پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس پلیس آگاهی استان یزد:

منازل مسکونی اجاره ای در ایام خاص سال، تحت نظارت نامحسوس پلیس/توصیه های پلیس به شهروندان یزدی


رئیس پلیس آگاهی استان گفت: نیروی انتظامی از منظر وظیفه پلیسی خود نسبت به پذیرش افراد دراین اماکن بی تفاوت نبوده و در حال رصد کردن این اماکن به صورت نامحسوس می باشد.

رئیس پلیس آگاهی استان یزد در مصاحبه با یزد امــروز درباره این پدیده گفت: پلیس آگاهی  به اقدام برخی شهروندان در اجاره دادن منازل مسکونی خود برای ایامی خاص به میمهان نوروزی از دو منظر نگاه می کند اول اینکه شهروندان از روی خیرخواهی و میمانان عزیز از روی اسکان در یک محیط راحتر نسبت به اماکن عمومی نظیر هتل ها و مسافرخانه ها به  اجاره دادن و اجاره کردن این منازل مبادرت می ورزند.

 

سرهنگ علیرضا خالقی ادامه داد: دیدگاه دوم، نگاه پلیس به این پدیده است؛ با احترام به همه میمانان نوروزی ، متاسفانه برخی افراد در پوشش میهمان ، به منظور انجام اقدامات بزهکارانه نظیر سرقت، کیف قاپی، کف زنی و ارتباطات نامشروع یا مجرمین تحت تعقیب قضایی و فراری از قانون وارد استان شده و اقدام به اجاره چنین منازلی می کنند که  در برخی موارد گرفتاری هایی را برای شهروندان یزدی ایجاد کرده است.


سرهنگ خالقی با بیان اینکه قانون گذار تنها اجازه بازرسی و نظارت بر اماکن عمومی را برعهده پلیس گذاشته اظهار داشت: پلیس حق مداخله در امور شخصی مردم را ندارد و در این باره باید مسئولین مرتبط جوابگو باشند.


رئیس پلیس آگاهی استان اضافه کرد: نیروی انتظامی از منظر وظیفه پلیسی خود نسبت به پذیرش افراد دراین اماکن بی تفاوت نبوده و در حال رصد کردن این اماکن به صورت  نامحسوس می باشد و افرادی که دراین منازل سکونت می گیرند کاملا زیرذره بین پلیس بوده ودر صورت قصد انجام جرم قبل ازانجام هر گونه اقدامی دستگیر خواهند شد.


علیرضا خالقی در پایان با اشاره به اعلام گزارشاتی مبنی بر احتمال حضور افراد تحت تعقیب قضایی دراین برخی ازاین دسته منازل طی چند روز گذشته، توصیه هایی را به شهروندان داشت.


خالقی گفت: به شهروندان عزیزی که منازل خود را درایام خاص سال به دیگران اجاره می دهند توصیه می کنم:


1. پس از پایان تعطیلات، به تعویض قفل های منزل خود مبادرت کرده تا ازارتکاب هرگونه سرقت از منازلشان جلوگیری شود.


2. از رابطه  خویشاوندی افرادی که در منازلشان اسکان می گیرند مطمئن شده و خدای ناکرده زمینه ارتباط نامشروع را برای دیگران فرام نیاورند.


3. درمواجهه با افراد مشکوک چه  بصورت خانوادگی و چه  بصورت مجردی که ممکن است به قصد سرقت ،کف زنی ؛کیف زنی و.....وارد استان شده باشند با مرکز فوریت های پلیسی  110 ویا مرکز پیام پلیس آگاهی به  شماره تلفن 2186139 تماس بگیرند.


آخرین اخبار آخرین اخبار