پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

خطیب جمعه زارچ:

مسئول تایید صلاحیت کاندیداها،شورای نگهبان بوده و کسانی که توسط این شورا رد صلاحیت شوند باید به قانون احترام بگذارند


خطیب جمعه زارچ تاکید کرد: افزایش هجمه ها به فعالیت قانونی شورای نگهبان در خصوص رد یا تائید صلاحیت کاندیداها نباید مانع از تصمیم گیری درست این شورا شود و بر اساس قانون فصل الخطاب نظارت بر انتخابات ، شورای نگهبان بوده و هرکسی توسط این شورا رد صلاحیت شود باید به قانون احترام بگذارند.

به گزارش خبرنگار یزد امروز از زارچ ؛ خطیب نماز جمعه زارچ در خطبه های این هفته ضمن تبریک میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت : این روز روز اخلاق و مهرورزی نامیده شده چرا که پیامبر (ص) فضای جامعه جاهلی مملو از خشونت و کینه را به فضای مهربانی ، گذشت و ایثار مبدل ساخت.

حجت الاسلام محمود دهقان نیری در ادامه  به هفته وحدت اشاره کردو افزود: همه باید تلاش کنیم تا در این زمینه به توصیه های اهل بیت(ع) عمل کرده و با حفظ وحدت و همدلی و همزبانی  پیرو راه آن بزرگواران باشیم.
دهقان،نهم دی ماه را روز بصیرت و میثاق امت با امام دانست و خاطر نشان ساخت: نهم دی روز بیداری ، بصیرت ، یوم الله و میثاق با ولایت است که البته عده ای به دنبال کم فروغ کردن این روز مهم هستند
وی اذعان داشت: باید تلاش شود تا آیین های گرامیداشت حماسه 9 دی به شایستگی و با تبیین ابعاد مختلف فتنه 88 و بازگو کردن ریشه های آن بخصوص برای نسل جوان برگزار شود
و کسانی که به دنبال کمرنگ کردن این واقعه عظیم هستند بدانند جواب آنان سیلی محکم مردم است.

خطیب نماز جمعه زارچ در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نزدیک بودن انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وظیفه ما در انتخابات حضور و مشارکت در صحنه انتخابات و انتخاب فرد اصلح است.
وی در توصیف فرد اصلح یادآور شد:فردی اصلح است که قلبی و زبانی سرباز ولایت بوده واین مطلب تنها لقلقه زبان او نباشد.
حجت الاسلام دهقان با اشاره به افزایش دا وطلبین برای شرکت در انتخابات و همچنین تایید صلاحیت انان گفت : صلاحیت کاندیداها را شورای نگهبان تائید می کند و اینکه  عده ای توقع دارند که همه کاندیداها را شورای نگهبان به طور کامل تائید صلاحیت کند توقع بیجایی است.

وی تاکید کرد: افزایش هجمه ها به فعالیت قانونی شورای نگهبان در خصوص رد یا تائید صلاحیت کاندیداها نباید مانع از تصمیم گیری درست این شورا شود و بر اساس قانون فصل الخطاب نظارت بر انتخابات ، شورای نگهبان می باشد و هرکسی توسط این شورا رد صلاحیت شود باید به قانون احترام بگذارد.
 


آخرین اخبار آخرین اخبار