پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

حدادعادل در کنگره جمعیت ایثارگران:

مهم است که مجلس بعدی اصولگرا باشد/9 دی 88 اتمام حجت مردم با بیگانگان و فعالان سیاسی داخلی کشور بود


نماینده مردم تهران در کنگره جمعیت ایثارگرانگفت: 9 دی 88 اتمام حجت مردم با بیگانگان و فعالان سیاسی داخلی کشور بود و مردم این اتمام حجت را با حضور گسترده‌شان در صحنه اعلام کردند.

به گزارش یزد امــــــــــــروز به نقل از فارس؛ غلامعلی حداد عادل نماینده مردم تهران و رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی صبح امروز (پنج شنبه) طی سخنانی در کنگره جمعیت ایثارگران که در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب برگزار شد، ضمن تشکر از جمعیت ایثارگران به دلیل برگزاری این کنگره که فرصت اجتماع اصولگرایان را فراهم کرد، اظهار داشت: این جلسه در زمانی برگزار می‌شود که 2 روز از حماسه 9 دی فاصله گرفته‌ایم، 9 دی 88 اتمام حجت مردم با بیگانگان و فعالان سیاسی داخلی کشور بود و مردم این اتمام حجت را با حضور گسترده‌شان در صحنه اعلام کردند.

وی افزود: باید ببینیم امروز جایگاه و مختصات ما در انقلاب اسلامی کجاست، انقلاب اسلامی امروز 36 ساله شده و در این 36 ساله نیز دشمنان ما هم تجربه بسیاری کسب کردند، در ابتدای انقلاب شورای انقلاب بود که هر شب یک نفر از آقایان کشیک می‌داد و این انقلاب در بدو کار از آنجا شروع شده است اما امروز شاهد پیشرفت‌های گسترده‌ای در عرصه‌های مختلف در کشور هستیم که به همین نسبت هم دشمنان ما تجربه کسب کردند، قبل از انقلاب اسلامی اروپا و آمریکا اصلا نمی‌دانست که شیعه چیست و چه می‌گوید. آنچه که امروز در دستور کار دشمنان ما قرار دارد مسئله اقتصاد کشور است. دشمنان اساس کارشان را بر فشار اقتصادی بر ایران گذاشتند که البته این موضوع به آن معنا نیست که از تهاجم فرهنگی یا سیاسی منصرف شده باشند، آنها در سطوح مختلف مانند عرصه‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی به ما فشار می‌آورند اما امروز محور مقابله با انقلاب را فشار اقتصادی گذاشتند.

حداد عادل در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: برنامه دشمنان این است که تبلیغات روانی در کشور راه بیندازند تا مردم شرطی شوند و تصور کنند که مرگ و حیات همه بستگی به موافقت آمریکا در کاهش تحریم‌ها یا افزایش تحریم‌ها است. طوری وانمود می‌کنند که گویا افزایش یا کاهش نرخ ارز یا دلار بستگی به این دارد که نتیجه مذاکرات چه می‌شود، می‌خواهند اینگونه تلقین کنند لذا باید مراقبت باشیم که در این دام نیفتیم، در انتخابات ریاست جمهوری مبنای تبلیغات کاندیداها این بود که هر کسی می‌آمد موضوع اقتصادی را مطرح می‌کرد که اگر من رئیس‌جمهور شوم اینگونه مشکلات اقتصادی را حل می‌کنم، طبق فرمایش حضرت امام ما همان نان و پنیر خودمان را می‌خوریم ولی دست نیاز به سوی کسی دراز نمی‌کنیم، با پایین آمدن قیمت نفت همه متوجه شدند که اگر حتی توافق هسته‌ای انجام شود و همه تحریم‌ها لغو شوند، باز از طریق دیگری ضربه اقتصادی به ما وارد می‌شود. می‌خواهند با فشار اقتصادی مردم را به جان هم بیندازند تا بتوانند در این عرصه افکار عمومی را مدیریت و مردم باور کنند که ما باید در برابر آمریکا کوتاه بیاییم تا بتوانیم مشکلات کشور را برطرف کنیم. آنان با این برنامه می‌خواهند پله به پله به مقصد خودشان نزدیک شوند تا بتوانند در مسائل سیاسی و انتخابات کشور تأثیرگذار باشند، لذا ما باید اقتصاد مقاومتی را محور کار خودمان قرار دهیم.

حداد عادل بر همین اساس یادآور شد: اقتصاد مقاومتی باید گفتمان حاکم بر فعالیت‌های اقتصادی کشور شود و آن هم بدون سبک زندگی اسلامی محقق نمی‌شود. با سبک زندگی غربی نمی‌توان اقتصاد مقاومتی داشته باشیم.

وی در ادامه سخنانش متذکر شد: امروز در منطقه حضور و نفوذ ایران را مشاهده می‌کنیم، عراق، سوریه، لبنان، فلسطین، یمن و بحرین؛ 30 سال پیش به دست صدام از داخل عراق شب و روز بر سر این ملت بمب و موشک می‌بارید اما امروز به برکت خون شهدا، این انقلاب به آن درجه‌ای از اقتدار دست یافته که در یک اربعین، 1.5 میلیون نفر از مردم این کشور به آسانی به بقیه شیعیان دنیا در کربلا می‌پیوندند.

حداد عادل ادامه داد: مقایسه کنید که ما در همسایگی عراق از کجا به کجا رسیده‌ایم، راز و سرّ اقتدار ایران و روح و ریشه اصلی این اقتدار صداقتی است که در این انقلاب وجود دارد، امام بر سر مصالح مسلمین با کفار و کسی معامله نمی‌کرد و همین موضوع مایه اقتدار ماست، در همین 2 سال اخیر از برخی مبارزان فلسطینی رفتارها و گفتارهای آزاردهنده‌ای دیده شد اما مقام معظم رهبری کمک به مبارزان فلسطینی را همچنان مورد تأکید قرار دادند و فرمودند که ما به موضع‌گیری فلان آقا کاری نداریم؛ در همین جنگ اخیر غزه با رژیم صهیونیستی خود فلسطینی‌ها گفتند که اگر کمک‌های جمهوری اسلامی ایران نبود ما نابود می‌شدیم.

حداد عادل با بیان اینکه این موضوع هم متعلق به صداقت و اقتدار ماست، تصریح کرد: ما هم برد موشک می‌خواهیم و هم سپاه و ارتش ما باید قوی باشند که هستند، رزمایش بزرگ ارتش که به نام رزمایش محمد رسول‌الله در حال برگزاری است، نشان‌دهنده قدرت ایران است و این اقتدار باید با اقتدار معنوی همراه باشد. دشمن می‌خواهد وانمود کند که اقتصاد و همه چیز ما به نتیجه مذاکرات بستگی دارد اما همه می‌دانند که اگر در موضوع هسته‌ای هم به توافق نهایی دست یابیم، آنها آنقدر قیمت نفت را پایین می‌آورند که به ما ضربه اقتصادی بزنند.

حداد عادل خاطر نشان کرد: قدرت جمهوری اسلامی ایران زمانی مؤثر است که با اقتدار معنوی همراه باشد و ملت‌ها نیز به ما اعتماد داشته باشند، باید باور کنیم که امروز به یک مصاف جدی وارد شدیم که آن مصاف اقتصادی است. باید متوجه باشیم که دشمن با اهرم فشار اقتصادی نتواند در صفوف ما تفرقه ایجاد کند و لازمه این موضوع وحدت است، وحدتی که تجربه‌های تلخ و شیرین از آن داریم، هر زمانی که دست به دست هم دادیم پیروز شدیم مانند مجلس هفتم و هر وقت روبروی یکدیگر ایستادیم، شکست خوردیم. آیا طعم تلخ شکست در اثر تفرقه را چشیده‌ایم؟ آیا کافی نیست از تجربه تلخ شکست گذشته عبرت بگیریم؟

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس در ادامه سخنانش تصریح کرد: مهم این است که مجلس آینده، مجلس اصولگرا باشد و ما در مسیر امام و رهبری حرکت کنیم، مراد ما از اصولگرایی همین است و باید صداقت داشته باشیم، صداقت این است که در عمل به اصول تبیین شده عمل کنیم، البته با گمنامی بهتر می‌شود خدمت کرد. مهم این است که این انقلاب محفوظ بماند و لازم است همه احزاب و گروه‌ها این مهم را مد نظر قرار دهند تا انشاء‌الله بتوانیم برای آینده به شکلی عمل کنیم که دست در دست هم دهیم و از این انقلاب محافظت نماییم.

حداد عادل یادآور شد: مردمی که در اربعین به کربلا رفتند، همان مردمی هستند که  9 دی را خلق کردند، نباید راهپیمایی اربعین حسینی را دست کم بگیریم، راهپیمایی اربعین حسینی حکایت از روح عاشورایی ملت ایران می‌کند، این راهپیمایی از 9 دی جدا نبود و این راهپیمایی یک حقیقت است در 2 جلوه.

حداد عادل در پایان خاطر نشان کرد: مراقبت این انقلاب را به دست دشمن ندهیم، باید از رسانه‌های غربی و دشمنان پرسید که از چه چیزی می‌ترسند که خبر راهپیمایی اربعین حسینی را اعلام نمی‌کنند؟ انشاء‌الله بتوانیم این امانت الهی را حفظ کنیم.


آخرین اخبار آخرین اخبار