پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه زارچ در خطبه های این هفته مطرح کرد

مقابله با نظارت استصوابی شورای نگهبان حاشیه‌سازی بی حاصل است/شورای نگهبان سدی محکم در برابر ورود افراد توطئه گر در انتخابات


خطیب نماز جمعه زارچ با تاکید بر اینکه نظارت استصوابی شورای نگهبان قانونی بوده و مجریان قانون باید به آن احترام بگذارند، گفت: ایستادن و مقابله با این قانون (نظارت استصوابی شورای نگهبان) حاشیه‌سازی بی حاصل است.

به گزارش خبرنگار یزد امـــــروز از زارچ ، امام جمعه زارچ در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهر با اشاره به نظارت استصوابی و استطلاعی شورای نگهبان، گفت: نظارت استطلاعی یعنی اینکه شورای نگهبان فقط نظاره‌گر باشد و به هیات‌های اجرایی گزارش دهد و آن‌ها اگر دلشان بخواهند اجرا کنند.

حجت الاسلام محمود دهقان  ادامه داد:  اما شورای نگهبان یک نوع نظارت دیگر یعنی نظارت استصوابی هم دارد و این نوع نظارت بدین معنی است که این شورا  در تمام مراحل یعنی هم نظارت و هم رد  یا تائید صلاحیت کاندیداها باید دخالت داشته باشد .

وی خاطرنشان کرد: طبق اصل 98، تفسیر قانون اساسی به عهده شورای نگهبان بوده که با تصویب سه چهارم صورت می‌گیرد بنابراین قانون این اجازه را داده که هر جا در مورد قانون اساسی اختلاف نظری به وجود آمد تفسیر آن با شورای نگهبان باشد.

خطیب نماز جمعه زارچ با تاکید بر اینکه نظارت استصوابی شورای نگهبان قانونی است و مجریان قانون باید به آن احترام بگذارند، گفت: ایستادن و مقابله با این قانون (نظارت استصوابی شورای نگهبان) حاشیه‌سازی بی حاصل است.

امام جمعه زارچ در ادامه سخنان خود به نفوذ دشمن در انتخابات اشاره کرد و گفت : یکی از راه های نفوذ دشمن نفوذ در انتخابات است که شورای نگهبان با نظارت خود، راه نفوذ افراد توطئه گر در کشور را می بندد.

دهقان با اشاره به دیدار نمایندگان مجلس خبرگان رهبری با حضرت آیت الله خامنه ای اظهار داشت: مسئولان باید قانون را رعایت کرده و ارکان ارزشی نظام همچون شورای نگهبان را مورد هجمه خود قرار ندهند چرا که اگر نظارت شورای نگهبان در انتخابات نباشد افراد توطئه گر به نظام وارد انتخابات خواهند شد.

امام جمعه زارچ در ادامه ضمن  گرامی داشت یاد و خاطره شهید قدوسی ، شهدای 17 شهریور و شهید آیت الله طالقانی  به روز 25 ذی القعده ( دحو الارض )  اشاره کرد و گفت : به فرموده امیر المومنین (ع) در این روز اولین رحمت خدا بر زمین نازل شد وبرآن  اعمالی چون روزه ، نماز و شب زنده داری توصیه شده است


آخرین اخبار آخرین اخبار