پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

بانوی معلول موفق یزدی:

مسئولان معلولان را باور داشته باشند/ حفظ کل قرآن مجید بزرگ‌ترین آرزویم است


بانوی معلول یزدی که باوجود معلولیت، خستگی را خسته کرده گفت: ما هم جزئی از این جامعه هستیم؛ از جامعه و مسئولین انتظار داریم که توانایی‌ها و استعدادهای ما را باور داشته و معلولان را دست‌کم نگیرند.

یزدامروز؛ همه می‌دانیم که اگر بخواهیم از نردبان موفقیت بالا رویم، نمی‌شود که دست‌هایمان را در جیبمان کنیم؛ بلکه باید همت کرده و با تلاش به نقطه‌های مطلوبی برسیم.

الهه ناظمیان یکی از افرادی است که باوجود معلولیت، خستگی را خسته کرده و سعی دارد روزبه‌روز پیشرفت بیشتری در زمینه‌های مختلف داشته باشد.

وی که به‌طور مادرزاد نابینا بوده، متولد سال 1368 است و هم‌اکنون درزمینهٔ آموزش به معلولان فعالیت می‌کند. تاکنون توانسته است 9 بزرگ‌سال استثنایی را باسواد کند و در حال حاضر هم به 4 سوادآموز استثنایی آموزش می‌دهد.

این بانوی نابینا از اول تا سوم ابتدایی را در مدرسه استثنایی واقع در شهرستان خاتم گذرانده و بعدازآن به دلیل نبود امکانات در یزد ادامه تحصیل داده است. مقطع راهنمایی را در مدرسه نابینایان و کم‌بینایان یزد می‌گذراند و باز به شهرستان خاتم برمی‌گردد.

وی تحصیل در دانشگاه را پا به‌پای دانشجویان عادی طی می‌کند و در حال حاضر دارای مدرک فوق‌لیسانس است.

ناظمیان هم‌اکنون دارای مدرک فوق‌لیسانس برنامه‌ریزی درسی بوده و اولین آموزشیار سوادآموزی نابینایان کشور و حافظ قرآن بودن را در کارنامه خود دارد.

این بانوی موفق در گفتگو با خبرنگار یزدبانو در مورد موفقیت‌هایش درزمینهٔ قرآنی علاقه شخصی و تشویق خانواده را عامل آن دانست و ادامه داد: رتبه‌های مختلفی در سطح استان و کشور کسب کردم؛ در سال 84 موفق شدم به کسب رتبه کشوری درزمینهٔ احکام اسلامی شدم و تقریباً از سال 81 تاکنون رتبه‌های استانی داشته‌ام.

وی زندگی را بسیار زیبا و امیدبخش توصیف کرد و افزود: خیلی کم پیش می‌آید که خسته شوم؛ و وقتی این احساس به سراغم می‌آید، سعی می‌کنم احساس موفقیت و امید را در خود تقویت کرده و تلاش خود را برای پیشرفت هرچه بیشتر ادامه دهم.

بانوی موفق یزدی با بیان اینکه بهترین همراز بنده خدا بوده و در تمامی مراحل زندگی‌ام به او توکل کرده‌ام، اذعان کرد: خانواده و معلمانم از کسانی اند که در زندگی نقش پررنگی را ایفا کرده و در موفقیتم دخیل بوده‌اند.

ناظمیان با ابراز امیدواری از اینکه روزی بتواند در سیستم آموزشی استخدام شود، گفت: دوست دارم ادامه تحصیل دهم و شهروند خوبی برای جامعه‌ام باشم. بااینکه باتحمل همه سختی‌ها سعی کرده‌ایم تحصیل‌کرده و پیشرفت کنیم اما فکری برای اشتغال معلولان نمی‌شود.

وی که تاکنون موفق به حفظ بخشی از قرآن کریم شده است، حفظ کل قرآن مجید را بزرگ‌ترین آرزویش عنوان کرد.

ناظمیان مناسب‌سازی معابر و اطلاع‌رسانی برای تغییراتی که در محل تردد نابینایان حداقل در اطراف مراکزی که این افراد بیشتر رفت‌وآمد می‌کنند را خواستار شد و گفت: ما هم جزئی از این جامعه هستیم؛ از جامعه و مسئولین انتظار داریم که توانایی‌ها و استعدادهای ما را باور داشته و معلولان را دست‌کم نگیرند.

انتهای پیام/ش


آخرین اخبار آخرین اخبار