پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس شورای اسلامی استان یزد:

مهارت‌ آموزی و كارآفرینی به گفتمان عمومی در جامعه تبدیل شود


سید محمود میرابوالقاسمی بهابادی با تاکید بر توسعه و ارتقای فرهنگ مهارت آموزی در جامعه، خواستار تبدیل شدن این فرهنگ به گفتمان عمومی شد.

به گزارش خبرنگار یزدامروز از بهاباد تفاهم نامه همکاری بین شورای اسلامی استان یزد و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان منعقد می شود.

سیدمحمود میرابوالقاسمی بهابادی در پنجاه ویکمین نشست شورای اسلامی استان که  با حضور "‌امیرسعید مصباح" مدیرکل ‌آموزش فنی و حرفه ای در محل دبیرخانه این شورا در استانداری یزد برگزار شد، ضمن اشاره به اهمیت آموزش فنی و حرفه ای بر توسعه، ترویج و ارتقای فرهنگ مهارت آموزی در جامعه ‌تاکید کرد و خواستار تبدیل شدن این فرهنگ به گفتمان عمومی شد.

رئیس شورای اسلامی استان یزد ادامه داد: توسعه پایدار در جامعه با تقویت موضوع مهارت آموزی تحقق می یابد و لازم است در سالی که بنا به فرمایش مقام معظم رهبری سال جهش تولید نامیده شده است، آموزش های مهارتی تقویت شو‌ند زیرا این حوزه با افزایش توان ملی رابطه مستقیم دارد.

نماینده مردم یزد در شورای عالی استان ها افزود: تکریم کارآفرینان و اهمیت دادن به آنها موجب ایجاد اشتغال پایدار و افزایش تولید ملی می شود زیرا کارآفرینان اهل علم و عمل هستند.

میر ابوالقاسمی بهابادی  درادامه به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع کارآفرینان اشاره کرد و تصریح کرد: رهبر فرزانه انقلاب درجمع کارآفرینان فرمودند؛ یکی از کار شما کار آفرینان ایجاد اشتغال و مهمتر، شما یک گنج استخراج می کنید و درحقیقت در یک کشور گنج و سرمایه‌ای بالاتر از سرمایه انسانی وجود ندارد.

رئیس شورای اسلامی استان در پایان گفت : این شورا آمادگی دارد تا هرگونه همکاری با اداره کل آموزش و فنی حرفه ای استان در راستای فرهنگ سازی مهارت آموزی و کارآفرینی ‌ داشته باشد.

مدیرکل آموزش و فنی حرفه‌ای استان نیز در این نشست گزارشی از فعالیت‌های این اداره کل ارائه داد و از شورای اسلامی استان خواست تا این اداره کل را در ترویج فرهنگ مهارت آموزی یاری دهد.

در پایان این نشست مقرر شد تفاهم نامه همکاری بین شورای اسلامی استان و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تدوین و امضا شود. در این جلسه هرکدام از اعضای شورای استان مسائل مربوط به شهرستان متبوعه خودرا مطرح و از طرف مدیرکل فنی وحرفه ای دستورات لازم صادر و قول رسیدگی داده شد.

انتهای پیام /ح


آخرین اخبار آخرین اخبار