پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس ستاد انتخابات استان یزد:

مشارکت 74درصدی یزدی‌ها در انتخابات/نتیجه انتخابات در دو حوزه انتخابیه استان یزد قطعی شد


رئیس ستاد انتخابات استان یزد در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن اعلام نتایج دوحوزه انتخابیه استان یزد شد از مشارکت حدود 74 درصدی مردم استان یزد در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری خبر داد.

به گزارش یزدامروزبه نقل از یزد آوا، رئیس ستاد انتخابات استان یزد در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه پس از پایان کار اخذ رای بلافاصله کار شمارش آرا شروع شد از مشارکت حدود 74 درصدی مردم استان یزد در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری خبر داد.

محمد علی طالبی با بیان اینکه با توجه به مکانیزه شدن بحشی از فرایندهای انتخابات، نتیجه آرا پس از ثبت در سیستم جامع انتخابات به طور رسمی اعلام خواهد شد، ادامه داد: دو حوزه اردکان و تفت و میبد به ثبت سیستم جامع انتخابات رسیده است و اعلام می‌شود.

وی تعداد کل آرای مأخوذه در حوزه اردکان را 41 هزار و 784 رای اعلام کرد و افزود: از 39 هزار و 665 آرای صحیح مأخوذه در این حوزه، محمد رضا تابش با کسب 25 هزار و 571 رأی به مجلس دهم راه یافت.

طالبی با بیان اینکه تابش 64/46 درصد آرا را کسب کرده است، از مشارکت 80/17 درصدی مردم اردکان در این دوره از انتخابات خبر داد.

وی تعداد آرای مأخوذه در حوزه تفت و میبد را نیز 72 هزار و 666 رأی اعلام کرد و ادامه داد: از 68 هزار و 334 رأی صحیح از این حوزه کمال دهقانی فیروزآبادی با کسب 27 هزار و 480 رأی که معادل 40/21 درصد آرا است به مجلس دهم راه یافته است.

رئیس ستاد انتخابات استان یزد با بیان اینکه ورود اطلاعات انتخابات مجلس و خبرگان رهبری در حوزه یزد و اشکذر و حوزه مهریز، بافق،ابرکوه، خاتم و بهاباد در سیستم جامع انتخابات ادامه دارد، گفت: طی چند ساعت آینده آمار رسمی از این حوزه ها نیز اعلام خواهد شد.

طالبی با بیان اینکه بنا به آمار موجود انتخابات در حوزه مهریز، بافق، ابرکوه، خاتم و بهاباد به دور دوم کشیده شده و نتیجه انتخابات مجلس در حوزه یزد و اشکذر نیز به صورت قطعی مشخص شده است، مشارکت مردم در بزرگترین حوزه انتخابیه کشور را حدود 95 درصد و میزان مشارکت مردم در انتخابات در حوزه یزد و اشکذر را حدود 65 درصد اعلام کرد.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار