پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت آب و فاضلاب یزد خبر داد

مصرف 16 میلیون متر مکعبی آب، توسط 400 هزار کولر در یزد


مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت آب و فاضلاب یزد از وجود 400 هزار دستگاه کولر آبی در این استان خبر داد که سالانه 16 میلیون متر مکعب آب مصرف می کنند.

 به گزارش یزد امـــــروز، مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت آب و فاضلاب یزد از وجود 400 هزار دستگاه کولر آبی در این استان خبر داد که سالانه 16 میلیون متر مکعب آب مصرف می کنند.


به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب یزد، سیاوش پاکدل افزود: میزان مصرف آب در هر کولر آبی در استان 40 متر مکعب برآورد می شود.

وی اضافه کرد: نصب سایه بان بر روی کولرهای آبی می تواند به تنهایی 10 تا 15 درصد میزان مصرف آب را کاهش دهد .

پاکدل افزود : در زیر سایبان قراردادن کولر ضمن کاهش مصرف انرژی از تابش مستقیم نور خورشید و هدر رفت مقدار زیادی آب ناشی از تبخیر جلوگیری می کند .

وی در ادامه استفاده از کولر های به رنگ سفید که بیشترین بازتابش نور را دارا هستند ، اطمینان از سلامت شناور کولر جهت جلوگیری از سرریز آب ، عایق بندی کانال کولر جهت جلوگیری از هدر روی سرما و افزایش راندمان کولر و هم چنین عدم استفاده از دور تند کولر را از دیگر اقدامات مؤثر در کاهش مصرف آب معرفی کرد .

پاکدل، استفاده از کلید های ترموستات ونصب آنها را یکی دیگر از روش های موثر در کاهش مصرف انرژی و آب برشمرد و اظهار داشت: کلیدهای هوشمند این توانایی را دارند که با توجه به اندازه گیری دمای محیط، روشن و خاموش شده و از مصرف بیهوده آب و انرژی جلوگیری نمایند .

استان یزد یک میلیون و 70 هزار نفر جمعیت دارد.
 


آخرین اخبار آخرین اخبار