پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

استاندار یزد: بعد از توافق هسته ای نشاط مردم دوچندان شد؛

معضل افسردگی مردم یزد هم حل شد!


این قرائت استاندار یزد از توافق که حتماً مبتنی بر آمار و ارقام علمی است موجب تحولات بسیاری در شهر یزد خواهد بود. استاندار که تا پیش از این به دلیل افسردگی شدید مردم یزد حمایت بسیاری از برگزاری کنسرت داشت. اکنون که شادی مردم دو چندان شده است به جای صرف وقت و هزینه برای کنسرت به دیگر امور هم خواهد پرداخت.

تابناک یزد نوشت: سید محمد میرمحمدی دراولین جشن صنعت خانواده چاپ در استان یزد گفت: «بعد از توافق هسته ای شادابی و نشاط مردم دوچندان شد.»
به گزارش یزدامـــــروز به نقل از عصر فرهنگ، این ادعای استاندار یزد در حالی مطرح می شود که کمیته ویژه بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی هنوز گزارشی از تائید و یا عدم تائید توافق صورت گرفته ارائه نداده است و خود مذاکره کنندگان از جمله عراقچی از امضاهای توافق به عنوان «بچه بازی» و «یادگاری» یاد می کنند.
از طرفی توافق صورت گرفته هنوز تاثیر محسوسی بر بازار و قیمت ها نداشته است. حتی حرکت هایی نظیر کمپین«خرید خودروی صفر ممنوع» بسیاری از دولتمردان را عصبانی کرده تا جایی که به برگزار کنند نسبت خیانت داده اند.
همچنین سرنوشت پول های بلوکه شده نیز در هاله ای از ابهام قرار دارد تا جایی که نرخ های متفاوتی از میزان دارایی های آزاد شده در اثر توافق از سوی دولتمردان ارائه شده و حتی عده ای هم مدعی اند که پول های بلوکه شده پیش از این خرج شده است.
با این تفاسیر به نظر می رسد توافق بیش از آن که شادابی را در جامعه دو چندان کند، سردرگمی و شایعه را دو چندان کرده است. به هر ترتیب این قرائت استاندار از توافق که حتماً مبتنی بر آمار و ارقام علمی است موجب تحولات بسیاری در شهر یزد خواهد بود. استاندار که تا پیش از این به دلیل افسردگی شدید مردم یزد حمایت بسیاری از برگزاری کنسرت(جهت تسکین آلام مردم!) داشت و از اینکه عده ای در کنسرت ها از حضور زنان بدون روسری انتقاد می کنند هم بسیار گلایه داشت، اکنون که شادی مردم دو چندان شده است به جای صرف وقت و هزینه برای کنسرت به دیگر امور هم خواهد پرداخت.
شایان ذکر است استاندار یزد در نشست خبری که به مناسبت هفته دولت برگزار شده بود در خصوص اجرای کنسرت ها گفته بود:« شادی و نشاط اجتماعی سر فصل برنامه های ما است و برگزاری کنسرت در وهله اول درست نبود! دوستان ما اول رفتند برسر برنامه های که بر روی آن ها حساسیت وجود دارد، مفهوم کنسرت هنوز در یزد خوب جا نیافتاده و این مشکل را حساس کردیم، برای نشاط برنامه های زیادی وجود دارد که دور هم جمع شویم، پیاده روی همگانی ، میزگرد، تئاتر، نمایشگاه های هنری و ...
وی ادامه داد: اینکه از کجا شروع کنیم مهم است! یک دفعه میاییم و می رویم جایی که «مین» گذاشته شده! اگر می خواهیم از «مین» رد شویم باید اول آن ها را «یکی یکی» خنثی کنیم!
میر محمدی در ادامه اظهارات خود در مقایسه ای عجیب گفت: کنسرت چیزی خلاف دین نیست بلکه در آن آموزش عملی داده می شود! آموزش هنر موسیقی و آواز.. آواز که مشکلی ندارد...مگر این مداحان خوش ذوق که می خوانند کسی ناراحت می شود...قدیم ها شبیه خوانی بود و انجا هم سازو شمپور می زدند مگر کسی نارحت می شد؟... در زورخانه ها تنبک می زنند مگر مشکی دارد؟
وی در یک تحلیل فنی هم تصریح کرد: در بعضی موارد روسری شخصی عقب رفته... امروزه روسری ها هم  لغزنده است البته بستگی به جنسش دارد!... فرد در فضای هنر موسیقی یادش می رود که روسری اش را درست کند...یکی انجا می بیند و همین می شود پیراهن عثمان!»


آخرین اخبار آخرین اخبار