پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

روایت مسئولان یزدی از اولویت‌های یک خبرنگار؛

مسئولان یزدی، اگر خبرنگار بودند...


هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری کرده‌اند؛ به مناسبت این روز خبرنگار یزد آوا در مصاحبه با چند تن از مسئولان استان یزد از آنها خواست تا به این سوال پاسخ دهند: اگر خبرنگار بودید در چه زمینه‌ای فعالیت می کردید؟

به گزارش یزدامـــروز به نقل از یزد آوا؛ در هفدهم مرداد ماه سال 1377، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید. به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری کرد.


در روزگاری که از آن به عصر اطلاعات و فن آوری نام می برند، قطعا نقش خبرنگار به عنوان ابزار اطلاع رسانی، نقشی حیاتی و انکار نشدنی دارد. در دنیای کنونی با وجود فن آوری های ارتباطیِ پیشرفته و متعدد در امر دست یابی سریع به اطلاعات و منابع مختلف و با وجود درگیری هایی که به طور آشکار در بیشتر نقاط این کره خاکی فراگیر شده، کسب اطلاعات صحیح و قابل اطمینان، تنها از راه خبرنگارانی درست کار شدنی است. خبرنگاران که از مهره های اساسی این مهم به شمار می آیند، باید با قبول خطرهای فراوان،به واقعیت مسأله پی ببرند و آن را به مردمان برسانند.


به مناسبت این روز خبرنگار یزد آوا  در مصاحبه با چند تن از مسئولان استان یزد از آنها خواست تا به این سوال پاسخ دهند: اگر خبرنگار بودید در چه زمینه‌ای فعالیت می کردید؟ چرا؟

 


محمد صالح جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال گفت: خبرنگار باید در هر زمینه‌ای فعالیت کند و رسالت او مربوط به موضوع خاصی نیست و از این جهت اگر خبرنگار بودم در همه زمینه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و غیره، فعال بودم.


وی ادامه داد: از یک خبرنگار انتظار می رود که تنها یک موضوع خبری را دنبال نکند، بلکه جامع الاطراف باشد؛ در همه زمینه ‌ها صاحب نظر باشد و بتواند نیازهای جامعه را برطرف کند.

 

 

داود پاک طینت مدیر کل روابط عمومی استانداری یزد نیز در پاسخ به این سوال با اشاره به مشکلاتی که در حوزه آب مطرح است، اظهار کرد: اگر خبرنگار بودم پرداختن به مسئله آب را در اولویت اول و پرداختن به موضوعات فرهنگی را در اولویت دوم خود قرار می دادم.

 

 

دخیل عباس زارع زاده نماینده شهرستان های خاتم، ابرکوه، مهریز، بافق، بهاباد در مجلس شورای اسلامی نیز در پاسخ به این سوال که اگر خبرنگار بودید در چه زمینه‌ای فعالیت می کردید؟؛ با بیان اینکه زیرساخت رشد و توسعه هر جامعه‌ای فرهنگ اجتماعی است، گفت: اگر خبرنگار بودم پرداختن به مسائل فرهنگ اجتماعی را در اولویت قرار می‌دادم چرا که تمام مشکلاتی که در جامعه وجود دارد به دلیل ضعف در مسائل فرهنگی و اجتماعی است.


وی ادامه داد: چنانچه فرهنگ درست زیستن، صداقت، فداکاری، صرفه جویی و غیره وجود داشته باشد هیچ گاه دچار مشکلاتی چون مشکلات اقتصادی نخواهیم شد  و با بازتعریف فرهنگ اجتماعی از مشکلات رهایی می‌یابیم.

 

 

حجت الاسلام مدرسی امام جمعه حومه شرقی یزد نیز با بیان اینکه علوم اسلامی از جمله علومی است که برای جامعه اسلامی لازم و ضروی است در پاسخ به سوال خبرنگار یزد آوا گفت: اگر خبرنگار بودم در ترویج علوم اسلامی فعالیت می‌کردم.

 

 

فخرالسادات خامسی هامانه مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد نیز در پاسخ به این سوال با بیان اینکه رشته مورد علاقه من ادبیات است، موضوعات ادبی و اجتماعی را به عنوان زمینه مورد علاقه خود در حرفه خبرنگاری عنوان کرد.

 

 

محمد رضا عظیمی زاده شهردار یزد نیز با بیان اینکه بیشترین مشکلاتی که تاکنون به جامعه وارد شده است از ناحیه مسائل اجتماعی و خانواده است؛ ادامه داد: اگر خبرنگار بودم در زمینه‌های اجتماعی فعالیت می‌کردم تا شاید بتوانم برخی از مشکلات جامعه را حل کنم.
 

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار