محتوا محتوا

همراهی با مردم انتظار زیادی نیست


از مسئولین استان انتظار می‌رود، طرف حساب خودشان را مردم قرار دهند و اجازه ندهند بازی‌های سیاسی آن‌ها را از مردم جدا کند.

یزدامروز؛ بدون شک از مهم‌ترین عوامل موفقیت مدیران و مسئولان یک جامعه همراهی و همگامی آن‌ها با مردم و در میان مردم بودن است. مسئولانی که با مطالبه‌ها و خواسته‌های توده‌های عموم مردم فاصله داشته باشند، یقینا نمی‌توانند دوام داشته باشند. حتی اگر در سمت‌شان باقی بمانند باز هم از چشم مردم افتاده‌اند و در بین مردم جایگاهی ندارند.

مردم به اشکال مختلف دیدگاه‌ها و رویکرد خود در قبال مسائل گوناگون را نشان می‌دهند، حضور در تجمعات و راهپیمایی‌ها از جمله روش‌هایی است که مردم به واسطه آن نظرشان را در رابطه با مسائل کلان و حیاتی کشور و منطقه و جهان نشان می‌دهند. به عنوان مثال حضور ده‌ها میلیونی مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن و برگزاری جشن پیروزی انقلاب با این کیفیت، بیانگر پیوند ناگسستنی مردم و انقلاب است. همچنین حضور در راهپیمایی هر ساله در روز قدس نشان می‌دهد که مردم ایران در قبال رخدادهای جهان اسلام بی‌تفاوت نیستند و در برابر جنایت‌کاران ساکت نخواهند بود.

13 آبان که به عنوان روز استکبارستیزی نامگذاری شده است، از جمله روزهایی است که هر ساله مردم ایران به ویژه دانش آموزان در سراسر کشور نفرت خود را نسبت به آمریکا به عنوان نماد استکبار نشان می‌دهند. در سال‌های اخیر البته این روز برای مردم ایران اهمیتی مضاعف یافته و علاوه بر دانش آموزان، دیگر اقشار مردم نیز سعی کرده‌اند در راهپیمایی این روز حضور یابند و نفرت خود نسبت به آمریکا را نشان دهند. 

نکته‌ی قابل توجه اینکه، علاوه بر اقشار مختلف مردم که همواره برای پاسداری از آرمان‌های انقلاب و امام، در صحنه حضور دارند؛ مسئولان نیز باید خود را به مردم رسانده و از قافله توده‌های مردم جا نمانند.

از مسئولین استان انتظار می‌رود، طرف حساب خودشان را مردم قرار دهند و اجازه ندهند بازی‌های  سیاسی، آن‌ها را از مردم جدا کند. بر همین اساس حضور مسئولان مختلف استان یزد در راهپیمایی عظیم فردا می‌تواند نقطه مثبتی در کارنامه آن‌ها باشد.

13 آبان امسال نیز اقشار مختلف مردم، اقتدار و عشق خود نسبت به میهن اسلامی و نفرت نسبت به آمریکای جنایت‌کار را به رخ همگان خواهند کشید و شاهد آن خواهیم بود که چگونه فریاد آمریکاستیزی خود را به گوش جهانیان خواهند رساند. در چنین شرایطی امید می‌رود مسئولان استان نیز خود را با مردم همراه کنند و روز 13 آبان آن‌ها را در کنار انبوده مردم ببینیم.

نویسنده: وحید سالار


آخرین اخبار آخرین اخبار