پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

تیم شهید قندی یزد و انچه نباید اتفاق می افتاد

مظاهری:در ناکامی «تیم شهید قندی» 70درصد خودم را مقصر می دانم/لطفا مسائل غیرفوتبالی را هم کنکاش کنید


سرمربی تیم شهید قندی یزد گفت: خودم را 70درصد مقصر اتفاق پنج هفته آخر تیم شهید قندی می دانم چون به هر کسی که اعتماد کردم ضربه خوردم.

به گزارش یزدرسا، «یک حس نوستالژیک خوب به طعم فوتبال؛ شهید قندی احیا می شود» جمله از استاندار یزد که فوتبالی های یزد را بعد از چندین سال محرومیت از تیم داری، دوباره وارد شور و هیجانی تازه می کرد.

احیا تیم شهید قندی یزد خبر خوبی بود که می توانست امید خیلی هم را در ورزش فوتبال زنده کند و روزی دوباره این استان هم در لیگ برتر حرفی برای گفتن داشته باشد اما اتفاقاتی که هنوز هم کامل روشن نیست مسیر این تیم را به گونه رقم زد که علیرغم همه نقاط قوت از رفتن به لیگ دسته اول بازبماند.

***شهید قندی یزد و انچه نباید اتفاق می افتاد

تیم فوتبال شهید قندی یزد در اولین فصل حضور خود در رقابت‌های فوتبال کشور پس از ۱۵ سال، تا قبل از تعطیلات کرونایی لیگ دو، با کسب نتایج درخشان و تنها با یک باخت در صدر جدول قرار داشت

این تیم در هفته ۲۵ لیگ دسته دوم در گروه اول، با نتیجه ۴بر۲ مقابل میهمان خود فولاد نوین خوزستان شکست را پذیرفت تا رسما شانسی برای صعود به لیگ یک از دست داد!

در دیگر دیدارهای حساس این گروه خیبر خرم آباد و استقلال ملاثانی در پایان ۹۰ دقیقه تلاش با نتیجه بدون گل مساوی به کار خود پایان دادند و شهرداری آستارا با ۳ گل از سد شهرداری همدان گذشت و بدین ترتیب و پس از پایان بازی‌های هفته بیست و پنجم این رقابت‌ها خیبر خرم آباد با ۴۹ امتیاز صدرنشین مسابقات است و شهید قندی یزد با این شکست با همان ۴۳ امتیاز در رده پنجم جدول باقی ماند!

حواشی بازی با استقلال ملاثانی هم که برای همه روشن است، پس از اعلام رای دیدار جنجالی استقلال ملاثانی و شهیدقندی یزد مبنی بر سه بر صفر بازنده شدن نماینده یزد با توجه به گزارش مقامات رسمی مسابقه و داور بازی و ذکر دلایل سه بندی از سوی این کمیته باشگاه شهید قندی یزد نسبت به رای صادره اعتراض و درخواست تجدید نظرخواهی داد که پس از گذشت چند روز از اعتراض باشگاه شهید قندی کمیته  استیناف ضمن رد اعتراض این باشگاه رای کمیته انضباطی را عینا تایید و تیم یزدی را بازنده این دیدار جنجالی اعلام کرد.

آنچه امروز مهم است تحلیل نتایج ضعیف شاگردان مظاهری بعد از تعطیلی کرونا است چرا با همین سیاست فوتبالی تا هفته های پایانی مشکلی نداشت اما در هفته‌های پایانی این همه چالش سر راه این تیم قرار گرفت؟

*** بابت نتایج بعد از کرونا تیم شهید قندی عذرخواهی می کنم

وحید مظاهری سرمربی تیم شهید قندی یزد در خصوص اتفاق هفته های اخیر لیگ دسته دو و بازماندن این تیم از لیگ دسته یک اظهار کرد: در روزهای برد همیشه همه بودند اما امروز که نتیجه دلخواه کسب نشد من تنها باید پاسخگوی اتفاقات شهید قندی باشم که من در ابتدا از مردم استان یزد بابت نتایج بعد از کرونا تیم شهید قندی عذرخواهی می کنم.

وی با بیان اینکه مردم مطمئن باشند اتفاق گذشته تیم شهید قندی آسیب شناسی شده و با جلساتی که داریم بررسی بیشتری می شود گفت: اینکه تیم شهید قندی مقتدرانه قبل از دوران کرونا با 3 امتیاز اخلاف در صدر و شانس اول صعود به لیگ دسته اول بود چی می شود که پنجم جدول می شود مستند است اما وقتی همه موضوعات شکافته می شود وبرخی حقایق گفته می شود ان کسی که مربی گری کرده باشد متوجه می شود که دقیقا آسیب کجاست و از کجا ضربه خوردیم.

*** اتفاقات کرونایی را در نتایج تیم شهید قندی دخیل نمی دانم

سرمربی تیم شهید قندی یزد با بیان اینکه در روزهای اول هیچ تیمی مانند تیم شهید قندی بازیکن غیربومی نداشت گفت: با توجه به اینکه یزد بعد از سالها اولین بار بود تیمی را تشکیل می داد 12 تا بازی کن بومی و 14 بازی کن غیر بومی جذب کردیم که در نیم فصل هم چند بازیکن دیگر هم به تیم اضافه شدند.

وی ابراز کرد: هرچند خیلی اتفاقات کرونایی را در نتایج تیم شهید قندی دخیل نمی دانم اما به وقایع گونه ای پیشرفت که شرایط برای تیم تکراری شده بود.

***هر روز یک حاشیه برای تیم شهید قندی یزد

اتفاقات شهید قندی چندین دلیل فوتبالی و غیرفوتبالی دارد که فعلا نمی توان درخصوص آن اظهارنظر کرد گفت: بعد از دوران کرونا حاشیه های بسیار زیادی در تیم مان رسوب کرد و هر روز یک حاشیه ای را در تیم جمع می کردم که اسناد و مدارک همه اتفاقات، چه آن بخش که مربوط به بازیکنان خودمان می شود و چه بازیکنان رقیب، موجود است

وی در خصوص نحوه جذب بازیکن در نیم فصل افزود: برای جذب بازیکن نیم فصل، جهانگیر عسکری 150 میلیون پول می خواست، علیمحمد چراغی 120 میلیون را عنوان کرد و برای جذب کاظمی تلاش کردیم اما در دقیقه نود مدارکش را ملاثانی که گرفته بود پس نداد، وحید ارمی را از گچساران رایزنی کردیم تا یزد هم امد ولی در آخر رضایتش را ندادند و نهایتا همه گزینه از جلوی پای ما برداشته شد.

مظاهری خاطرنشان کرد: باتوجه به بودجه تیم، سعی کردم از نفراتی استفاده کنم که قبلا تیم را بالا برده بودند و می توانستند با حضورشان تجربه خودشان را هم در اختیار سایر بازکن ها بگذارند.

*** بعد از دوران کرونا به دلایل مختلف بازیکنان نیمکت نشین شدند

سرمربی تیم شهید قندی یزد تصریح کرد:  این را نباید فراموش کرد که تیم ما در صدر جدول بود و این یعنی بازیکن های ما شایستگی هایی داشته اند، من باید آرام آرام بازیکن های جدید را تزریق می کردم که این کار هم روال خوبی را طی کرد و تیم آرام آرام داشت جان تازه می گرفت اما بعد از کرونا به دلایل مختلف هر کدام از این ها نیمکت نشین شدند.

مظاهری ادامه داد:  مثلا یکی از این بازیکن های جدید در تمرین ها کمتر حاضر می شد که بعد از مدتی فهمیدیم ازدواج کرده است وقتی هم به او اخطار دادیم بیشتر تلاش و تمرین کند گفت من اهل تمرین نیستم و باید بازی کنم که این بازیکن متاسفانه در یکی از بازی ها وقتی وارد زمین شد تنها ایستاد و تماشاکرد!

***لطفا مسائل غیرفوتبالی را هم کنکاش کنید

وی با بیان اینکه من گردنم از مو نازک تر است و باخت هایمان را هم گردن کسی نمی اندازم تاکید کرد: اما خواهش میکنم به اندازی که هجمه روی من هست باید بر روی مسائل غیرفوتبالی هم کنکاش کرد.

مظاهری افزود: یکی از بازیکن های ما در بازی با فومن در یزد 25 دقیقه بازی کرد و یک پاس گل هم داد، در بازی گناوه در وضعیت گل و شل بازی خوبی از خودش در حمله و دفاع ارائه داد و در بازی آستارا هم همین طور بود اما در مدت کرونایی علیرغم تاکیداتی که به بازیکن ها در رابطه با بازی کردن خارج از تمریانات تیم را داده بودیم متاسفانه همین بازیکن به دلیل بازی خارج از تمرینات و مصدومیت یک ماه و نیم کنار زمین نشست.

*** مطمئن باشید نهایت استفاده از کادر فنی تیم برده شد

سرمربی تیم شهید قندی یزد با بیان اینکه، ادعای عدم استفاده بنده از کادر فنی یزدی تیم درست نیست اذعان کرد: گاهی نمی توان هر حرفی از خانواده را هرجایی گفت اما مطمئن باشید نهایت استفاده از کادر فنی تیم برده شده است اما از سویی هم باید دید من چه کمک هایی خواستم و ان ها چه کمک هایی کرده اند.

مظاهری در خصوص حواشی بازی با ملاثانی گفت: در آن بازی گفته شد من تیم را از زمین بیرون کشیدم در صورتی اصلا اینطور نیست و قضاوت نادرست است،

وی افزود: آقای آموزگار بعد از هتک حرمتی که به بازیکنان ما توسط چند نفر از کارد فنی تیم ملاثانی شد، وارد رختکن ما شد و در را هم بست و به ما گفت با این شرایط صلاح نیست بازی را ادامه دهید و بازیکن های ما هم در حال تعویض لباس بودند که حدود چهل دقیقه بعد امد و گفت همه شرایط با حضور یگان ویژه محیا شده و به بازی ادامه دهید و حتی دوباره هم وارد زمین شدیم.

*** خودم را 70درصد مقصر اتفاق پنج هفته آخر تیم شهید قندی می دانم

این سرمربی ادامه داد: بعد از ورود به زمین، تنها 2 مامور نیروی انتظامی که یکی از ان ها در حال خوردن غذا هم بود انجا حضور داشتند و حتی از مامور نیروی انتظامی سوال کردم که یگان ویژه می آید؟ مامور جواب داد همینی که هست باید با همین شرایط بازی کنید و البته من هم برای ادامه بازی حرفی نداشتم.

مظاهری در پایان تاکید کرد: خودم را 70درصد مقصر اتفاق پنج هفته آخر تیم شهید قندی می دانم چون به هر کسی که اعتماد کردم ضربه خوردم و اصلا در این رابطه به فرد و شخص خاصی تهمت نمی زنم.


آخرین اخبار آخرین اخبار