آل سعود با اعلام این حکم در حال امتحان کردن عکس‌العمل جهانیان است افزود: اگر مسلمانان جهان و سازمان‌های حقوقی،‌سازمان‌های اسلامی، سازمان کنفرانس اسلامی، مجمع جهانی اهل بیت، مجمع تقریب مذاهب در این زمینه واکنش قابل جدی و قاطعانه ای از خود نشان ندهند عربستان اقدام به اعدام این شاگرد مکتب امام صادق (علیه السلام) در این کشور خواهد کرد.

 


سکوت برخی ها در برابر حکم شیخ نمر؛ خیانت به اسلام 


وی با اشاره به اینکه سکوت عده ای قلیل در داخل کشور و حکام اسلامی و عرب منطقه در برابر حکم اعدام شیح نمر خیانت علیه اسلام است گفت: آل‌سعود باید این مسئله را بداند که ما طلاب و حوزویان به همراه ملت بزرگ ایران در مقابل این حکم اعدام ظالمانه سکوت نمی‌کنیم، چراکه این اعدام را جنایتی بزرگ علیه مسلمانان جهان می دانیم.

 

 

سوابق سیاه عربستان سعودی در مواجهه با شیعیان تمامی ندارد 

 

شمس تصریح کرد: انگار سوابق سیاه عربستان سعودی در مواجهه با مردم به ویژه شیعیان تمامی ندارد و همانگونه که چندی پیش شاهد توهین و تعرض به زائران ایرانی توسط چند وهابی در فرودگاه جده بودیم امروز آل سعود در صدد برانگیختن احساسات دوباره مرم است چون آل یهود کلا با اسلام آمریکایی موافق است .

 

 


وی خاطرنشان کرد: چندی است که عربستان در منطقه در مسیر افراط حرکت می‌کند به طوری که قبح گناه در نظر آنها شکسته شده و به راحتی در یمن نسل کشی و کودک کشی به راه انداخته اند و اکنون هم در صدد است تا با اعدام شیخ نمر طومار آل سعود را به هم بپیچد.

 


گفتنی است در سال 2012 میلادی آیت الله شیخ نمر باقر النمر از رهبران شیعیان منطقه شرقیه در عربستان، پس از اصابت چهار گلوله به پا، توسط نظامیان آل سعود بازداشت و به زندان منتقل شد، افزود: مهرماه سال 93 بود که بیدادگاه آل سعود آیت الله نمر را به اعدام محکوم کرد. حکمی که با واکنش گسترده مراجع تقلید، علما، ملت‌های مختلف و سازمان‌های حقوق بشری و دولت‌ها و ... روبرو شد و از آن زمان تا به امروز حکم دادگاه در انتظار برگزاری دادگاه استیناف و دادگاه عالی و پس از آن تایید پادشاه عربستان مانده است.اما پس از مرگ عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه سابق عربستان و رسیدن سلمان بن عبدالعزیز به این پست و خصوصاً پس از تغییرات گسترده‌ای که اخیراً در پست‌های حساس حکومتی صورت گرفت و قدرت گرفتن جناح تندرو و علی الخصوص رسیدن محمد بن نایف به مقام ولیعهدی و ادغام دیوان ملکی و دیوان ولیعهد، امر به گونه‌ای پیش رفته که خطر اجرای فوری حکم هر لحظه بیشتر احساس می‌شود. چرا که محمد بن نایف خود یکی از بزرگترین دشمنان آیت الله نمر باقر النمر می‌باشد که پس از مرگ پدرش (نایف بن عبدالعزیر، ولیعهد و وزیر کشور سابق عربستان) و خوشحالی مردم منطقه شرقیه از این واقعه، کینه شدید از آیت الله نمر باقر النمر به دل گرفته است.

خبرهای رسیده از پشت پرده حاکی از این است که جوانان بی تجربه تازه به منصب رسیده از خاندان آل سعود، سناریوی اعدام آیت الله نمر را در سالروز مرگ نایف (مصادف با 25 رجب) در سر می‌پرورانند. البته با توجه به عدم برگزاری دادگاه استیناف و پس از آن دادگاه تجدیدنظر و تایید حکم توسط پادشاه، کمی این شایعات دور از عقل به نظر می‌رسد، اما سبعیت و بی تدبیری این جوانان تازه به مصدر حکم رسیده هرگونه اقدام فوری از سوی آنان را محتمل می‌کند.


انتهای پیام/س
آخرین اخبار آخرین اخبار