پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

برادر شهیدمدافع یزدی حرم آل الله در سوریه:

موفقیت‌های بزرگ رزمندگان اسلام در سوریه حاصل وحدت شیعه و سنی است/قدردان امنیت کشور باشیم


برادر شهید مدافع یزدی حرم آل الله در توصیف فضای جبهه نبرد سوریه علیه دشمنان خاندان رسالت اظهار داشت: براداران اهل تسنن هم درکنار شیعیان به پیکار علیه ددمنشان داعشی و تکفیری پرداخته و این اتحاد و یکرنگی است که موفقیت‌های بزرگ رزمندگان اسلام را رقم‌زده است.

سید ابراهیم حسینی برادر شهید سید مرتضی حسینی از رزمندگان تیپ فاطمیون در مصاحبه اختصاصی با یزد امروز؛ در خصوص ویژگی‌های بارز شهید گفت: شهید بسیار خانواده‌دوست، خوش‌اخلاق، مهربان و مؤدب بود و علاقه بسیار زیادی به خاندان اهل‌بیت (ع) به‌ویژه عمه سادات حضرت زینب (س) داشت.

برادر شهید حسینی درباره چگونگی اعزام برادرش به سوریه گفت: من یک سال قبل از شهید به سوریه اعزام شدم و این رفت‌وآمدها سبب شد تا شهید مکنونات قلبی خود را با مادر مطرح کرده و برای اعزام به سوریه و دفاع از حرم حضرت زینب (س) خود را به آب‌وآتش بزند و علی‌رغم مخالفت‌های مادر بتواند رضایت ایشان را جلب کند.

وی اضافه کرد: مادرم به‌واسطه اینکه تک‌فرزند بوده و پدر نیز از دنیا رفته بود و از سوی دیگر من هم درکناش نبودم وابستگی شدیدی به برادرم پیداکرده بود بنابراین با اعزام وی به سوریه مخالفت می‌کند اما یک روز شهید به مادرم می‌گوید اگر می‌توانی فردای قیامت جواب امام حسین (ع) و حضرت زهرا (س) را بدهی من به سوریه نمی‌روم و سید مرتضی بالاخره مادرم را راضی می‌کند.

این برادرشهید در بیان خاطره‌ای از شهید می‌گوید: وقتی پس از مدتی حضور در سوریه مرخصی گرفتم و قصد بازگشت به ایران را داشتم برادرم را برای آخرین بار دیدم او را بغل کردم و بوسیدم و او سفارش مادر و خانواده را به من کرد.

برادر شهید مدافع یزدی حرم آل الله در توصیف فضای جبهه نبرد سوریه علیه دشمنان خاندان رسالت اظهار داشت: واقعاً فضای آنجا قابل توصیف نیست و تاکسی با چشم خود رشادت‌ها، رفاقت‌ها و ازخودگذشتگی‌های مدافعان حرم را نبیند نمی‌تواند عظمت مدافعان حرم را درک کند آنجا براداران اهل تسنن هم درکنار شیعیان به پیکار علیه ددمنشان داعشی و تکفیری پرداخته و این اتحاد و یکرنگی است که موفقیت‌های بزرگ رزمندگان اسلام را رقم‌زده است.

وی خطاب به استکبار جهانی گفت: اگرچه دشمنان اسلام همه تلاش خود را برای برهم زدن وحدت مسلمانان و ایجاد شایعه درباره شهدای مدافع حرم و خانواده‌های آنان به کار بسته‌اند تا مردم را از حضور در سوریه و دفاع از حرمین شریفین عمه‌های سادات دلسرد کنند اما به کوری چشمشان هرگز چنین اتفاقی نخواهد افتاد و انشا الله به‌زودی زود شر آنان از سر این کشور کم خواهد شد.

حسینی به جوانان توصیه کرد: لحظه‌ای از ولایت‌فقیه دست برندارند و قدردان امنیت کشور که با فداکاری‌ها و مجاهدت‌های شهدا حاصل‌شده است باشند.

وی در پایان از مسئولان درخواست کرد نسبت به حل مشکلات خانواده‌های شهدا مدافع حرم اهتمام ورزند.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار