پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

آیت الله ناصری :

مسئولین سیاست بازی را کنارگذاشته وبرای گرانی فکری کنند/نباید از اقدامات دشمن ترسید


نماینده ولی فقیه در استان یزد امام جمعه یزد گفت: حرکت جهادی، فرهنگ و اقتصاد مقاومتی سه اصل مطرح شده از طرف مقام معظم رهبری برای رهایی از تحریم‌ها، آشفتگی‌های عصر امروز و شرایط کنونی در کشور است.

به گزارش یزد امــــروز به نقل از یزد آوا، آیت الله محمد رضا ناصری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه(س) ، از مردم یزد در برپایی مجالس سوگواری و عزاداری صدیقه کبری(س) قدردانی کرد.

 

وی با اشاره به هفته منابع طبیعی اظهار کرد: باید از منابع طبیعی که خداوند در اختیار ما قرار داده است درست استفاده کنیم و از آنها مراقبت کنیم چرا که آسایش زندگی ما در گرو حفظ این منابع است و مسئولین منابع طبیعی نیز باید تدبیری بیندیشند که با وجود خشکسالی‌های پی در پی  این منابع حفظ شوند.

 

امام جمعه یزد با اشاره به ایام اعزام قشرهای مختلف به مناطق جنگ در قالب کاروان‌های راهیان نور تأکید کرد: اعزام همه قشری از جمله جوانان به مناطق جنگی خوب است ؛ ولی بهتر است افرادی به این مناطق اعزام شوند که تاکنون این سفر را تجربه نکرده‌اند.

 

وی ادامه داد: سفر به این مناطق موجب می شود  که مردم بالاخص جوانان با فداکاری و ایثارگری رزمندگان اسلام آشنا شوند و با تأثیر آن در زندگی، گرفتار فضای مجازی و تبلیغات دشمن نشوند.

 

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به تأکیدات  مقام معظم رهبری به مسئله «اقتصاد مقاومتی» ، فرهنگ و حرکت جهادی  تأکید کرد: تمام ارگان‌ها، مسئولین، صنعتگران و غیره باید کمر همت ببندند وحرکت جهادی داشته باشند و با جدیت نقص ها را جبران کنند.

 

آیت الله ناصری با بیان اینکه نباید در مسائل فرهنگی عقبگرد داشته باشیم و آن را به گونه‌ای دیگر معنا کنیم، تصریح کرد: فرهنگ جامعه ما فرهنگ اصیل الهی و خدایی است که انسان را به کمال می‌رساند و زمینه ساز اطاعت خداوند است.

 

وی با اشاره به سیاست‌بازی‌ها در جامعه ادامه داد: نباید سیاست زده شویم و دائم در روزنامه‌ها و مجلات علیه هم موضع گیری کنیم بلکه باید وحدت داشته باشیم.

 

امام جمعه یزد افزود: صنعتگران، دانشجویان و سیاست‌مداران و مسئولین باید سیاست بازی کاذب را کنار گذاشته و کمر همت را بسته و در جهت کمک به مردم و رفع مشکلات جامعه و کشور اقدام کنند.

 
 

امام جمعه یزد افزود: دشمن در رادیوهای مختلف، ماهواره ها و فضای مجازی علیه ما توطئه می‌کند و ما نباید نشخوار کننده حرف آن‌ها باشیم بلکه باید با اتحاد و تلاش خود را از وابستگی به خارج رها کنیم و در مسیر «اقتصاد مقاومتی» پیش برویم..

 

 

نماینده ولی فقیه در استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هدفمندی یارانه‌ها اقدام خوبی بود، تأکید کرد: نباید همه از فقیر تا پولدار به یک میزان یارانه دریافت کنند بلکه باید مسئولین هرچه زودتر تدبیری بیندیشند تا کسانی که درآمدهای بالا دارند یارانه را دریافت نکنند.

 

وی اظهار داشت: پرداخت مبلغ 40 هزار تومان یارانه نقدی به آن دسته از افراد جامعه که درآمد بالایی دارند و هیچ نیازی به این مبلغ ندارند،  اقدامی نادرست  و غیر اصولی است.


وی گفت: دولت باید با مدیریت صحیح و سریع نسبت به شناسایی این قشر از جامعه و حذف یارانه نقدی آنها اقدام کند.

 

وی با بیان اینکه امریکا، اسرائیل، قطر، ترکیه و غیره هر کدام از طریقی علیه کشور ما برنامه‌ریزی می کنند یادآور شد: میلیاردها دلار از پول بیت المال در جیب چنین کشورهایی برای توطئه علیه ایران صرف می‌شود تا مانع  پاگرفتن مکتب اهل بیت شوند.

 

آیت الله ناصری تأکید کرد: برای تحقق شعار «هیهات منا الذله» نباید از اقدامات دشمن ترسید بلکه باید همه سیاستمداران، مسئولین، دانشجویان و غیره با همت و تلاش با بیکاری، گرانی و دیگر مشکات جامعه مقابله کنند و درد آنها درد مردم و اصلاح جامعه باشد.


آخرین اخبار آخرین اخبار