پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

نماینده ولی فقیه در یزد:

مسئولین؛ مسئول بهشت و جهنم مردم هستند


نماینده ولی فقیه در یزد اعلام کرد: مردم اهل و خانواده مسئولین به حساب می آیند. قرآن تکلیف را برای مسئولین روشن کرده است. این نجات مردم از آتش جهنم دستور خدای متعال است. دشمن برای فساد و انحراف جامعه کار می کند، آیا ما برای بهشتی شدن مردم کار می کنیم؟

به گزارش یزد امــــروزبه نقل از عصر فرهنگ، آیت الله محمد رضا ناصری صبح امروز در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی جدید حوزه علمیه استان یزد گفت: امروز تمام هم و غم صهیونیست ها و سیاستمداران دنیا این است که انسان را از دین برگردانند و او را به سوی بی دینی و فساد سوق دهند. دولت های استکباری می خواهند افراد را به لا ابالی گری بکشانند تا مشغول این مسائل شوند و کاری به سیاست نداشته باشند. می خواهند مشغول باشند تا کاری نداشته باشند در جامعه چه می گذرد و حرکت و یا مطالبه ای نداشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: دشمن در کشور ما هم با ماهواره و موبایل به خانه ها آمده و سعی می کند جوانان ما را برباید. قطعاً این حرک آثاری دارد و جوانان را نسبت به دین بی میل کرده و به امیال حیوانی که در شهوت و شکم خلاصه شده می کشاند.

آیت الله ناصری اظهار داشت: خداوند در قرآن می فرماید:« ای کسانی که ايمان آورده ايد، خود و اهل خود را از آتشی که هيزم آن مردم و سنگها هستند نگه داريد.» این اهل عمومیت دارد و هم فرزندان و خانواده را شامل می شود و هم اگر مسئولیت داشته باشیم همه اهل محله، شهر و کشور اهل ما هستند.

خطیب جمعه یزد تاکید کرد: مردم اهل و خانواده مسئولین به حساب می آیند. قرآن تکلیف را برای مسئولین روشن کرده است. این نجات مردم از آتش جهنم دستور خدای متعال است. دشمن برای فساد و انحراف جامعه کار می کند، آیا ما برای بهشتی شدن مردم کار می کنیم؟

وی بیان داشت: قاعدتاً بهشتی کردن مردم به انسان های وارسته که دین را شناخته باشندوعملشان درست باشد نیاز دارد. این ها باید به میدان بیایند و شروع به کار کنند تا حداقل توطئه های دشمن را خنثی کنند. برای تحقق این امر حوزه های علمیه باید تقویت شوند، باید انسان های مومن تربیت شده تا در برابر انحرافات بایستند. هر چقدر برای چنین برنامه هایی سرمایه گذاری کنیم کم است.

آیت الله ناصری افزود: هیچ کس نمی تواند از بار مسئولیت شانه خالی کند و بگوید این کار وظیفه من نیست. اگر بخواهیم واقعاً برای دینمان کاری کنیم باید زمینه سازی کنیم. یکی از این فرصت ها توسعه حوزه های علمیه و تربیت طلاب مستعد است.

خطیب جمعه یزد خطاب به طلاب و روحانیون اعلام کرد: باید این مسئولیت را احساس کنیم و برای کار آماده شویم. باید شبهات را بدانیم و طرز برخورد با آن ها را فرا بگیریم. حوزه ها هم باید طلاب را طوری تربیت کنند که بتوانند در جامعه بدرخشند و به افرادی موثر تبدیل شوند.

وی تاکید کرد: هر جا هستیم باید برای مردم الگو باشیم. مردم اسلام را در منش، رفتار و زی ما می بینند و هر حرکتی را به پای اسلام می گذارند؛ بنابراین هر اشتباه ما به ضرر اسلام است. لذا اساتید حوزه باید به جنبه های تربیتی بیشتر توجه کنند و مسئولین برنامه ریزی انجام دهند تا بتوانند امکانات بیشتری به مدارس علمی اختصاص دهند.

اجرای تواشیح و اهدای جوایز به ممتازین حوزه از دیگر برنامه های مراسم افتتاحیه سال تحصیلی جدید حوزه علمیه استان یزد بود.


آخرین اخبار آخرین اخبار