پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

یادگار هشت سال دفاع مقدس :

مسئولینی که نگران شکسته شدن قانون هستند بدانند، شهدا بدون رعایت قانون، پا به عرصه جنگ و جهاد گذاشتند


یادگار هشت سال دفاع مقدس در رابطه با بحث ها و حرف و حدیث های این روزها، عنوان کرد: می خواستم برای اطلاع مسئولینی که نگران شکسته شدن قانون هستند مساله ای را یادآوری کنم. آیا مسئولین فراموش کرده اند خیلی از شهدا بدون رعایت قانون پا به عرصه جنگ و جهاد گذاشته اند؟

به گزارش یزدامــــــــــروز به نقل یزد رسا، در حالی که عصر دیروز پیکر پاک و مطهر 8 شهید گمنام با استقبال پرشکوه مردم دارالعباده یزد، وارد استان شد، مخالفت و کارشکنی برخی مسئولین باعث بهت و حیرت مردم متدین دارالعباده شده است.

 

کاظم مشهدی بافان، یکی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در مصاحبه با خبرنگار یزد رسا، در رابطه با بحث ها و حرف و حدیث های این روزها، عنوان کرد: می خواستم برای اطلاع مسئولینی که نگران شکسته شدن قانون هستند مساله ای را یادآوری کنم. آیا مسئولین فراموش کرده اند خیلی از شهدا بدون رعایت قانون پا به عرصه جنگ و جهاد گذاشته اند؟

 

 

شرکت در مسابقه دو برای رفتن به جبهه

یادگار جبهه و جنگ تصریح کرد: تنها برای یادآوری و به عنوان یک نمونه یک مثال می زنم.  شهید «احمد علی دهقان» در محله شیخداد یزد زندگی می کرد. هنوز 17 سال نداشت، که به درجه رفیع شهاد نائل آمد. وقتی می خواست برای بار دوم به جبهه اعزام شود، مسئولین اعزام گفتند: سن شما قانونی نیست و نمی توانی به جبهه بروی. حال آن که در همان زمان به علت مجروحیت در یزد حضور داشت! به هر ترتیب مسئولین اعزام این بزرگوار به جبهه را مشروط به رضایت ولی وی کردند.

 

جانباز جبهه های نبرد حق علیه باطل ادامه داد: پدر شهید هنوز زنده است، پدر شهید می گوید در آن زمان دیدم پسرم علاوه بر رنج مجروحیت، به علت دوری از جبهه تحت  فشار روحی است. می دانستم نمی تواند به عنوان یک رزمنده در جبهه حضور پیدا کند ولی دلم نمی آمد رنجش خاطر او را ببینم. برای راضی کردن مسئولین اعزام یک مسابقه دو با پسرم ترتیب دادم.  قرار گذاشتیم اگر پسرم برنده شد برای اعزام وی به جبهه رضایت بدهم. صبح لباس ورزشی پوشیدیم از محله شیخداد تا چاه ملکی مسابقه دادیم. می دیدم خودش را با زحمت حرکت می داد، در حالی که می توانستم به راحتی سبقت بگیرم ولی اجازه دادم پسرم برنده شود تا مجوز جهاد را به دست آورد.

 

مسئولینی که به برکت خون شهیدان صاحب منصب شده اند، به قانون طاغوت استناد می کنند

وی افزود: این شهدای گمنام که از دل هور و از جزایر مجنون مهمان ما شده اند روزی بدون کوچکترین امکاناتی  از خاک و ناموس ما در برابر دشمن بعثی دفاع کردند. بدن هایی که روزی با سلاح های شیمیایی صدامیان مقابله کردند، امروز و با گذشت 30 سال به دارالعباده آمده اند تا با استخوان هایشان در برابر هجمه های فرهنگی بایستند.

 

مشهدی بافان، تاکید کرد: از مسئولین تعجب می کنم. بعضی از همین مسئولین به واسطه و برکت پدر شهید خود به پست و مقام رسیده اند، چطور دارند به قانون طاغوت استناد می کنند و شهدا را مرده می پندارند؟ واقعا اعتقاد مسئولین نظام جمهوری اسلامی این است که شهدایی را که قرآن حی می نامد مرده تلقی کنند؟ شهدایی که امام راحل درباره آنها می گوید: در قهقهه مستانه شان و در شادی وصلشان عند ربهم یرزقونند، مرده محسوب می شوند.


این یادگار جبهه در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم با مساعدت مسئولین بتوانیم جسم سرگردان شهدا را که از دیر باز محل تجمع انقلابیون و  مردم یزد بوده است به خاک بسپاریم.
 

آخرین اخبار آخرین اخبار