محتوا محتوا

دبیر جشنواره زیر سایه خورشید در یزد:


دبیر جشنواره زیر سایه خورشید در یزد گفت: در مجموعه شهرستان یزد بیش از 450 نفر خادم مشغول به خدمت داریم که در کل استان این آمار به بیش از 2 هزار نفر می‌رسد و معمولا همه این عزیزان از مجموعه‌های فرهنگی و تشکل‌های انقلابی هستند.

به گزارش یزدامروز، حجت الاسلام سید ناصر حیدری عصر امروز در نشست خبری دوازدهمین جشنواره بین المللی و مردمی زیر سایه خورشید در یزد با بیان اینکه دوازدهمین سالی است که میزبان حضور خدام در بزرگترین رویداد و جریان فرهنگی کشور در استان یزد هستیم اظهار داشت: برای اینکه کار به صورت منسجم پیش برود، اولین اقدام سازماندهی نیروها و کادر اجرایی جشنواره زیر سایه خورشید در استان است.

دبیر جشنواره زیر سایه خورشید در یزد با اشاره به تشکیل هشت کمیته برای ساماندهی برنامه‌های مختلف دوازدهمین جشنواره زیر سایه خورشید گفت: تشکیل کمیته‌های پشتیبانی، نذورات، خدام امام رضا (ع)، مراسمات، طرح و برنامه، روابط عمومی، خواهران و حافظ از جمله کمیته‌هایی هستند که برای این جشنواره در نظر گرفته شده که برنامه‌های مختلف را بتوانیم به بهترین شکل در استان برگزار کنیم.

وی با اشاره به برنامه‌های دوازدهمین جشنواره زیر سایه خورشید در یزد اضافه کرد: در مجموعه شهرستان یزد بیش از 450 نفر خادم مشغول به خدمت داریم که در کل استان این آمار به بیش از 2 هزار نفر می‌رسد و معمولا همه این عزیزان از مجموعه‌های فرهنگی و تشکل‌های انقلابی هستند.

حیدری برنامه‌های یازدهمین دوره جشنواره زیر سایه خورشید را 280 برنامه اشاره کرد و افزود: برای امسال به شکلی برنامه ریزی کردیم که با توجه به دوازدهمین دوره جشنواره، بتوانیم 313 برنامه را به بهترین شکل برگزار کنیم.

دبیر جشنواره زیر سایه خورشید در یزد یکی از برنامه‌های شاخص این جشنواره را اعزام خدام به تمامی شهرستان‌های استان عنوان کرد و گفت: حضور خدام در شهرستان‌های استان یزد از سال هشتم جشنواره کلید خورد که در قالب چهار گروه، خادمین محترم و مبلغین اعزام می‌شوند.

وی با بیان اینکه تمامی برنامه‌های جشنواره زیر سایه خورشید توسط تشکل‌های مردمی اجرا می شود افزود: وضعیت برنامه‌هایی که تاکنون ثبت شده به این شکل است که در هشت گروه تقسیم می‌شوند که چهل عنوان برنامه نیز برای آن در نظر گرفته شده است.

حیدری استقبال از خدام رضوی در محل فرودگاه، دیدار با نمایند ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، برگزاری بیش از 20 جشن زیر سایه خورشید در سراسر استان، برگزاری جشن بزرگ زیر سایه خورشید (5 شنبه 20 تیرماه صحن امامزاده جعفر)، اجرای شب شعر رضوی با عنوان خورشید هشتم، حضور خودرو سفیر آفتاب در 8 شهر، برپایی کارگاه تولید پوستر رضوی با حضور هنرمندان و برگزاری همایش دختران آفتاب را به عنوان مهمترین برنامه‌های دوازدهمین جشنواره زیر سایه خورشید در استان یزد اشاره کرد.

دبیر جشنواره زیر سایه خورشید در یزد یکی از اتفاقات ویژه این دوره از جشنواره را راه اندازی سامانه زیر سایه خورشید یزد دانست و تصریح کرد: این سامانه برای نخستین بار در استان یزد راه اندازی شد که قرار است دیگر استان‌ها نیز سامانه‌ای به این شکل راه اندازی کنند.

وی اضافه کرد: سامانه جشنواره زیر سایه خورشید در جهت ثبت درخواست برنامه، مشارکت‌ها و گزارش‌ها و تصاویر مرتبط با جشنواره راه اندازی شده است.

حیدری با بیان اینکه در متن جشنواره زیر سایه خورشید اتفاقات بسیار مهمی هر ساله با عنوان خدمات کریمانه به محرومین و عموم مردم اجرا می شود گفت: 500 درمان رایگان درمان دندانپزشکی مددجویان تحت پوشش ویژه شهرستان‌ها، برپایی 10 ایستگاه سلامت در شهرستان‌ها، حذف حق فنی داروخانه‌ها در روز میلاد امام رضا (ع)، حضور 80 پزشک در 80 مسجد جهت ویزیت و مشاوره پزشکی، آزاد سازی 80 موتورسیکلت، تخفیف جریمه پارکینگ، هدیه 500 بسته غذایی به ارزش تقریبی 100 میلیون تومان، اعطای وام کارآفرینی به ارزش 250 میلیون تومان، آزاد سازی زندانی، ایجاد کارگاه‌های خانگی، تامین جهیزیه، تعمیر و ساخت منازل محروم، اعطای کارت هدیه‌ای نقدی به نیازمندان، خدمات عمومی اصناف و بازاریان به ویژه نانوایان از جمله خدماتی است که در کنار جشنواره زیر سایه خورشید اجرا می شود.

دبیر جشنواره زیر سایه خورشید در یزد «خدمت کریمانه مهربانی به رسم اهل بیت» را شعار این دوره از جشنواره زیر سایه خورشید عنوان کرد.


آخرین اخبار آخرین اخبار