پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک یزد:

معاملات املاک در یزد به صفر رسیده است


یاسینی رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک استان یزد با اشاره به ارتباط مستقیم قیمت املاک با نوسانات ارز، گفت: معاملات املاک در یزد به صفر رسیده است.

به گزارش یزد امروز، امیر یاسینی رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک استان یزد، با بیان اینکه بازار مسکن در استان یزد در شرایط کرونایی راکد است، اظهار داشت: با توجه به اینکه بنگاه‌های مشاور املاک زمان فعالیتشان از عصر تا شب است و در شرایط کرونایی باید برای حفظ سلامتی مردم از ساعت 15:30 بنگاه‌های خود را تعطیل کنند، به همین دلیل معاملات در استان به صفر رسیده است.

وی به ارزیابی وضعیت آینده املاک اشاره کرد و گفت: قیمت املاک وابسته به کاهش و یا افزایش ارز است، اگر قیمت ارز کاهش پیدا کند قیمت ساختمان با افت روبه‌رو خواهد شد ولی این مسئله در خصوص زمین به این شکل نیست چون با کاهش قیمت سکه و ارز، طبق تجربه‌ای که در گذشته اتفاق افتاده سرمایه به بازار مسکن وارد می‌شود که باعث رونق و افزایش قیمت آن می‌شود.

یاسینی اضافه کرد: اگر در آینده شاهد افزایش قیمت ارز و طلا باشیم احتمال اینکه قیمت مسکن با افت مواجه شود وجود دارد چون مردم رو به فروش مسکن می‌آورند تا در بخش سکه و ارز سرمایه گذاری کنند.

فروشندگان زیربار قیمت سامانه سیما 724 نمی‌روند

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک استان یزد با اشاره به تأثیر سامانه سیما 724 در استان بر کاهش قیمت مسکن، گفت: راه‌اندازی این سامانه بسیار خوب و تأثیرگذار بوده و در برخی مناطق ضعیف‌تر تأثیر خود را گذاشته اما در مناطقی مانند صفائیه زیاد اثرگذار نبوده است.

وی اظهار داشت: یکی دیگر از مشکلات ایجادشده پس از راه‌اندازی سامانه سیما 724 در استان زیر بار نرفتن فروشندگان مسکن باقیمت‌های ثبت‌شده در این سامانه است.

یاسینی در خصوص کنترل قیمت‌های مسکن در مناطق ضعیف‌تر، اذعان داشت: در برخی از مناطق ضعیف یزد به دلیل اینکه زمین‌های قطعه بزرگ موجود و یکسری افراد بورس‌باز این مناطق را مدیریت می‌کنند قیمت‌ها به شدت افزایش و غیرمنطقی به فروش می‌رسد که با اقدامات بسیار خوب دادگستری در مدت اخیر شاهد کنترل برخی از مناطق بودیم.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار