پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

کارشناس مسائل دینی:

مطالبه گری وسیع؛ مانع بروز فساد/دشمن از حربه دین علیه دین استفاده می کند


کارشناس مسائل دینی با اشاره به موضوع فیش های حقوق و فساد برخی از مسئولین گفت: طبق اموزه های دینی ما که به طور تفصیلی در کتاب اینده در قلمرو اسلام مطرح شده همه اقشار جامعه و به خصوص خواص مکلفند در مقابل فساد ساکت نباشند.

به گزارش یزدامروز به نقل از یزد ندا، حجت الاسلام سید رضا آتشی در جمع مردم یزد با اشاره به مسئله سکولاریسم در جهان به فرآیند شکل گیری تفکرات سکولار در جامعه مسیحی اشاره کرد و افزود در طول تاریخ قدرت های استکباری توانستند با ارائه و گسترش برداشت های سطحی و نادرست از مفاهیم دینی جوامع مذهبی و ایمانی را به نابودی بکشاندد و ریشه دین داری حقی را بزنند.

وی  افزود:در جوامع اسلامی نیز برخی با بیان غلط و تحریف احادیث و مفاهیم قرآنی موجب انحراف و گمراهی مردم می شوند.

محقق تاریخی و فرهنگی  با معرفی کتاب آینده در قلمرو اسلام نوشته ی سید قطب ؛ ترجمه فارسی این کتاب توسط امام خامنه ای را ، از دلایل تبعید ایشان به ایرانشهر در دوران خفقان رژیم پهلوی برشمرد و خاطر نشان کرد سید قطب، نویسنده مصری این کتاب به دلیل نگارش این کتاب تاثیرگذار در مصر به زندان افتاد و به اعدام محکوم شد.
آتشی با اشاره به بخش هایی از این کتاب اذعان کرد: در ابتدا این کتاب مولف ماهیت دین را آن چنان که هست معرفی کند و پس از بیان اینکه دین , برنامه ی زندگی است، به حقایق فراموش شده اموزه های دینی اشاره میکند و این را به اثبات میرساند تنها مکتبی که می‌تواند قافله گمراه بشریت را به سر منزل نجات و کمال برساند و با برنامه ی کامل و وسیع خود , زندگی انسان‌ها را – با حفظ مزایای انسانیت – اداره کند , اسلام است و در نهایت حکومت جهان در اختیار مکتب اسلام خواهد بود.

کارشناس مسائل دینی با نقد تفکرات جدایی دین از سیاست و پاسخ به شبهاتی که از سوی طرفداران سکولاریسم مطرح میشود ادامه داد: چنین نظریاتی به عقل وشعور انسانی توهین میکند؛ چطور میشود خدا و دین و پیامبر او  برای سعادتمندی بشر  در تمامی ابعاد زندگی فردی و اجتماعی برنامه ای نداشته باشند و مردم را رها کرده باشند تا در امور با اهمیت اجتماعی از فلاسفه پیروی کنند؟!

اتشی با تاکید بر استقبال از تفکرات اسلامی در مناطق مخالف جهان خاطرنشان کرد: امروزه بسیاری از تئوریسین ها و متفکران غرب و شرق صریحاً به رهنمود های نجات دهنده مبانی اسلامی در نشست ها و همایش های بین المللی اشاره کرده اند و عمل به اموزه های اجتماعی و سیاسی قرآن و دین اسلام را راهگشای بشریت و نجات دهنده میدانند و پیش بینی میکنند اسلام  دنیا در اختیار خواهد گرفت.
وی تصریح کرد:این وظیفه بر دوش بسیجیان است تا با استفاده از ظرفیت عظیم بسیج با بیان این نکات از متفکران غربی و شرقی در محافل مختلف و نشر آن در فضای مجازی موجب امیدواری و تقویت پایه های دینی مردم شوند.

کارشناس  مسائل دینی با اشاره به موضوع فیش های حقوق و فساد برخی از مسئولین نظام بیان کرد: طبق اموزه های دینی ما که به طور تفصیلی در کتاب اینده در قلمرو اسلام مطرح شده همه اقشار جامعه و به خصوص خواص مکلفند در مقابل فساد ساکت نباشند.

وی گفت: مطالبه گری عمومی در سطح وسیع و موضع گیری صریح خواص جامعه میتواند مانع بروز فساد باشد.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار