پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

معادن متخلف یزد که هر روز مقرب‌تر می‌شوند!

مسئولین استان یزد و دلی که برای «بیت‌المال» نمی‌سوزد!


مردم استان یزد با چالش دیگری تحت عنوان تخلفات میلیاردی تعدادی از معادن بزرگ استان خود مواجه شده‌اند که عملکرد مسئولین مرتبط با این موضوع نیز سوالات بسیاری را در اذهان مردم به وجود آورده است مسئولینی که با مشی انحرافی خود موجبات تجلیل و تمجید از متخلفان را فراهم کرده‌اند.

یزد امـــــــروز، یکی از موضوعات اساسی که در چند سال گذشته افکار عمومی کشور را به شدت آزار داده است موضوع اختلاس و فسادهایی است که در کنار اوضاع بد اقتصادی_معیشتی مردم عادی بوجود آمده است. افکار عمومی کشور در برخورد با این موضوع خواسته‌ای جز برخورد با متخلفین را نداشته است.

در هیاهو همین موضوعات، مردم استان یزد با چالش دیگری تحت عنوان تخلفات میلیاردی تعدادی از معادن بزرگ استان خود مواجه شده‌اند که عملکرد مسئولین مرتبط با این موضوع نیز سوالات بسیاری را در اذهان مردم به وجود آورده و اعتماد عمومی را خدشه‌دار کرده است مسئولینی که با مشی انحرافی خود موجبات تجلیل و تمجید از متخلفان را فراهم کرده‌اند.

خرداد ماه 94 بود که نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی از بدهی کلان دو معدن بزرگ یزد پرده برداشت . پس از این افشاگری بسیاری از مسئولین مرتبط با این موضوع دست به کار شدند تا به هر طریقی این افشاگری را «ماست مالی» کنند.

در همین راستا مدیرکل امور مالیاتی استان یزد در واکنش به اظهارت محمد صالح جوکار موضع گرفته و این اظهارات را رد می‌کند که جوکار پاسخ ادعاهای این اداره را می‌دهد. جوکار در افشاگری خود از عدم اجرای بند 55 قانون بودجه سال 92 سخن می‌گوید.

وی در اظهارات دیگری بدهی یک معدن یزد را دو برابر بودجه عمرانی استان یزد اعلام کرد و از عملکرد مسئولین مرتبط انتقاد می‌کند که این افشاگری، باعث جنجال در استان می شود و سوالات اساسی را برای مردم به وجود می‌آورد که در استان دارالعباده! چه خبر است؟.

در همین راستا رئیس سازمان بازرسی استان یزد با تایید اظهارات جوکار در این خصوص از تشکیل پرونده دو معدن متخلف و ارسال آن به تهران خبر داد و این درحالی است که برخی مسئولین استان یزد در مشی انحرافی خود بارها و بارها به طور مستقیم و غیرمستقیم از این متخلفان حمایت و تجلیل می کرده اند!

در این میان چند نکته قابل تامل وجود دارد که مشی انحرافی مسئولین استان در برخورد با متخلفین را بیش از پیش عیان می‌کند:

1- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت که برای شرکت در همایش نقش معدن و صنایع معدنی در اقتصاد و توسعه کشور به یزد می‌آید به جای توجه به مشکلات اصلی و عدیده معدن‌کاران، همایش را برای بازدید از یکی از معادن متخلف استان یزد ترک می‌ کند تا مهر تاییدی بر تخلفات این معدن متخلف باشد.

2- آنچه که بیش از پیش افکار عمومی مردم استان را درگیر کرده است؛ تجلیل از معادن متخلف استان در مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن است! که برگ زرینی در کارنامه مدیریتی مسئولین استان بوده و افکار عمومی استان را با تناقضی آشکار مواجه کرده است زیرا معادنی مورد تجلیل قرار گرفته اند که قبلا نماینده مردم یزد در مجلس در خصوص تخلفات عدیده آن‌ها افشاگری کرده است.

 

3- نکته‌ قابل تامل در این میان، حمله عناصر وابسته به این جریان به نماینده مردم یزد و اشکذر است که حقایق گفته شده توسط او به مذاق متخلفین استان خوش نیامده و از هر ابزاری برای تخریب او استفاده کرده‌اند.

به راستی چگونه‌ است که کج دست‌ها به بیت المال مورد تجلیل قرار می‌گیرند و نماینده مردم که در مقام حراست از بیت‌المال به پا خواسته است مورد حمله عده ای مغرض قرار می‌گیرد؟ در این مشی انحرافی متخلفین مقرب‌تر و پاک‌دستان طرد می‌شوند.

در مدیریت سازمان‌های مرتبط با صنایع و معادن استان چه می‌گذرد؟ چه عاملی سبب شده است که متخلفین و سوء استفاده کنندگان از بیت‌المال هر روز مقرب‌تر شده و مورد تجلیل قرار می‌گیرند؟ این رویکرد دهن‌کجی به قانون و ملت نیست؟

درخصوص حمایت‌های بی‌شائبه مسئولین استان از متخلفین، باید گفت: نتأسفانه دلسوزی و احساس مسئولیت مسئولین برای بیت المال جای خود را به حمایت از متخلفین داده است که این حمایت‌ها جز به انتفاع آن‌ها از این موضوعات توجیهی ندارد!


آخرین اخبار آخرین اخبار