پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد خبر داد:

مشارکت 12 هزار خیر نیکوکار در طرح اکرام ایتام یزد


معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد از مشارکت 12 هزار خیر نیکوکار در استان یزد در طرح اکرام ایتام خبر داد.

به گزارش یزد امــــروز، سیدجلال حسینی، ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی حامیان و فعالان طرح‌های اکرام و محسنین اظهار داشت: استان یزد همواره با حضور خیران و نیکوکاران خیراندیش در طرح‌های مشارکتی پیشتاز بوده و از استان‌های موفق در اجرای طرح‌هایی نظیر محسنین و اکرام ایتام به شمار می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: هر بار که خیران و نیکوکاران استان یزد برای شرکت در طرح‌های کمیته امداد فراخوان شده‌اند، پاسخ خوبی به دعوت کمیته امداد داده‌اند و امیدواریم بتوانیم روند اجرای طرح‌های مشارکتی را با حضور پررنگ خیران همچنان با شکوه در استان یزد داشته باشیم.

حسینی با اشاره به طرح‌های مشارکتی کمیته امداد عنوان کرد: طرح‌های اکرام ایتام، محسنین، شفا، کوثر، رضوان و ... از طرح‌های مشارکتی کمیته امداد به شمار می‌روند که برای اجرای موفق این طرح‌ها، نیاز به مشارکت جدی و عزم حامیان و خیران نیکوکار در استان یزد است.

معاون توسعه مشارکت‌‌های مردمی کمیته امداد استان یزد با بیان اینکه در طرح اکرام ایتام، 12 هزار خیر نیکوکار در استان یزد مشارکت کرده‌اند، عنوان کرد: این افراد به عنوان حامیان ایتام، حمایت مادی و معنوی آنها را بر عهده خواهند گرفت.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد نیز در این مراسم با اشاره به مشارکت 12 هزار خیر نیک‌اندیش در استان یزد برای حمایت از ایتام زیر پوشش کمیته امداد استان یزد اظهار داشت: با حضور پررنگ و مسئولانه حامیان، طرح اکرام ایتام از مهم‌ترین و موفق‌ترین طرح‌های حمایتی و مشارکتی کمیته امداد استان یزد بوده است.

مهدی حجازی مهریزی با تشریح طرح اکرام ایتام خاطرنشان کرد: این طرح، از طرح‌های انسان‌دوستانه کمیته امداد است و به منظور حمایت و یاری کودکان بی‌سرپرست زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، طراحی و اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه این طرح از چند سال پیش در سراسر کشور به مرحله اجرا درآمده و خوشبختانه در استان یزد نیز مورد استقبال قرار گرفته است، بیان کرد: کمیته امداد توانسته اعتماد خیران و حامیان را به اجرای صحیح این طرح جلب کند و این امر سبب افزایش روزافزون آمار حامیان نیکوکار در این استان شده است.

حجازی مهریزی با بیان اینکه اعتماد مردم و خیران، اصلی‌ترین سرمایه کمیته امداد به شمار می‌رود، تصریح کرد: مردم و مشارکت آنها در طرح‌های کمیته امداد، در واقع سرمایه‌های اجتماعی به شمار می‌روند که باید اقدام آنها را ارج نهاد.

به گزارش فارس، در این نشست همچنین راهکارهای عملی برای تشویق و ترغیب خیران و نیکوکاران در طرح اکرام ایتام و محسنین و توسعه مشارکت‌های عمومی برای اجرای طرح‌های کمیته امداد مورد بررسی قرار گرفت.

طرح اکرام ایتام از جمله طرح‌های مشارکتی کمیته امداد است که بر اساس آن، کودکان بی‌سرپرست به خیران نیکوکار معرفی می‌شوند و هر فرد خیر با توجه به توان مالی خود، حمایت مادی و معنوی از کودکان از یک تا چند نفر را با پرداخت مبلغ مشخص شده از سوی کمیته امداد به صورت ماهانه بر عهده می‌گیرد که این طرح در استان یزد مورد استقبال قرار گرفته است.

 

منبع:فارس


آخرین اخبار آخرین اخبار