پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

جلسات نمایشی در آستانه انتخابات مرهم زخم جوانان نمی شود!

مطالبات جوانان یزدی از استاندار چه بود؟


نخستین جلسه از سلسله نشست های جوانان با مسئولان استان یزد برگزار شد.

به گزارش یزدامروز به نقل از عصر فرهنگ؛ در این جلسه مسئول موسسه شهید احمدی روشن نقدهای بسیاری به عملکرد دولتی ها و مسئولین استانی داشت. هر چند استاندار به بهانه نبود وقت از پاسخ به سوالات وی طفره رفت ولی شنیدن این سخنان خالی از لطف نیست.

محسن میر جلیلی با بیان اینکه مطالبه را وظیفه خود می دانیم خواستار مدیریت قوی و ایستادگی در برابر انتصابات وزاتخانه ای، عدم نگاه جناحی به طرح های اجرائی، دوری کلامی و عملی از سران فتنه و باغیان انقلاب و دوری از وابستگان به سران فتنه، جلوگیری از استفاده از امکانات دولتی در جلسات حزبی؛ موضع گیری کلامی و عملی جدی و انقلابی در همه جا از جمله تدفین شهدای گمنام، استفاده از سران فتنه و دلبستگان آن ها هستیم.

 میر جلیلی تاکید کرد: نمی خواهیم ببینیم مسئولین شهر ما کمتر در یزد هستند یا اینکه جوانان به خاطر عدم دسترسی به مسئولین گله کنند.

وی با انتقاد از بوروکراسی اداری بسیار پیچیده فعلی و دوری گزینی مسئولین از مردم اظهار کرد: این صحبت از طرف خاص و عام گفته می شود که در دوره فعلی از دوره های قبلی آقایان سفید، کلانتری و فلاح زاده بسیار بوروکراسی اداری پیچیده تر و سخت تر بوده و از نحوه برگزاری جلسات عمومی برخی مسئولین و شخص استاندار از ابتدای دولت تا به حال می توانیم این حقیقت را ببینیم. این دوری گزینی می تواند دو علت داشته باشد، مسئولین یا از پاسخگوئی فرار می کنند و با خود را تافته جدا بافته می بینند و لازم است اینها بازبینی شود. فراموش نکنیم امام راحل(ره) می فرمود: مردم ولی نعمت ما هستند.

مدیر موسسه شهید احمدی روشن با انتقاد از نادیده گرفتن جوانان ابراز داشت: وقتی می شنویم در فلان کشور جوانان مسئول هستند و افراد مسن و با تجربه به عنوان مشاور در کنارشان فعالیت می کنند، حسرت می خوریم. زمانی جریان مشاورین جوان به صورت گسترده در کل کشور پا گرفت اما متاسفانه تعصب جای تدبیر را گرفت و استاندار و فرماندار به تبع مقامات بالا گفتند به مشاورین جوان نیازی نداریم! البته از دولت و هیات وزیران با میانگین سنی 57 سال که پیرترین وزرای تاریخ انقلاب هستند و نیز انتصابات استانی افراد با سن های بالا بیش از این هم نمی توان توقع داشت.

نماینده جوانان با انتقاد از ادغام سازمان تربیت بدنی و سازمان جوانان افزود: دلسوزان وقتی اولیاء طرح ادغام سازمان تربیت بدنی و سازمان جوانان را مطرح کرد گفتند این ادغام سیاسی است. ورزش با وجود همه اهمیت یک صنف است و جوانان یک قشر هستند و نمی توان صنف و قشر را ادغام کرد. با این که جوانان 35 درصد جامعه را تشکیل می دهند ولی اصلاً مشکلاتشان دیده نمی شود. نمی توان گفت اگر بودجه برای ورزش خرج شود برای جوانان هم خرج شده است! جوانان مشکلات و مسائل خود را دارند و مشکلاتشان محدود به ورزش نیست. بنده سوال می کنم چند درصد از بودجه این وزارتخانه خرج ورزش  چند درصد خرج جوانان شده است.

میر جلیلی خطاب به استاندار یزد گفت: ستاد سازماندهی امور جوانان  وظیفه دارد مسائل و مشکلات جوانان را از دل دستگاه های اجرائی استان بیرون آورده و برایشان راهکار ارائه دهد. رئیس این ستاد شخص استاندار و دبیر آن مدیر کل ورزش و جوانان استان هستند.  بنده سوال دارم در دوره تصدی شما که قریب به 3 سال از آغاز آن می گذرد چند جلسه از جلسات ستاد با حضور شما برگزار شده است؟ مصوبات و خروجی این جلسات کجاست؟

وی اضافه کرد: در امور جوانان شما مسائل روز را از کدام مرکز و مبدا رصد می کنید؟ ما اهل تشکر هم هستیم ولی شاید اقدامات شما را ندیده ایم. اگر این مسائل بوده و انجام شده است لطف کنید موارد آن را بفرمائید.

مدیر موسسه شهید احمدی روشن با انتقاد از بی توجهی دولت تدبیر و امید به سازمان های مردم نهاد جوانان اعلام کرد: الان ساز و کاری برای اعطای مجوز به سمن های جوانان ندارد و نگاه برای قدرت دهی به سمن های جوانان زیر سوال رفته است.

وی ابراز داشت: جوانان نیاز به دیده شدن دارند. اشتغال، مسکن، ازدواج  همه از مشکلات جوانان است اما جوانان اکنون درگیر بحران هویت هستند. فشار رسانه های غربی و نگاه حزبی دولت های مختلف باعث شده تا دولت ها خیلی دقیق به مسائل جوانان نگاه نکنند و جوانان به بحران هویت برسند.

میرجلیلی خواستار برگزاری جلسات منظم جوانان با مدیران اجرائی استان، جبران اشتباه ادغام سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان برای جبران این بحران هویت شد.

 نماینده جوانان اذعان کرد: خواهشمندم استاندار شخصاً در مجموعه های فرهنگی حاضر شوند و مستقیماً از فعالیت آن ها بازدید کنند و این شور، نشاط و حرارت جوانان را از نزدیک ببینند. چون احساس می کنم از مجموعه های فرهنگی و سمن های جوان دور هستید و نمی دانید در دل این جوانان چه خبر است.

وی اضافه کرد: بعد از منابع نامعلوم یک سری اخبار در مورد افسردگی مردم منتشر شد و بعد ما موضع گیری می بینیم که هم در مقابل سیدالشهدا(ع) و هم در مقابل مردم سایر استان ها شرمنده و سرافکنده می شویم. تقاضا داریم شخصاً بیایید و این شور و حرارت جوانان دارالعباده را از نزدیک ببینید.

میر جلیلی در پایان تاکید کرد: تمام این نکات، سوالات و مطالبات مکتوب و قابل ارائه است. امیدوارم که همه این موارد با هم دیده و پاسخ داده شود. خوشحالیم که بعد از سه سال توانستیم مدیر اجرائی استان را ببینیم هر چند به مشاممان می رسد که اینگونه جلسات آن هم بعد از سه سال و در نزدیکی ایام انتخابات و به نحوی اواخر دولت بیشتر بعد تبلیغاتی دارد.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار