پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دهم تشریح کرد

مشمولان جدید سهام عدالت چه کسانی هستند؟


محمدرضا پورابراهیمی گفت: در طرح ساماندهی سهام عدالت به افرادی که در سال 85 توسط سازمان خصوصی سازی کشور بنا بر دلایل مختلف از دریافت سهام عدالت محروم شدند، مشمول دریافت سهام عدالت می شوند.

به گزارش یزدامروز به نقل از راه آرمان، محمدرضا پور ابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس در خصوص واگذاری سهام عدالت به مشمولان جدید گفت: در این طرح جاماندگان سهام عدالت به چند گروه تقسیم می شوند؛ گروه نخست افرادی هستند که در سال 84 جزء مشمولان دریافت سهام عدالت بودند اما به دلایل مختلف از لیست نهایی سازمان خصوصی سازی حذف شدند و تعداد آنها حدود یک میلیون و 800 هزار نفر تا 2 میلیون نفر است.

وی افزود: مشاغل تعریف نشده که اطلاعات جامعی از آنها وجود ندارد، مانند کارگران ساختمانی، دستفروشان و .... نیز جزء گروه مذکور محاسبه می شوند.

پورابراهیمی اظهار کرد: دومین گروهی که در طرح ساماندهی سهام عدالت تعیین تکلیف می شوند، افرد کمتر از 14 سال هستند، از سال 85 تاکنون بسیاری از خانواده هایی که سهام عدالت دریافت کردند، صاحب فرزند جدید شدند که این فرزندان از سهام عدالت محروم هستند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس بیان کرد: سومین گروهی که در طرح ساماندهی سهام عدالت، مشمول دریافت این سهام می‌شوند، افرادی هستند که طی سال های گذشته به دلیل بروز مشکلات اقتصادی، توان مالی آنها کاهش یافته و در حال حاضر جزء دهک های کم درآمد جامعه محسوب می شوند.

وی ادامه داد: برای اجرایی کردن طرح ساماندهی سهام عدالت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید اطلاعات دقیقی از افراد مشمول در اختیار قرار دهد، در واقع باید بانک اطلاعاتی مورد نیاز را تهیه کند.

پورابراهیمی در خصوص میزان سهام عدالت به جاماندگان طرح ساماندهی سهام عدالت، تصریح کرد: میزان واگذاری های جدید باید بر اساس فرمول خاصی صورت گیرد، زیرا این افراد همانند سایر صاحبان سهام عدالت که از سال 86 مشمول سود سهام شدند، از آن برخوردار نیستند، بنابراین میزان سهام عدالت آنها متفاوت خواهد بود.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار